הרגעים הבלתי נשכחים של "המעגל"

נתניהו ופרס שרים עם עפרה חזה, אביב גפן נמנע מפרובוקציות בגלל רבין ומי קעקעה את דן שילון על הישבן? היזכרו בקטעים רגע לפני ששנות התשעים חוזרות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

זמר מצליח, חולה במחלה נדירה, פוליטיקאי ואדם שניצל מפיגוע יושבים במעגל – נשמע כמו התחלה של בדיחה אבל ככה נראתה הטלוויזיה בשנות ה-90. במשך קרוב לעשור אירח דן שילון במעגל המפורסם שלו אורחים מתחומים שונים והניסיון לייצר אינטראקציה ביניהם הביא למספר רגעים בלתי נשכחים. אהוד ברק ניגן על פסנתר, בייגה שוחט השתתף במערכון לצד ז'וז'ו חלסטרה כשהיה שר האוצר ונתניהו שר כי ישנה את העולם. לקראת חזרתה של התכנית בשישי הקרוב לכבוד חגיגות ה-20 לערוץ 2, הנה מסע בזמן לכמה מהרגעים המפתיעים של התכנית.

מאז מינויו של יעקב פרנקל לנגיד בנק ישראל מתגברת התחושה ששנות התשעים שוב כאן. ואם עצם העובדה ש"המעגל" חוזרת לעונה חדשה לא מספיקה, הקטע הבא שלקוח מתכנית בשנת 95' מוכיח כי באמת לא השתנה יותר מדי. פרס ונתניהו נמצאים גם היום בתפקידי המפתח, ואפילו אימצו את המנהג (שכנראה התחיל אז) לשיר בצורה מביכה מדי יום עצמאות אצל פרס בחצר.

תחילת עידן הזיופים.פרס ונתניהו רוצים לשנות את העולם:

היום הזכייניות אוהבות להשתמש במילה תמהיל כדי להוכיח שהאיזון בין אשכנזים-מזרחים, הומואים-סטרייטים, ימנים-שמאלנים נשמר. אבי תורת התמהיל היה כנראה דן שילון, שדאג מדי שבוע למילוי כל המשבצות במעגל. בין המשבצות הקבועות היו תמיד זמר ופוליטיקאי, והמפגש ביניהם הוליד לא מעט רגעים משעשעים במקרה הטוב ומביכים במקרה הרע. שניים מהזכורים במיוחד הם הרגע שבו פרס הפגין ידע מרשם בשירי משינה וכמובן המפגש המוזר בין יצחק רבין לאביב גפן כחודש לפני הרצח.

שמעון פרס מגלה בקיאות מפתיעה במשינה:

המפגש בין אביב גפן ליצחק רבין: במשך הזמן הפך דן שילון לאייטם לא פחות מהאורחים שישבו במעגל שלו. כשהאורחים החליטו להרעיף עליו חיבה גלויה, הוא לא תמיד ידע איך להתמודד עם זה.

ריטה מביכה את דן שילון: ההפתעה שלא התאימה לפריים טיים:

השעטנז שיצר דן שילון הפך למושא לפארודיות רבות והמוצלחת ביותר ביניהן היתה זו של החמישיה הקאמרית.

"אני לא הקוקסינל, אני הדוגמנית". הפארודיה על המעגל:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ