אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אם אייל גולן קורא לכם, תברחו

ששה סימני הקריאה בהודעה לעיתונות על הישגי התוכנית של אייל גולן, הצליחו להרגיז את אלון עידן. לא כי הוא חושב שהתוכנית נחותה, אלא בגלל השימוש הלא מעודן בסימן הפיסוק הזה

תגובות

1. הדובר של ערוץ 24 שלח מייל ובו נכתב: "יומיים לפני הגמר הגדול, תוכניתו של אייל גולן ב־24 שוברת שוב שיאים עם פיקים של 8.8%". במייל עצמו הוא ציין ש"מדובר בתוכנית הכי נצפית בהיסטוריה של ערוץ 24 בכל השנים!!!!!!". אם אתם שואלים את עצמכם מה זה אומר כל הנתונים האלו, ובכן: "מדי יום נחשפים לתוכנית של אייל גולן מעל 2 מיליון צופים (חשיפה נצברת). וביום שידורים נחשפים אליה בממוצע מעל ל־200 אלף צופים". » אייל גולן מנצח את ערוץ 2 ו-10» 7.4% רייטינג לתוכנית הגמר של "אייל גולן קורא לך"» תוכנית הריאליטי של אייל גולן: עוד מוצר טלוויזיוני שמשפיל נשים» החדש של אייל גולן: לא מחדש ולא מרגשמדוע הדובר של ערוץ 24 משתמש בשישה סימני קריאה (!!!!!!) כשהוא מספר ש"אייל גולן קורא לך" היא התוכנית הכי נצפית בהיסטוריה של ערוץ 24? מן הסתם הוא רוצה לבטא את תדהמתו מעובדה זאת, שבאופן עקיף מאדירה גם את עבודתו. אך ברור שהוא אינו מודע לכך ששימוש בשישה סימני קריאה (!!!!!!) מעיד על חוסר עידון מסוים ביחס לרגש המתפרץ. הדובר של ערוץ 24 מאמין שככל שירבה בסימני קריאה, כך תגבר הזדהות הקורא עם מידת התדהמה שלו. מה שהוא לא מבין זה שברגע שקוראים מסוימים נחשפים לשישה סימני קריאה (!!!!!!) מתרחשת פעולה הפוכה: חלק מהקוראים חווים נתק אינסטינקטיבי מהכתוב, משום ששישה סימני קריאה (!!!!!!) הם עבורם עדות לסוג של חוסר עידון שאינם רוצים להיות מזוהים איתו.אני מתעכב על ששת סימני הקריאה (!!!!!!), למרות שגם מה שקודם להם זו דוגמה טובה לאותה התלהבות שמופגנת ללא מודעות מקסימלית. הרי הטענה שמדובר ב"תוכנית הכי נצפית בהיסטוריה של ערוץ 24" מייתרת את הסיומת "בכל השנים!!!!!!". אם מדובר ב"תוכנית הכי נצפית בהיסטוריה", אז מובן מאליו שזו התוכנית הכי נצפית "בכל השנים!!!!!!". יש כאן כפילות. והכפילות הזאת היא אותה התלהבות בלתי מרוסנת שבאה לידי ביטוי בששת סימני הקריאה (!!!!!!) שמגיעים בסוף אותו משפט.

2. מיהם אותם אנשים ששישה סימני קריאה (!!!!!!) מעוררים בהם ריחוק שכזה? מיהם אותם אנשים ששמים לב לכפילות "הכי נצפית בהיסטוריה"/"בכל השנים" ומיד מסמנים את הטקסט כנחות? קודם כל, אני. אני קראתי את המייל ומיד ציינתי לעצמי שמדובר בטקסט מתלהב, מעט ילדותי. ששת סימני הקריאה (!!!!!!) גרמו לי לחשוב שמדובר באקט חסר מודעות והכפילות "הכי נצפית בהיסטוריה"/"בכל השנים" הביכה אותי. אבל "אני" זה לא מספיק, מפני ש"אני" זה לא רק אני. "אני" במקרה שלפנינו הוא רק דוגמה לאנשים שהטקסט הזה מסמל עבורם משהו שמנוגד להם, או לפחות לאופן שבו הם רוצים לתפוס את עצמם. נכנה אותם כעת "אנשים מעודנים". "אנשים מעודנים" מאמינים במינימליזם כקונספט וסולדים משישה סימני קריאה (!!!!!!) כביטוי להתלהבות מפני שהם שסולדים מהתלהבות שאינה מודעת לעצמה. אם כן, מדוע בעצם "אני" מובך משישה סימני קריאה ומכפילות טקסטואלית? האם זה מובן מאליו? האם קורא "רגיל" (כלומר מישהו שאינו "אני", סתם מישהו) גם היה נעצר על מה שנתפס אצלי כפסי האטה קוגניטיביים? אני מניח שלא. אני מניח שקורא "רגיל" היה מתייחס לתוכן עצמו, לעובדה ש־200 אלף אנשים צופים בכל יום ב"אייל גולן קורא לך". אם כך, השאלה כבר ברורה מאליה: מדוע אני נעצר באזורים של צורה ואילו קורא "רגיל" ממשיך הלאה אל תוך התוכן עצמו?

3. כעת אני רוצה לדבר על אייל גולן. צפיתי בתוכנית שלו כמה פעמים, באופן לא סדיר. חשבתי שמדובר בתוכנית נחותה. אני לא מעוניין להסביר מדוע היא נתפסה אצלי כנחותה. יותר מעניין להתייחס לעובדה שכך היא נתפסה אצלי. אצלי, כלומר אצל האיש שחושב ששישה סימני קריאה (!!!!!!) כביטוי להתלהבות הוא סממן נחות של חוסר עידון. ובכן, השאלה כעת היא האם יש קשר בין התוכנית של אייל גולן לבין אותם שישה סימני קריאה של הדובר של תוכניתו של אייל גולן. מה שאני בעצם רוצה לדעת זה האם אייל גולן והתוכנית שלו הם גילום של חוסר עידון כמו ששישה סימני קריאה כביטוי להתלהבות הם גילום של חוסר עידון? כלומר, האם ששת סימני הקריאה ואייל גולן מדברים באותה שפה, שאצלי נתפסת כ"חוסר מודעות"?

4. כשאני שומע שירים של אייל גולן זה לא עושה לי כלום. אם הוא שר את "חלומות" של רחל שפירא, אני נשאר על התחנה כי "חלומות" זה שיר יפה. אבל אייל גולן עצמו לא עושה לי כלום. העובדה שאומרים שיש לו קול יפה גם לא עושה לי כלום. קול יפה לא עושה לי כלום. זה מעניין כי מה שאני למעשה אומר, זה שהצורה (הקול) לא מעניינת אותי, אלא רק התוכן ("חלומות" של רחל שפירא). מה שמעניין בזה, זה שכשקראתי את הטקסט של דובר ערוץ 24, מה שעצר אותי זה הצורה (!!!!!!) ולא התוכן (200 אלף צופים ביום). מה קורה כאן?

5. זה מה שקורה: אנשים כמוני למדו לזהות כבר בילדות צורות של חוסר מודעות ולהתגונן מפניהן. הסיבה היא כמעט פרימיטיבית: חולשה (פיזית/נפשית) ואו רגישות יתר שמלוות בפחדנות. בתקופה מוקדמת נוצר צורך בזיהוי מהיר של אנשים חסרי מודעות, מפני שאנשים חסרי מודעות עלולים לפעול באופן יצרי. "באופן יצרי", כלומר ללא עידון. זאת אומרת, באלימות. הפחד מלחטוף מכות הכריח אותנו לזהות את התסמין טרם הפעולה. כלומר, מאחר שאין לנו זמן לחכות למסקנה, לתוכן (מעל ל־200 אלף צופים) כי זה יכול להיות מאוחר (מכות), אנחנו חייבים לזהות סימני אלימות כבר בדרך, כלומר בצורה (!!!!!!), כדי שנוכל לברוח בזמן. שישה סימני קריאה (!!!!!!) הם למעשה מכות בפוטנציה. גם הכפילות "הכי נצפית בהיסטוריה"/"בכל השנים" היא אופציה למפח נפש. זה לא מסובך כמו שזה נשמע: המשפט "'אייל גולן קורא לך' היא התוכנית הכי נצפית בהיסטוריה של ערוץ 24 בכל השנים!!!!!!" זה משפט שתוכנו האמיתי עבור אנשים מעודנים/פחדנים שכמוני הוא זה: "תדע לך שאתה, עם כל ההתחכמויות האלה שלך, בסוף תחטוף פצצה לפנים!!!!!!".  ומאחר שאני יודע, שאני, עם כל ההתחכמויות האלה שלי, בסוף אחטוף פצצה לפנים, אני מציין לעצמי שיש פה שישה סימני קריאה (!!!!!!). כלומר, שמתקרבת פצצה לפנים. כלומר, שהגיע הזמן לברוח.

6. אז בעצם מה שרציתי להגיד זה תודה לדובר ערוץ 24.

כתבות שאולי פספסתם

*#