השבוע בטלוויזיה: "הישרדות" גרסת המציאות

סדרה בת שני חלקים על סיפורה של נבחרת הרוגבי מאורגוואי שמטוסה התרסק בדרך למשחק ו-16 מנוסעי הטיסה הצליחו לשרוד ועונה רביעית לציידי המציאות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום שני: שידורי יום השואה

במשך 25 שנה, קבוצה של ניצולי שואה - כמעט כולם יהודים ילידי פולין - מעבירים יחד את הקיץ במושבה כפרית מבודדת בהרי הקטסקיל בניו יורק. הם באים בשביל משחקי הפוקר הסוערים, הריקודים, וימי הקיץ הארוכים אותם הם מבלים עם אנשים שמבינים את עברם, וכאביהם הבלתי נתפסים.

הסרט מתמקד בשנים-עשר ניצולי שואה במהלך קיץ 2006, שעלול להיות הקיץ האחרון שלהם יחד. בין הנופשים: טוביאס ולולה, שנפגשו במחנה ריכוז נאצי, אך רק לאחרונה הפכו לנאהבים; גניה ואולגה, שתי נשים ששומרות על ידידות אמיצה בת 65 שנים; קרל, הנשיא של המושבה, שנאבק לשמור על רווחתם ולמלא אחר דרישותיהם של מאה תושבים תוך טיפול באשתו החולה, והיימי, סגן הנשיא, משורר המושבה, בדחן אהוב ומיזנתרופ דיכאוני שמסרב לדבר על זיכרונותיו מימי המלחמה.

הסרט מספק מבט אחר על ניצולי השואה, באמצעות דיוקן מרומם נפש, מלא בתובנות ובהשראה של אנשים המאמצים את עברם האפל בפתיחות מרשימה, ולעתים, אפילו בהומור שחור.

מלון ארבע העונות, 20:00, ערוץ 8 צפו בטריילר "מלון ארבע העונות":

יום שלישי: הישרדות גרסת המציאות

ב-13 באוקטובר 1972, נבחרת רוגבי צעירה ממונטווידאו, אורוגוואי, עלתה על מטוס בדרך למשחק בצ'ילה. מטוסם התרסק ונעלמו עקבותיהם. 16 מתוך 45 הנוסעים שהיו על הטיסה הצליחו לשרוד במשך 72 ימים, ובגובה של 4,000 מטר, לאחר שמטוסם התנגש בקרחון בלב הרי האנדים. כעבור שלושים וחמש שנים, הניצולים חוזרים לאתר ההתרסקות, כדי לספר את סיפורם המצמרר הכרוך בכוח סיבולת בלתי רגיל וידידות בלתי ניתנת להריסה. הסיפור תועד בעבר בספר רב המכר "ALIVE" (ראה אור ב-1973), וב-1993 בסרט בכיכובו של איתן הוק באותו השם. במאי הסרט, חבר ילדות של כמה מהניצולים, מציג ראיונות, קטעי ארכיון ושחזורים של הסיפור האמיתי. סדרה בת שני חלקים.

לחיות, 23:10, ערוץ 8 צפון בטריילר "לחיות":וגם:

ציידי המציאות לא בוחלים בשום אמצעים בחיפוש אחר המציאה שתעשה את המכה. עונה חדשה לסדרה שעוקבת אחר הרפתקאותיהם של סוחרי יד שנייה ממולחים וצבעוניים מהחוף המערבי, המתחרים זה בזה על מציאת "המכולה שתסדר אותם בחיים". בדרך הם דואגים ללכלך ולנסות לחבל אחד בשני. חוקי המשחק פשוטים: מכולות מטען שמוחרמות מבעליהן ומועמדות למכירה פומבית מוקפות על ידי סוחרים נלהבים, ונפתחות לדקה אחת, בה נותן הכרוז תיאור כללי של תכולתן. לסוחרים יש רגע אחד ויחיד להעיף מבט פנימה, להעריך את פוטנציאל החפצים הדחוסים בפנים ולהציע מחיר למכולה, על כל רכושה. בהמשך, מלוות אותם מצלמות הסדרה כשהם מגלים אם ההימור שעשו היה שווה. כרגיל, המהמרים משנים אסטרטגיות כל פרק ולצופים רק נותר להתענג על המופע.

בעונה הרביעית יחזרו המהמרים הקבועים: ברנדי וג'ארד, הזוג שלא מפסיק לריב ומרוב התחכמות תמיד נשארים בידיים ריקות; דייב שלא מפספס שום הזדמנות ולהתגרות בחבריו; בארי שמביא עוזר חדש כדי לוודא שהוא נשאר מרוכז במשחק; ג'ף חמוש בחולצות הוואי, מתרגש להיות במכירה ולהתמודד נגד דייב ודארל נתקל במציאה שעלולה להיות הכי גדולה בהיסטוריה של התוכנית.

ציידי המציאות – עונה 4, 22:07, ערוץ הביוגרפיה עיניים טובות. ציידי המציאות (צילום: יח"צ)ועוד:

הפעיל ההומניטרי והדוקומנטריסט ברוס פארי מגיש סדרת מסעות חסרת תקדים בהיקפה. בחלקה הראשון של הסדרה יבקר פארי שלושה חודשים בדרום אתיופיה, במהלכם ישהה בקרב שלושה שבטים שונים: שבט הסורי, שבט ההאמר ושבט הדסנש. פארי יגור עם בני כל שבט וילמד מקרוב על אורחות חייהם ומנהגיהם, כגון טקס החניכה האלים של בני שבט ההאמר, בו נדרשים הגברים לקפוץ מעל שורת פרות שוורים בעוד נשותיהם עומדות בצד ומוצלפות. בחלקה השני של הסדרה יגיע פארי ליערות האמזונס שם יתלווה לבני המטיס, שבט ציידים שחשיפתם לעולם המערבי המיטה עליהם מחלות שונות; המשך המסע ייקח אותו לסיביר ולבני הנאנט השורדים בתנאים של קור קיצוני; בטנזניה יחיה עם בני האקייה, ציידים הידועים גם בכישרון רדיית הדבש שלהם; בבוטאן שבהימלאיה ייפגש עם נזיר בודהיסטי ויבקר אצל בני הירח, קהילה החיה באחד המקומות הגבוהים בעולם; ובבורנאו יחקור את שבט של אנשי יער נודדים. השבט, 21:00, ערוץ הטיולים קפיצה קטנה לברזיל. הצצה ל"השבט":

יום רביעי: האגדה שרצתה להיות היצ'קוק

סיפורו של וויליאם קאסל "מלך הבידור האחרון", מפיק ובמאי סרטי אימה חדשני, שפעל בשנות החמישים והשישים בהוליווד. הוא הפך לאגדה של קידום מכירות ובכל זאת הונע על ידי פחד מכישלון ומרצון נואש להיות מכובד בין עמיתיו. הייחודיות של קאסל הייתה הגימיק השערורייתי שלו: שיתוף הקהל. קאסל הפתיע את הקהל עם כסאות מזמזמים, שלדים מעופפים באולם, רוחות רפאים זרחניות ועוד, והקהל נהנה מכל רגע.

ב-1958 נאלץ וויליאם קאסל למשכן את ביתו כדי ליצור את סרטו הראשון "מחריד", החשש שהקהל יקבל את הסרט באדישות הביא אותו לפתח גימיק חדשני כדי למשוך את הקהל לאולמות ולהבטיח שלא יפסיד כספים – כל צופה שהגיע לאולם קיבל פוליסת ביטוח חיים למקרה שימות מפחד במהלך הצפייה. בסרטיו הבאים השתמש בשלדים מעופפים באולם, כסאות רוטטים ומזמזמים והיה הראשון שהציג סרטים עם משקפי תלת מימד. עד מהרה הפופולאריות של קאסל וסרטיו נסקה, והיו לו המוני מעריצים בכל רחבי אמריקה. בכל זאת הוא לא הסתפק באהבת הקהל, והמשיך לחפש מעמיתיו את אותה הכרה לה זכו במאים בני-דורו כמו אלפרד היצ'קוק.   סיפורו של וויליאם קאסל, 21:10, ערוץ 8  רוצה הכרה. הצצה ל"סיפורו של וויליאם קאסל":וגם:שישה אתלטים יוצאים למסע גלובלי בעקבות אתגרי הספורט האולטימטיביים. מסעם ייקח אותם אל הפינות הנידחות בעולם, שם יתמודדו עם שבטים מקומיים בתחרויות ספורט מסורתיות. השישה ינחתו בדרום אתיופיה ויתחרו ב"סורי", קרב המקלות האכזרי בעולם; בבורקינה פאסו שבאפריקה עתידים הספורטאים להתמודד בתחרות היאבקות כפרית, הנערכת בשיאו של פסטיבל הקציר המקומי; בנפאל שבהרי ההימלאיה ייקחו חלק במרוץ הרים אינטנסיבי במיוחד; משם ירחיקו אל ליבה של ברזיל ויתחרו נגד שבט הווג'ואה בתחרות שיט סוערת.בבהוטן השוכנת בין הודו לסין יהיו עדים פעילים בתחרות קליעה בחץ וקשת הנערכת לראשונה מזה 40 שנה בין שני כפרים יריבים. בערבות סיביר תשתתף הנבחרת בתחרות ריצה של עשרה מיילים; בפיליפינים יתנסו בקרב מקומי הקרוי "סיקאראן"; ובקולהאפור שבהודו ישהו במחנה אימונים תובעני של מתאבקי "קושטי" מקצוענים.

מבחן השבט, 21:00, ערוץ הטיולים לטיול יצאנו, את הילידים קרענו. מבחן השבט (צילום: יח"צ)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ