בר רפאלי ל"אקס פקטור": זה סופו של כל בלון

ההחלטה של דוגמנית העל להצטרף לתכנית הריאליטי אולי תעזור לקריירה ולחשבון הבנק של רפאלי, אבל היא עלולה לרסק את המותג "בר רפאלי". דעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ההחלטה של בר רפאלי להצטרף ל"אקס פקטור" מבשרת את תחילת הסוף. הקריירה שלה תנסוק, היא תרוויח מיליוני שקלים על כל פרק ובטח תגדיל את מספר הקמפיינים בשנה, אבל המותג "בר רפאלי" יישחק ויתרסק.

רפאלי מתחזקת מאז נחשפה לראשונה (אי שם בשנות ה-90 כשהיתה מלכת עיר ערוץ הילדים) את היותה אייקון. איך היא עושה את זה? ממש כמו מדינת ישראל והאסטרטגיה שלה בסוגיית הגרעין, עמימות היא מילת המפתח. רפאלי הפכה את החיים הפרטיים שלה לסודיים יותר מפעולת החיסול של אבו ג'יהאד, שפרטיה נחשפו אתמול לראשונה ב"עובדה". ברור כי הם לא מעניינים כמו העניין שנוצר סביבם. היא לא מתראיינת, היא לא מגיעה לאירועים ביצתיים כאילו היתה אחרונת פליטי הריאליטי, היא מקפידה לדרוך על כל שטיח אדום נכון בחו"ל שנכון ודואגת להתנפל על כל מי שמעז להפר את פרטיותה (מדובר בהתנפלות הלכה למעשה, תשאלו את הצלם של גיא פינס שחטף מנחת זרועה). בקיצור רפאלי עובדת בלהישאר מורמת מעם.

וזה עובד לה. היא כל כך בלתי ניתנת להשגה שנהוג לחכות למוצא פיה כאילו היתה יאיר לפיד עוד לפני שהוא גילה שאפשר לדבר מחוץ לפייסבוק. כשהיא מדברת, זה כבר לא משנה מה יש לה להגיד, העיסוק בעצם הדיבור הופך להיות הדבר המרכזי. כשהיא בוכה על הספה אצל גיל ריבה, צריך לצבוט רגע את עצמך כדי להאמין שיש לה רגשות וכשהיא מתנשקת עם מגה-חנון בשביל כסף זה פשוט בלתי נתפס שגם לה יש חוש הומור (גם אם היא מקבלת בשבילו הרבה מאוד כסף).קלילה וזורמת. בר רפאלי בפרסומת ל"גו דדי":

סוד כוחה טמון בהיותה בלתי מושגת. זו כנראה הסיבה שבגללה סולחים לה על הכל: היא לא התגייסה? היא מייצגת את המדינה בחו"ל, היא רוצה לא לשלם מיסים? היא מבשרת את המחאה החברתית, היא תומכת בפלסטינים? כולנו אוהבים חומוס, היא מסתובבת עם ציון ברוך? היא לא הדוגמנית הראשונה שנופלת בפח.

רפאלי הפכה למותג-על ששום דבר לא יכול עליו. אבל הבועה הזו עתידה להתפוצץ ורפאלי כנראה תפוצץ אותו במו ידיה ברגע שה"אקס פקטור" תעלה לשידור. הנסיכה המרוחקת תהפוך לעוד טאלנטית. מדוגמנית על היא תהפוך לגרסה הנשית של מיכאל אלוני ובמקום לנפנף בדגל השתיקה היא תיאלץ לפתח מניירות מרגיזות כמו אסי עזר וההשטאג שלו. אם לרוב הטלוויזיה מייצרת בלונים ריקים כדי שיהיה במה להיאחז, במקרה של רפאלי התוצאה תהיה הפוכה. הבלון שלה הולך להתפוצץ ולחשוף כמה הוא בעצם ריק בפנים, בדיוק כמו כל השאר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ