"האח הגדול" זנחה את הקיצוניות והמוזרויות

דתיה שחזרה בתשובה וכנראה סופרת את השניות לחילוניות, לסבית שרוצה להעביר צד, פרידמן מת שעף על עצמו, שתי דוגמניות, חנון מוזר – בעונה החדשה הכניסו לבית הרבה סטריאוטיפים ופחות סנסציות. שערורייה ראשונה נרשמה כשהאח הגדול טעה בעברית. זיו יצחקי סופר את השניות להבאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

“כיף לחזור”, הכריז  אסי עזר שבריר שנייה לפני שירד המסך על העונה החמישית של "האח הגדול", כאילו היה מורה ביום הראשון ללימודים ורק תלמידי כיתה א' עוד מתרגשים לפגוש אותה בעוד שהשאר יודעים מה מחכה להם. ו"האח הגדול 5" עושה כל מאמץ כדי להוכיח לכם שכיף לחזור ושאין שום סיבה ללכת למקום אחר. יש רגעים שבהם התחינה הזאת מאוד משכנעת, ברגעים אחרים קצת פחות. למשל כמו בספירה לאחור האומללה, שבה הקהל ואסי לא ספרו באותו הקצב עד שלבסוף קולו נזנח. שנים של ספירות לאחור כושלות בגמרים של "כוכב נולד" כנראה לא לימדו אף אחד את הלקח. גם הקפיצה של עזר לתוך בית האח הגדול לא ממש היתה ברורה, ונראתה יותר מתאימה לערב במתנ"ס מאשר להפקה הממורקת והמשוכללת. ואתם יכולים לרשום לעצמכם שכל ההבדל בהשקעה בין "האח הגדול" הרגיל לבין גרסת הזוגות הם כמה אביזרים, שנשכחו במחסן התפאורה מאז פסטיבל שירי הילדים של חנוכה 1983.

» האח הגדול 5 - כל הכתבות פרק, סליחה אירוע, הפתיחה סימן לצופים ולמשתתפים שכל המעורבים בעניין כבר מכירים את כללי המשחק. המשתתפים כבר משופשפים בצפייה של העונות הקודמות ובאיך הדברים שהם עושים נתפסים אצל הצופים. הצופים בבית כבר מכירים את רוב המניפולציות, ובוודאי כמה מכם כבר ערכו רשימת הימורים הכוללת אירועים הרי גורל כמו מי יפרוש מרצונו ראשון, מי ישכב עם מי ראשון, את מי ההפקה תקדם, את מי ההפקה תכפיש ומי מהמשתתפים יתחיל לקבל טיפול תרופתי ומתי. שערורייה ראשונה נרשמה כשיורם זק שוב לא הצליח לנצור את לשונו וטעה בין זכר לנקבה במניית מספר זוגות כוסות השמפניה. אם להסתמך על ניסיון העבר, האקדמיה ללשון העברית הולכת לקבל תכנית בוקר משלה. "כיף לחזור". אסי עזר מנסה לשכנע את עצמו ואותנו (צילום מסך)

מצב הדברים הנוכחי מאלץ גם את ההפקה להכיר בחוכמת ההמונים ולפנות אל שלב המטא של "האח הגדול", אבל הם עושים את זה כמו שהיה אומר ג'קי, בחצי קלאץ'. בדיוק באמצע, כשמופיעה הדיירת השמינית, לבנה זוהרים, מאפשר "האח הגדול" לחשוף את יחסי הכוחות בין הצדדים בשלב הבא. לבנה מבקשת, שלא ישתמשו במחלה של אבא שלה כבר בשלב ההיכרות. היא תחליט מתי לנצל את הסיפור הזה, ואם הם חושבים שהיא סיפרה להם הכל, יש להם טעות. לבנה כבר תקבע בעצמה את הקשת של הדמות שלה. היא תחליט מה ייכנס לאקספוזיציה, היכן יתחיל הסיבוך וכיצד תתבצע ההתרה. כל מי שנקלע לחנות של לבנה באזור שוק לוינסקי גם יודע שכדאי לקחת אותה ברצינות. כל השאר מתויגים בקפדנות טקסטואלית וויזואלית מרשימה לתוך הנישות שיאפשרו לזכור אותם בקלות: המבוגר האבהי וההזוי קמעה, הבת דודה הפחות מעניינת של ליהיא גרינר, הלסבית שרוצה להעביר נשים צד, פרידמן מת עם תסביך פיטר פן, דוגמנית ההלבשה התחתונה שתביא צופים בשביל המאמרים, חתיך אדיפלי שמדבר על עצמו בגוף שלישי, חוזרת בתשובה שנראית כמו מישהי שנורא רוצה לחזור בחזרה, קונילמל בעל האישיות הגבולית, ערס צעצוע מטורזן, בעלת התואר במדעי הלא חשוב מה-העיקר שהיא כוסית, בעל ההפרעה החברתית, נציגת ה-1%, נציגת המגזר האתיופי, עוד יפיוף שהוא גם גולש ואישה שחצתה את גיל הארבעים כקוריוז וכמוצר ארכיאולוגי שיש להתבונן בו בתימהון ובפליאה.

כיוון שקשה מאוד להיפטר מהרגלים ישנים אחרים, תוך ח"י דקות מישהו מהדיירים כבר מודיע שהוא בן אדם אמיתי. אחרי קצת יותר משעה, מספיקה גם להיזרק רמיזה מבודחת על אלימות נגד נשים שמעוטרת בפס קול ליצני ומשעשע. גם המשימה, שהוטלה על יושבי הבית מספרת יותר על מי שהטיל אותה מאשר על מי שיבצעה. ניחוחות דקים יותר ופחות של גילוי עריות הם הדבר הלוהט עכשיו בטלוויזיה האמריקאית (ע"ע "דקסטר"). הניחוחות האלה נישאים לעבר הזיווג של פאולינה ולאון, שלמרות המשיכה המינית הברורה צריכים להעמיד פנים כאילו הם אח ואחות. למירי, שהצהירה שהיא לא בוחלת בגברים צעירים הדביקו את דור כבן שלה, וכנראה שהשוטים הביזאריים עוד לפנינו. ניסיונות לחלץ קצת מתחים חברתיים נרשמים בגזרת הזיווגים של דני וענת ושל טהונה וקארין. לצד נגינת האייבוני והאייבורי של השתיים, צפו לעדות של דני על כך שהוא לא ידע שאפשר לגדול באותה עיר ובשני עולמות כל כך שונים.החליטה לעשות משהו בזכות עצמה. פאולינה אלברשטיין בבית האח (צילום מסך)

במקרה שפספסתם, אתם רוצים לשנן או חוששים להיתפס לא מוכנים, הנה כמה משפטי מפתח:

» "ברגע שתעזבי אותי, אני אתאדה כמו אצטון" - יוסי גיספן כבר מחפש את מס' הטלפון של אבי לוי ב-144.» "לכל דבר יש תאריך תפוגה"- חרדת נטישה מישהו?» "לא מפילים קיסר" - לאון לא הגיע לחלק של ברוטוס במחזה.» "נזכרתי שיש השם כאילו" - והמהדין מוסיפים "וזה".» "הכל שופופו" - "הכל דבש" החדש."עדיף לבכות במרצדס ולא בסובארו" - בתור מי שבכה הרבה בסובארו (ג'סטי, לגאסי, פשע) יש סיכוי לא רע שהיא צודקת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ