השבוע בטלוויזיה: סדרת הדרמה החדשה של חיים בוזגלו

"בית המשאלות" מבוססת על פורמט חדשני בו פסיכיאטר מביים סיטואציות לפי בקשותיהם של המטופלים על מנת לרפא אותם והדרמה הצרפתית "בראקו" מגיעה לישראל

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: עובדות החיים זאת ההתחלה: חלום על מפגש בלתי אפשרי בין אבי מוגרבי לבין סבו איברהים בחזית ביתם בדמשק בשנת 1920. איזו שפה הם דיברו? הערבית של אבי קלושה ואילו הסבא, איברהים, עדיין לא ידע לדבר עברית. כדי להפיח חיים בחלום פונה אבי למורה שלו לערבית, עלי אל-אזהרי, ומציע לו לעשות סרט ביחד. בחלום מבשר איברהים לאבי שמשפחת מוגרבי עוזבת את דמשק ועוברת לפלסטינה, לתל אביב. בחלום מחליט אבי להישאר "אתם תלכו לפלסטינה, אני אשאר כאן לשמור על הבית".

עלי הוא פלסטיני יליד הכפר ההרוס ספוריה שליד נצרת, פליט בארצו שלו מאז שנת 1948. את רוב חייו הבוגרים חי עלי בתל אביב, נישא ליהודייה ויחד איתה הוליד את יסמין. האופן בו ניהל עלי את חייו הוא קריאת תגר על הערך המרכזי של החברה הפלסטינית והחברה היהודית כאחד - ההפרדה. הם מתחילים בפרה-פרודקשן של הסרט שיעשו ביחד, יוצאים בחיפוש אחר אתרים אפשריים לצילום, מחפשים אחר ההיסטוריה האבודה שאותה הם רוצים לספר. בד בבד מתחילים להופיע בסרט מכתבים מצולמים מהעיר ביירות, שלוש שעות נסיעה מתל אביב, שהיא מבחינת אבי ועלי מקום דמיוני, כוכב אחר שמעבר לגבול. המכתבים מספרים סיפור של אהבה ופרידה בין גבר לאישה, יהודים ילידי ביירות, שהחלוקה של המזרח התיכון קרעה אותם איש מזרועות אהובתו.

"פעם נכנסתי לגן" מפנטז על מזרח תיכון ישן שבו הגבולות המחלקים את המזרח התיכון לקהילות עוינות טרם הוקמו. מזרח תיכון שבו גם הגבולות המטאפוריים אינם קיימים. במסע המשותף של אבי ועלי אל ההיסטוריות המשפחתיות והלאומיות שלהם, במין מכונת זמן שמייצר המפגש החברי ביניהם, מתגלם מבלי משים אותו מזרח תיכון אבוד שחיים משותפים יכלו אולי להתקיים בו. הפקה ובימוי: אבי מוגרבי.פעם נכנסתי לגן, 22:00, ערוץ 8חלומות נעורים. טריילר "פעם נכנסתי לגן":

וגם:

מייקל מוזל, כתב ה-BBC יוצא למסע להכרת מערכת העיכול שלנו, מבפנים. באמצעות שימוש בטכנולוגיה רפואית מתקדמת – מצלמה זעירה שהוא בולע, הוא לוקח את הצופים למסע מדהים במערכת העיכול שלו. לאורך הסרט מוזל מדבר עם מומחים רפואיים המסבירים את הפעולות המדהימות שקורות בגופנו מבלי שנדע עליהן כלל. מערכת העיכול היא מהחלקים הבסיסיים ביותר של הגוף שלנו, היא נשלטת על ידי מערכת העצבים שלנו ומהווה מענה לאנרגיה, למים ולתזונה שלנו. לעתים רחוקות אנו חושבים משמעותה ופעילויותיה. הודות לסרט מרתק זה, הכל עומד להשתנות.קשה לעיכול, 19:15, ערוץ 8 אז איך מזג האוויר שם? "קשה לעיכול" (צילום מסך)

ועוד:

בכל שנה 135 אלף אנשים מגיעים לבתי החולים בבריטניה עם פגיעה מוחית טראומטית. בסיכון הגבוה ביותר נמצאים גברים צעירים. ההשפעות, למרות שלעתים הן נסתרות מהעין, יכולות להיות עמוקות ומשנות חיים עבור האנשים שנפגעו, ועבור בני משפחותיהם וחבריהם. בסרט חזק ומרגש זה, הבמאי זאק ביטים מלווה את סיימון בן ה-20 ומשפחתו במאבק להשלים עם אתגרי החיים לאחר פגיעה מוחית חמורה עקב נפילה מגובה של 20 מטרים.  הסרט עוקב אחר ההתקדמות והמאבקים של סיימון ובני משפחתו אחרי שהתעורר מתרדמת של חמישה שבועות, בזמן שהוא מטופל ביחידה לשיקום פגיעות מוחיות, ובביקורים הראשונים שלו בבית אחרי התרדמת. מעבר לזה שסיימון לא זוכר דבר מהתאונה, או מהשבועות והחודשים לפני, הוא זקוק לתשומת לב בלתי פוסקת, מצב רוחו אינו יציב והוא מתנהג באלימות. אמו של סיימון אומרת שזה כמו ללמד תינוק הכל מאפס, רק בגוף של נער בן 20.המוח החדש שלי, 21:05, ערוץ 8 במאבק להשלים עם אתגרי החיים. המוח החדש שלי (צילום מסך)יום שני: סדרה דוקומנטרית חדשה על התא המשפחתי בעשרים וארבעה פרקים של מסע דוקומנטרי החותר אל ליבו של התא המשפחתי, מתעדים האחים הימן עלילה רבת גילויים והפתעות של חמש משפחות ישראליות במהלכה נפרמים ונארגים מחדש הערכים הבסיסיים ביותר שלהן. לאורך שנתיים של תיעוד אינטנסיבי מתמודדות חמש המשפחות עם הרבה סודות, פחדים וקונפליקטים אשר מאיימים על שלמותן, ועוברות חוויה רגשית חזקה שבסופה מקבל המושג משפחה משמעות חדשה.

משפחת מעוז – סער מעוז, הבן הבכור במשפחה בת שבעה ילדים מקיבוץ דתי בעמק בית שאן, עזב את ישראל ללונדון לפני קרוב לעשרים שנה לאחר שיצא מהארון, חזר בשאלה וחילל שבת בפרהסיה. כעת מתמודדים הוריו הגרושים של עם עובדת היותו נשא HIV, ויוצאים למסע משפחתי מורכב שמחייב את כל אחד מבני המשפחה להתמודד עם הרבה פחדים ודעות קדומות.

משפחת זהבי מלונדון – יואב זהבי נולד לפני 26 שנים מרומן של אימו עם גבר נשוי ורק בגיל 6 נודע לו מיהו אביו. מאז הוא מחפש את מקומו בעולם ובמקביל לביסוס הקשר המחודש עם אביו, הוא מחליט לעזוב את הבית ולהיות עצמאי. על מנת לעשות זאת הוא מתעמת לראשונה עם שאלות קיומיות מהן ברח שנים רבות ועם הסוד הגדול שעטף את חייו.

משפחת אגסי / לנגר / סיני – יונתן אגסי הוא שחקן הפורנו הישראלי המצליח ביותר בעולם. אנה, אמא שלו, מנסה לתמרן בין האהבה ללא גבולות שלה לבנה לבין הפחדים שלה מהמקצוע בו הוא עוסק. במקביל היא נאבקת לשמר את התא המשפחתי שלה ולנסות לחבר בין יונתן לאחיו הבכור שחף שסוחבים טראומה משותפת שקשורה בהיעלמותו של אביהם אשר חי בברלין כבר שנים רבות.

משפחת לנקרי / מלכה – דינה לנקרי היא אמא לשבעה ילדים אותם גידלה בעמל רב ודחפה ללימודים גבוהים. שנתיים לאחר מותו של בעלה, היא מרשה לעצמה לראשונה לפתוח את ליבה ולשתף את ילדיה בחוויות קשות שהיא טוענת שעברה במהלך חייה המשותפים עם אביהם. מגי, אחת מבנותיה, מתמודדת עם קריסתו של העסק המשפחתי,  ויחד הן יוצאות לטיול שורשים במרוקו שם נפתחים פצעי העבר.

משפחת לוי – אורן לוי הגשים את חלומם של אהוד ודבורה להפוך להורים כשאימצו אותו בגואטמאלה. מגיל צעיר מאד התקשה אורן בדיבור ונמנע מקשר עין או מגע גופני עם הסביבה. בשלב מאוחר יותר אובחנה אצלו תסמונת אספרגר וכעת הוא חי בפנימיית "בני ארזים" בראשון לציון. יחד עם הוריו ועם אחותו מיכל, אשר אומצה אף היא בגואטמאלה, הוא טס לארץ הולדתו ופוגש לראשונה את הוריו הביולוגיים.

תסריט ובימוי: תומר הימן, ברק הימן. יוצרי הסדרה ומפיקים: דנה עדן, שולה שפיגל, תומר הימן, ברק הימן.משפחות, ימי א'-ה' 22:00, ערוץ 8אי אפשר איתן, אי אפשר בלעדיהן. פרומו "משפחות":

בספיישל "רוצח במשפחה" מובאים סיפורי רצח מסמרי שיער שביצע אחד מבני המשפחה. בעזרת ראיונות עם ניצולים, עדים ואנשי אכיפת החוק ובשילוב קטעים נדירים, ייחשפו הפרטים מאחורי שלושה מקרים אמיתיים של הונאה ורצח בתוך בתיהם של הקורבנות. עדות נער בן 18 לרצח המוני של משפחה; פריצה מזויפת שהשתבשה והסתיימה במכות אכזריות וקטלניות, ומשפחה שלמה שנמחקה על ידי איש שהיה זקוק נואשות לכסף. מקרים מזעזעים אלה יובאו ב"רוצח במשפחה".רוצח במשפחה, 19:05, ערוץ !E יום שלישי: הדרמה הפריזאית "בראקו" מגיעה לישראל

"בראקו" הריאליסטית מתרחשת בפריז, ועוקבת אחר יחידה של שוטרים, בראשות אדי קפלן (ז'אן הוג-אנגלד, "ניקיטה", "לקחת חיים"), שמתקיימים בשוליים המעורפלים של קצוות החוק, ולעיתים קרובות משתמשים באלימות ובאיומים על מנת להשלים את משימותיהם. חייהם מתהפכים כשמנהיגם, מקס, מואשם בלא עוול בכפו בשחיתות, ומחליט להתאבד. נחושים לנקות את שמו, הם פותחים בחקירה, רק כדי לגלות שהמחלקה שבה משרתים עומדת בדרכם. מונעים מאדרנלין ומרעב לצדק, הם מוכרחים להפנות גב לחוקים שנשבעו לאכוף, אם ברצונם לחשוף את האמת. כאשר הם עומדים בפני סכנה מתמדת מכל הצדדים, וכשההשלכות נעות בין מאסר למוות, הסיכונים לא היו יכולים להיות גבוהים יותר. עוד מככבים: ניקולס דוואשל ("פוליס"), ג'וספה מלרבה ("לאון"), קרול רוצ'ר ("סטלה") וסמואל לה-ביהן ("אחוות הזאבים"). מישל דושוסואה ("אמן"), שנפטר לאחרונה, הגיע לתפקיד אורח.

"בראקו", חינם ב-HOT VOD בין מאסר למוות. פרומו "בראקו":

וגם:חידון התנ"ך הארצי לנוער שידור יועבר בשידור ישיר מדימונה, בהנחיית העיתונאית סיון רהב מאיר ובהשתתפות מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר. בחידון משתתפים 12 מתמודדים שעלו לגמר: ששה מהזרם הממלכתי-דתי וששה מהזרם הממלכתי. בחלק הראשון של החידון, חולקו המתמודדים לזוגות, וכל זוג יצא לאתרים ממשית, חוות הגמלים ואגם ירוחם. הזוכים בחידון ייצגו את ישראל בחידון העולמי לנוער שיערך ביום העצמאות. עורכת: לילך רחמני. הפקה של הטלוויזיה החינוכית, 2013.חידון התנ"ך הארצי לנוער, 18:00 (שידור ישיר), ערוץ 23 תנחה את חידון התנ"ך הארצי לנוער. סיוון רהב מאיר (צילום: יח"צ, חברת החדשות)

ועוד:

מגישת הטלוויזיה וכוהנת השירה בציבור עינת שרוף יוצאת למסע ארוך ומרתק בגליל. בתכנית הטיולים החדשה, המונה שבעה פרקים, חורשת שרוף את הגליל לאורכו ולרוחבו, חושפת מקומות ואטרקציות שלא ידעה שמסתתרים בו, מגלה פינות חמד, פוגשת אנשים חדשים, מכירה את המתיישבים החדשים והוותיקים, נחשפת לפרויקטים הייחודים בישובים השונים, והכל, כמובן, בשילוב שירי ארץ ישראל ושירי גליל שאהובים עליה במיוחד.קסם הגליל, 20:30, ערוץ הטיוליםתוציא אתכם בחוץ. עינת שרוף (צילום: יח"צ, ערוץ הטיולים)

יום רביעי: הסדרה החדשה של חיים בוזגלו

"בית המשאלות" היא תוכנית בפורמט חדש אשר מביא סדרה של מפגשים דרמטיים, קומיים ועוצרי נשימה מבית היוצר של חיים בוזגלו. במסגרת התוכנית,המשתתפים מקבלים הזדמנות לרכוש רגעים אבודים ולממש חלומות ורצונות על ידי שחקנים, ותחת עינו הפקוחות של פסיכיאטר.השחקן שבחר הלקוח ושתודרך אצל הפסיכיאטר ייפגש עם הלקוח בתוך התחנה - בדירה גדולה ומאובזרת, ובה חדר שינה, חדר ילדים, סלון, מטבח, חדר אמבטיה ושירותים. הפסיכיאטר, בעזרת השחקן, יביים ללקוח את הסיטואציה שדרכה יוכל הלקוח לעבור את החוויה שביקש ולמלא את משאלתו הכמוסה. הפסיכיאטר, שחי בדירה שקירותיה משותפים לדירת הטיפול, מביט כל העת בסימולציות דרך מראות, כשהוא רואה ואינו נראה, אך אם הסצנה חורגת מגבולות הטיפול המבוקש, כמו אלימות למשל, הוא קורא לעצור אותה מיד.

במבואה לדירה קופאי וטלפנית, הגובים תשלום של אלף שקלים לכל טיפול, ומתוכם 300 שקלים  עוברים לשחקן על כל סימולציה שביצע. זוהי למעשה התבנית החדשנית של הסדרה, שצולמה כולה בתחנת הרכבת הישנה מול תאטרון החאן בירושלים במשך 36 לילות, רגע לפני הריסת המתחם ההיסטורי.השחקנים המשתתפים: אוולין הגואל, אלדד פריבס, אייל שכטר, אייל רוזאלס, ליאל דניר, אנה דוברוביצקי, מרינה שויף, תומר גלרון, סיגלית פוקס, ריטה שוקרון, שרון זליקובסקי, אלברט אילוז, נטלי עטייה, צבי שיסל, יוסף סוייד, יונתן צ'רצ'י, אורנה פיטוסי, סמדר קילצ'ינסקי ובתה פז, הלית קרייז, ובת זוגו של חיים בוזגלו - ליסה ממו עם בתה אקסל.בית המשאלות, 22:00, הערוץ הראשוןוגם:אנטון קורביין הוא אחד האייקונים הגדולים של עולם התרבות המערבי – צלם וקולנוען שתיעד את הופעותיהם של גדולי עולם הרוק, החל מג'וי דיוויז'ן, דרך U2 וכלה במטאליקה ואי אפשר מבלי להזכיר את הלהקה הקבועה שלו: דפש מוד. בונו אמר כי הוא מקווה להיות פעם קוּל כמו שהוא נראה בתמונות של אנטון קורביין. אותו בונו גם אמר שהדיוקנאות שקורביין יצר במהלך השנים משרטטים דיוקן מרתק שלו עצמו.

במהלך הקריירה פרסם קורביין כמה וכמה ספרי צלום וסרטים. הבולטים בפילמוגרפיה שלו הם "קונטרול" (פסטיבל ירושלים 2007) ו"האמריקאי". קורביין הוא אדם סגור, אפילו ביישן, בנו של כומר הולנדי קפדן שעד היום השאיר את הכניסה לחייו נעולה. במאית הסרט ליוותה אותו במשך ארבע שנים והתוצאה היא דיוקן אימפרסיוניסטי ממצה העובר דרך בני משפחתו והאמנים שתיעד. החלק המרשים ביותר בסרט קשור לשיטוט המתאפשר לנו בחדרי החדרים של ארכיונו ובו מזדמנות לנו תמונות נדירות מאחורי הקלעים של עולם הרוק. זהו סרט שכל מי שמתעניין בצילום יצא ממנו מרותק וכמובן שגם לפסקול המוזיקלי יש בסרט משמעות מיוחדת.

אנטון קורביין לפני ולפנים, 23:05, ערוץ 8 חדרי החדרים של ארכיונו. טריילר "אנטון קורביין לפני ולפנים":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ