אלון עידן, עכבר העיר

אני רוצה לנתח כמה משפטים שאמר עורך היפה והחנון, יוסי אליאס, בראיון לאמילי גרינצווייג מ"וואלה!" לרגל סיום העונה.

1."העונה הראשונה נתנה לאנשים כלים להתמודד חברתית. חנונים הגיעו לאודישנים כי הם באמת רצו את השינוי הזה, הם באו להשתנות בתוכנית, הם רצו את זה עמוק בפנים". אני מאמין שתוכנית שבה מלהקים סטריאוטיפים שטוחים של "יפות" ו"חנונים" ומציגים בפני מאות אלפי אנשים את האינטראקציה הסינתטית ביניהם, היא כלי לשינוי פנימי עמוק ולהשתלבות חברתית מחודשת.

2."העונה הזו היתה יותר קיצונית בדמויות. אחרי שראינו שהעונה הראשונה נתנה לגיטימציה, לקחנו צעד אמיץ והחלטנו להראות איך הדמויות הקיצוניות מתמודדות... היה לנו קאסט מנצח".אחרי שבעונה הראשונה הבנו שככל שהסטריאוטיפ שטוח יותר, תגובת הצופים חזקה יותר, החלטנו בצעד אמיץ לוותר על בני אדם ולהביא פלקטים. מתברר שהקהל מת על פלקטים.

3."באלכס יש משהו מאוד כובש, ברגע שראיתי את הטופס שלו ממש רציתי לראות אותו".באלכס יש אלמנט ביזארי שמאפשר את מתיחת הריגוש של הצופה. ברגע שהבחנתי ברמזים לביזאריות בטופס ההרשמה, הזלתי ריר כי ידעתי שיש אפשרות להביא יותר רייטינג.

כובש את הצופים. אלכס בטנד אפ ביפה והחנון:

4."ואז ראיתי את האודישן של אלכס. ראינו שזה מישהו שממש צריך ורוצה את השינוי, ורוצה לצאת מהבועה שלו, באמת חברתית הוא לא תיקשר ובאמת ראינו כמה שהוא רוצה את זה". ואז ראיתי כמה האלכס הזה ביזארי וכמה אין לו מושג מה רוצים ממנו, והבנתי שאנחנו חייבים להציג לקהל מישהו שבטוח יותר ביזארי ממנו ולכן הצופים יוכלו להביט בו מתוך תחושת התנשאות ורחמים. 

5."בגלל האותנטיות הזו של אלכס, החוויה הראשונית הזו, זה כבש את המסך. במיינסטרים אנחנו לא מכירים אנשים כאלה, קשה למצוא אותם".ואכן, ברגע שהאנשים הבינו שיש להם אפשרות מובטחת להתענג מתוך סדיסטיות, הם לא עזבו את המסך. תאמין לי שגם אם תחפש, לא תמצא דמויות מזוכיסטיות כמו אלכס.

6."התהליך של החנונים והיפות היה כזה שהצריך כברת דרך יחד, כדי באמת להתחבר ולהשתנות והיום הם באמת מבלים יחד". נכון שהיינו אמורים לשדר 14 תוכניות, אבל בערוץ 10 ראו שהרייטינג מצוין וש"כלבוטק" קורסת, וביקשו מאיתנו להאריך בעוד ארבע תוכניות.

7."אני ממש לא חושב שזו תוכנית סקסיסטית". אני ממש לא חושב שלהלביש בחורות במיני, להושיב אותן על מזרקה ולהפוך את המיצג לפרומו הקבוע של ערוץ 10, זה סקסיסטי.

8."אני בעצמי מופתע מתגובות של פמיניסטיות רבות שדווקא נורא בעד התוכנית, ומבינות את התהליך הרגשי והמצחיק שהדמויות בסדרה עוברות".גם אני עצמי מופתע שידידה אחת שלי, שאוהבת להסתפר קצר, מתה על התוכנית.

9."כל הרעיון הוא לשבור את הסטריאוטיפים ולא רק כסיסמה. נראה לי שהצלחנו בזה לא רע".כל הרעיון הוא להנציח את הסטריאוטיפים, בעיקר כסיסמה. נראה לי שהצלחנו בזה לא רע.

המיטב של בנות היפה והחנון:

10."זאת הסתכלות צרה על הסיטואציה ואני לא בטוח שאנשים ראו את התוכנית לפני שהם עשו כותרות".זאת הסתכלות רחבה ועמוקה מדי על הסיטואציה ואני לא חושב שאנשים אמורים לצפות בטלוויזיה באופן כזה. הציפייה שלי מאנשים היא שיישבו על הספה, ייפתחו טלוויזיה ופשוט יבהו.

11."אני לא הייתי הולך כי זה לא מתאים לי לאופי ואינני אוהב חשיפה". אני לא הייתי הולך כי אני ממש לא טמבל ובטח לא אידיוט שמוכן שכל העולם יציץ לו. אני פשוט מלהק טמבלים אחרים.

12."אבל לאנשים שמרגישים שזה יעזור להם בחיים, בידיעה שהם באים לצחוק יחד והם מבינים את זה, אז הייתי ממליץ להשתתף".אבל לאנשים אומללים, שמרגישים שאין להם מה להפסיד בחיים ולא אכפת להם לשרוף את עצמם מול מאות אלפי צופים שיצחקו עליהם מתוך תחושת עליונות, אני בהחלט ממליץ להגיע.

13."בכלל, הטלוויזיה בכיוון של לעשות ריאליטי טוב, פחות הדחות וסכין בגב". בכלל, אנחנו מבינים לפי מחקרי צפייה שלאנשים קצת נמאס מהברוטליות של ההדחות ולכן הכיוון הוא יותר פאן. ברגע שהמטוטלת תתהפך, נחזור לעניין של הסכינים בגב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ