מהמפץ הגדול ועד Orphan Black: חמש סדרות מומלצות

עורכת דין ממולחת, יתומה שמגלה כי היא משובטת ואחות בית חולים שמכורה לתרופות הרגעה עומדות במרכז הסדרות המומלצות של החודש. חמש המלצות למאי בסימן נשי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נכון, "מד מן" ו"משחקי הכס" מצליחות להעניק משב רוח מרענן לשבוע הטלוויזיוני, אבל שאר הסדרות האהובות יוצאות שוב ושוב לחופשות בלתי מוסברות של מספר שבועות בין פרק לפרק, והסדרות החדשות מצליחות בקושי להפיח רוח חיים בעונת הטלוויזיה הנוכחית. בזמן שאנחנו יושבים ומחכים לקיץ, שיביא עמו את "שובר שורות", "דקסטר" ושאר מטעמים, הנה הבציר החודשי לסדרות חדשות שהתפספסו להן, סדרות ישנות שהוחמצו וסדרות איכותיות שבוטלו הרבה לפני שמיצו את עצמן.» חמש סדרות מומלצות בחודש:» המלצות ינואר» המלצות פברואר» המלצות מרץ» המלצות אפריל

הדרמטית: "האחות ג'קי" מספר עונות: 5

רשת שואוטיים מיתגה את עצמה בעשור האחרון כביתן של גיבורות נשיות מעורערות בעלות נטייה להרס עצמי בסדרות כמו "העשב של השכן", "הומלנד", "חסרי בושה" וכמובן "האחות ג'קי", שסללה את הדרך לגיבורות הטלוויזיוניות החדשות. למרות שבעונות המתקדמות שלה "האחות ג'קי" חוותה יותר מורדות מאשר עליות, אי אפשר להתווכח על כך שאידי פאלקו השכילה להמציא את עצמה מחדש לא רק בחיים שלאחר "הסופרנוס" אלא בכל אחת מעונותיה של הדרמה הקומית. ג'קי החלה את דרכה כאחות בחדר מיון שמסניפה תרופות מרשם כדי להתחיל את היום, שוכבת עם הרוקח בתמורה לוויקודין, ומנסה להתמודד עם העבודה התובענית שלה בבית החולים והדרמות בחייה האישיים. בכל עונה היא צללה עמוק לתהומות ההתמכרות ומסכת השקרים שלה ונאלצה להתמודד עם הפחד מהרגע שבו תיחשף.

העונה הקודמת אמנם הסתיימה עם רייטינג שעמד על מעט יותר מחצי מיליון צופים בלבד, אבל השילוב בין הרגעים הדרמטיים לקומיים, בתוספת המשחק המצוין של פאלקו ודמויות המשנה האקסצנטריות, הוביל לחידושה לעונה חמישית. בעונה הנוכחית, שככל הנראה תהיה גם העונה האחרונה, ג'קי מנסה לפתוח דף חדש ושבה לספק קו עלילה מסקרן שצפוי להוביל לסיום מספק לסדרה.

תכירו את פורצת הדרך לגיבורות המעורערות:

האיכותית: "Damages" מספר עונות: 5

במהלך חמש העונות שלה, "Damages" מיתגה את עצמה כאחת הסדרות האיכותיות והסוחפות בטלוויזיה של העשור האחרון. הדרמה, שעלתה בארצות הברית ב-2007, סיפקה לצופים דמות נשית חזקה, מאיימת ומטרידה: פטי יוז בגילומה המבריק של גלן קלוז, עורכת דין יוקרתית ומצליחה שלא בוחלת בשום אמצעי כדי להשיג את מטרותיה. בעונה הראשונה הצטרפה למשרד הלן פארסונס (כוכבת "מסיבת רווקות" רוז בירן), עורכת דין צעירה ואידיאליסטית, וכבר בדקה הראשונה של הסדרה התברר כי הצעד הוביל אותה לאבדון. מאותו הרגע, העלילה נעה בין פלאשבקים לפלאשפורוורדים והשלימה את הפאזלים בטוויסטים ששמרו על רמה גבוהה של מתח והפתעה לאורך כל אחת מהעונות.

למרות חיבתם המוצדקת של המבקרים, ושחקני חיזוק מצויינים כמו טד דנסון וג'ון גודמן, הרייטינג של "Damages" לא נסק לגבהים מרשימים והסדרה כמעט בוטלה לאחר שלוש עונות. רגע לפי ירידתה מהמסך, הסדרה הוצלה על ידי "DirecTV" שחידשה אותה לשתי עונות נוספות שאיפשרו ליוצרים לחתום את העלילה בסתיו של השנה שעברה.

פרומו לעונה הראשונה:

החדשה: Orphan Black מספר עונות: 1

לפני קצת יותר מחודש עלתה בארצות הברית סדרת מדע בדיוני חדשה ומסקרנת, שהצליחה להתבלט מעל בציר הסדרות החדשות של האביב לאחר מספר פרקים בלבד. "Orphan Black" של BBC America היא "ממכרת, משכנעת, ואולי אפילו דרמה טובה מדי" כתבו ב"הוליווד רפורטר", וב"הפינגטון פוסט" הכריזו "מדובר בהרבה יותר מסדרת מדע בדיוני. יש בה מתח, אקשן והיא סקסית בטירוף. תנו לנו צ'אנס לשכנע אתכם לראות אותה".

ואכן, ששה מתוך עשרת הפרקים ששודרו עד כה מצליחים לספק דרמה סוחפת ששומרת על מתח גבוה. עלילת הסדרה מתמקדת בשרה (טטיאנה מסלני הקנדית), יתומה שמצאה דרכים שונות לשרוד ברחובות העיר. לאחר שהיא חוזה בטעות בהתאבדותה של נערה שנראית בדיוק כמוה, שרה גונבת את זהותה, את בן זוגה ואת חשבון הבנק שלה. חייה החדשים מתחילים להתערער כשהיא מגלה שהנערה התאבדה והן למעשה שיבוטים. מהר מאוד היא מבינה שהן לא היחידות ששובטו ובעוד היא מנסה למצוא תשובות, היא נאלצת להתמודד עם מתנקשים רצחניים וקונספירציה שהולכת ומסתבכת.

הכבשה דולי מאחורייך. הסדרה שאתם חייבים להכיר:

בקונצנזוס: המפץ הגדול מספר עונות: 6

כמעט תמיד, לאחר שסדרה מצליחה מחודשת לעונות נוספות, הרייטינ הולך ומתדרדר עד שהיא נעלמת מהמסך בקול ענות חלשה. אבל, במקרה של "המפץ הגדול", מדובר בתופעה הפוכה. במהלך 6 השנים בהן היא משודרת, הקומדיה המצליחה זכתה לפופולאריות שרק הולכת וגוברת, ולרייטינג שהצליח להכפיל את עצמו וגם אז להמשיך לגדול (בעונה הראשונה היו לסדרה 8.31 מליון צופים ובעונה הנוכחית מדובר ב-18.84 מליון).

הקסם של הסדרה טמון קודם כל בכך שארבעת הפיזיקאים הגיקים לא מוצגים כאאוטסיידרים, אלא כדמויות מורכבות ומלאות נפח, שגם בלי טיפה של כישורים חברתיים מצליחות לייצר סיטואציות מלאות הומור שנון – שלא מזלזל באינטליגנציה של הצופים. אלמנט נוסף שסייע לסדרה להתרומם הוא זמן מסך הנרחב שהיוצרים החלו לתת לבנות של הסדרה. במקום שלושה גיקים ושכנתם הבלונדינית "המפץ הגדול" הלכה והתפתחה, ויצרה דינמיקה מבדרת הרבה יותר בזכות חיזוק הזירה הנשית בדמויות כמו ברנדט ונישואיה להווארד, לוסי שהחלה לצאת עם ראג', וכמובן איימי פארה פאולר, הלא היא הגרסה הנשית של שלדון, רק עם קצת יותר מודעות חברתית וחשק מיני מתפרץ. העונה השישית אמנם צפויה להסתיים בעוד כשבועיים (ה-16 במאי), אבל ברשת CBS לא היססו לרגע וחידשו אותה לעונה נוספת.

שומרת על רף גבוה. היזכרו בתחילת דרכה:

הנוסטלגית: מתים במשרה חלקית מספר עונות: 2

בריאן פולר ("החיים על פי נד", "וונדרפולס") הצליח לשלב בין הומור שחור ושנינות קודרת בסדרת הנעורים המיתולוגית "מתים במשרה חלקית" (Dead Like Me) ששודרה בין 2003 ו-2004. למי שפספס, כוכבת הסדרה היא ג'ורג' (אלן מות'), נערה צינית ומרירה שנהרגה לאחר שאסלה מתחנת-חלל נפלה על ראשה. במקום למות, היא הופכת ל"קוצרת נשמות" שמלווה מתים לעולם הבא בהנחייתו של הבוס המסתורי שלה (מנדי פטינקין, "הומלנד"). ג'ורג' מגלה מהר מאוד שבכל מקום בעולם מסתובבים קוצרי נשמות כמותה, שלצד תפקידם החדש נאלצים גם להתפרנס מעבודות שגרתיות ואפרוריות.

לאור מעמד הקאלט שהסדרה זכתה לו מאז שירדה מהמסך, ב-2009, חמש שנים לאחר ביטולה, הוחלט להמשיך את העלייה בסרט המשך שיצא היישר ל-DVD והחזיר את נבחרת הקוצרים לסיבוב נוסף על המסך.

היכרות עם קוצרת הנשמות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ