קרן בר לב, עכבר העיר

תשע עונות בילינו מול "המשרד" האמריקאית שיורדת השבוע מהמסכים בארצות הברית, שנתיים אחרי שסטיב קארל עזב אותה, ואף לא רגע אחד מוקדם מדי. גם אלה שנטשו מוקדם עדיין זוכרים חסד נעורים לאחד הסיטקומים השנונים, המרגשים והמצוינים שנראו על המסך. אחת הסיבות שגרמו לנו להתחבר אליה היא החוויות האוניברסליות שמשותפות לכל העובדים המשרדיים באשר הם – מפקידת הקבלה ועד למנהל משאבי האנוש. אז רגע לפני ש"המשרד" מחתימה כרטיס בפעם האחרונה, בדקנו אילו לקחים חשובים למדנו מעובדי "דאנדר מיפלין" בתשע השנים שחלפו.

1. כבדו את הקולגות שלכם

יש זמן לעבודה וזמן למשחקים, ואם אתם מוצאים את עצמכם מבלים כל רגע פנוי בניסיון להמציא מתיחות פרטיות על חשבון חבריכם לעבודה, אתם עלולים לעבור את הגבול הזה. כך תדעו אם הלכתם רחוק מדי: אם הכנסתם את הציוד המשרדי שלהם לג'לי, אם העמדתם פנים שאתם הופכים לערפדים, אם החבאתם את הטלפון הסלולרי שלהם בתקרה, אם התחפשתם לאחד מהם למשך יום שלם, אם מילאתם את מכונת הממתקים בחפצים האישיים שלהם או אם שלחתם להם פקס מהעתיד, ייתכן שיש לכם בעיה.אל תנסו את זה בבית. המתיחות של ג'ים ודוויט:

2. קשר אישי עם לקוחות עדיף על תקשורת ממוחשבת

גם אם נדמה לכם שתוכנת מחשב יכולה לחסוך זמן, בסופו של דבר תגלו שהיא תוביל אתכם לאבדון. שננו את שמות בני משפחתם של לקוחותיכם ואת העדפותיהם המיניות, רכשו עבורם מבעוד מועד חבילות שי והביאו אותן באופן אישי לכל לקוח ולקוח. זכרו, קשר אישי ואנושי הוא כל מה שחשוב בחיים, בעוד שמחשבים תמיד ינסו להטביע אתכם באגם.טוב מראה עיניים. בגידתו של הג'י. פי. אס:

3. ימי מחלה נועדו לחולים

משרד בריא הוא משרד מתפקד, כמובן, ואף אחד לא מצפה שתגיעו לעבודה אם נדבקתם בכלבת (קורה לארבעה אנשים מדי שנה). אבל רגע לפני שאתם מצלצלים לבוס ומתנצלים שלא הגעתם, כדאי שתשאלו את עצמכם האם אתם באמת מסכנים את חבריכם לעבודה וזקוקים להחלמה בבית, או שפשוט דרכתם בטעות על הטוסטר שלכם. אם מדובר במקרה השני, הסירו דאגה מליבכם –פצפצים, מאוורר יד והרבה אמפתיה מהקולגות יפתרו את העניין בקלות.דוקטור תציל אותי. הניסוי הרפואי:

4. אל תקלו ראש בבחירת הכיבוד

אוכל הוא מרכיב חשוב מאוד ביומו של כל עובד, שרגע אחרי הקפה הראשון של הבוקר כבר מתחיל לחשוב מאיזו מסעדה יזמין את ארוחת הצהריים שלו. לכן, אל תזלזלו בבחירת הכיבוד שיוגש באירועים משרדיים – אל תנסו לאחד ימי הולדת בכדי לחסוך בעלויות העוגה, הימנעו מדיאטה משרדית ומבליעת תולעי סרט, הקפידו להזמין מהפיצרייה האהובה על העובדים והשתדלו שלא לכלוא את השליח כבן ערובה בחדר הישיבות. כמו כן, אכילת מנה של פטוצ'יני אלפרדו לפני מרוץ משרדי לא מומלצת בשום מצב.הכי טיפשים שיש. מייקל מנסה לקבל הנחה:

5. אל תזלזלו בעובדים הזוטרים

המנקה, השומר בכניסה והחבר'ה מהמחסן אולי נראים לכם כמו עובדים סוג ב', אבל חוכמת החיים שלהם והניסיון שצברו בעבודה לצד פקידים מנומנמים לימדו אותם דבר או שניים על התנהלות חכמה במשרד. הם יודעים בדיוק מתי שיקרתם לבוס ויצאתם לחופשה של שלושה חודשים על יאכטה, מה בן הזוג הספק-הומוסקסואל שלכם עושה בלילות ומי העובד שהצית בטעות את המטבחון כשניסה לחמם אלומיניום במיקרו - ותסמכו עליהם שישלפו את המידע הזה בדיוק ברגע הקריטי.כדאי להקשיב למעמד הביניים, יאיר לפיד לתשומת ליבך:

6. אל תפחדו לקחת סיכונים

תקועים בנתיב ללא מוצא בעבודה? מרגישים שלא מעריכים אתכם? זה בדיוק הזמן ללכת בעקבות החלומות ולהפוך לעצמאיים. אולי תצטרכו לגייס כספים מסבתא, לשכור משרד קטן עם צנרת בעייתית, לגנוב לקוחות ממקום העבודה הקודם שלכם ולשבור את השוק עד שתפשטו את הרגל, אבל היי – לפחות אף אחד לא יגיד לכם איך לעשות את זה.דרך חדשה. צפו במעודדות של המשרד:

7. רומנים במשרד הם לא תמיד רעיון גרוע. או טוב

אתם מבלים את רוב שעות היממה בחברת האנשים שאיתם אתם עובדים, אז מדוע שלא תפצחו ברומן סוער במשרד? הנה כמה סיבות: 1. אתם חושקים בבוסית שלכם, והיא יצרנית נרות סוציופתית שלא רואה עתיד משותף איתכם. 2. אתם רודפים באופן פתטי אחרי בחור שמרוכז בעצמו ולא רואה אתכם ממטר, גם נדמה לכם שהוא רק משחק אותה קשה להשגה. 3. אתם מנהלים רומן מאחורי הגב של בן הזוג שלכם, או מנהלים רומן עם בן הזוג של אחד מחבריכם לעבודה. 4. עברתם חוויה מינית חד פעמית עם מישהו מהמשרד, וכעת אתם מרגישים שהוא מנסה לשחזר אותה בכל הזדמנות. אז למה בכל זאת לנהל רומן משרדי? כי אם הצלחתם באמת למצוא את המישהו המיוחד שלכם בקיוביקל הסמוך – זה פשוט שווה את הכל.לפעמים זה בכל זאת עובד:

8. תמיד יכול להיות גרוע יותר

שונאים את הבוס חסר היכולת שלכם ומייחלים ליום שבו יעזוב את תפקידו ויפנה אותו למישהו אחר? היזהרו במשאלות לבכם. אתם עלולים למצוא את עצמכם עובדים תחת מנהלים גרועים בהרבה: בכיינים, שקרנים פתולוגיים, חולי נפש או רחמנא ליצלן - זמרי א-קפלה חובבים. אם הבוס שלכם לא ניסה להפלות אתכם על רקע מיני, לפטר את כל הלקוחות או לירות בכם, זכרו שהשטן שאתם מכירים תמיד עדיף.בוס חדש, בעיות חדשות:

9. שמרו משהו לעצמכם

גם אם נראה שהקולגות שלכם מכירים את הרגלי האכילה שלכם, יודעים כמה זמן אתם מבלים בשירותים ומתי אתם משחקים ב"שולה מוקשים" במקום להכין דו"ח תקציבי, נסו להשאיר לעצמכם שביב חיים פרטיים שאינו קשור למשרד ולעבודה. אולי הכנסתם אותם ללב ונתתם להם הצצה לרגעים המרגשים, המצחיקים, העצובים והאישיים ביותר שלכם, אבל בסופו של יום צריך לדעת לעשות את ההפרדה, לכבות את האור וללכת הביתה.אול ביי מייסלף. ג'ים מגרש את המצלמה:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ