המסך המפוצל: מי מרכך את יעקב אילון ואילנה דיין?

ערבי השידור של ערוץ 2 הפכו לאחרונה למירוץ שליחים נמרץ בו מועברים הצופים כלאחר יד מטאלנט אחד לשני. חלק מהם פחות נוחים לעיכול מאחרים? אל דאגה, ידאגו להקליל אותם טוב טוב בשבילכם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

1. כמדי ערב גם ביום שני השבוע התרחש בשעה 21:00 טקס העברת השרביט. בטקס דני קושמרו/יונית לוי לובשים את החיוך העליז ביותר שלהם ומנהלים שיחת חולין מאולצת עם צביקה הדר מ"בית ספר למוזיקה" או צביקה הדר מ"כוכב נולד" כדי להעביר את הצופים בבטחה ליעד הבא ולהבטיח שהם לא יחטאו במחשבות זרות על תוכניות שמשודרות בערוצים אחרים. כדי להפוך את המעבר לחלק עוד יותר הגדילו לעשות במהדורות החדשות בשנים האחרונות וריככו קצת את קצוות המהדורה. יותר קל לעבור מכתבה על ההארלם שייק לילדים של "בית ספר למוזיקה". ביום שני השבוע אישרו הגעה לטקס יונית לוי ואילנה דיין, אבל משום מה הגיעו לוי ואייל קיציס. לכבוד מהדורת הפורים המיוחדת של "ארץ נהדרת" נשלח קיציס לקבל את השרביט, הצהיר על מה יש לו להציע לצופים והזהיר אותם מה הם צריכים לעבור כדי לקבל את זה: "הפסקה קצרה, 'עובדה' עם אילנה דיין ותיכף מתחילים". בין אם קיציס התכוון כי עובדה עם אילנה דיין היא ההפסקה הקצרה, ובין אם ההפסקה הקצרה היא תוספת לעובדה עם אילנה דיין הכוונה ברורה. מישהו מאמין שצריך את קיציס ואת "ארץ נהדרת" כדי שנישאר לצפות ב"עובדה", ממש כמו ילד שמבטיחים לו ממתק אם הוא יסיים להכין את שיעורי הבית שלו. » המסך המפוצל - כל הכתבות2. הבא לקבל את השרביט מקיציס בהמשך הערב היה יעקב אילון. הוא מכיר את הטקס המאולץ איתו הוא שיתף פעולה במשך שנים בערוץ המתחרה ובשיחה עם קיציס ניסה להציג תדמית קלילה וזורמת, שתתאים לשעת השידור שלו, שבה נשלחים סמסים כמו "ערה?". אילון חזר השבוע לערוץ 2 עם תכנית אקטואליה לילית חדשה שעוד לא כל כך החליטה מה היא רוצה להיות. מצד אחד, סיכום זריז (אבל קליל) של חדשות היום ושיחות (קלילות) עם כתבים מיעדים שונים בחו"ל על הנושאים הבוערים (שעונים להגדרה קלילים) בארצם. מצד שני פינות בידוריות של ארז טל, דרור גלוברמן וטלי מורנו על ענייני היום אבל "מזווית קצת שונה" (תווית שמודבקת לרעיונות שברור שהם לא מחדשים דבר).  על כל אלו מנצח אילון שבאופן משעשע למדי מנסה להיכנס לנעליו של גיא זהר, מייסד הז'אנר, חדשות קלות לשעת לילה מאוחרת. זהר בכלל מתאמץ בימים אלו להיכנס לנעליו של אילון בהגשת מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 10. אם כל אחד מהם היה נשאר לעשות את מה שהוא טוב בו, היה נחסך להם הרבה מאמץ ולצופים הרבה מבוכה.

3. שבוע השידורים האחרון כמו רבים לפניו מוכיח את דחיקתו של סדר היום האמיתי מהמסך. חדשות, עדכונים ותחקירים כבר לא יכולים להופיע בצורתם הנקייה. הנחת היסוד היא שצריך להנמיך אותם, לרכך אותם ולזייף אותם כדי שהם יגיעו לצופה. לעטוף אותם בצבע ובסלבס. אילנה דיין צריכה את אייל קיציס שיעטוף אותה משני צדדי השידור ויעקב אילון צריך את ארז טל ואייטמים נטולי עוקץ כדי להבטיח שיישארו עימו. נתוני הרייטינג של השבוע החולף גם מוכיחים שהנחת היסוד המתנשאת של הזכייניות נכונה. "ארץ נהדרת" זכתה לרייטינג גבוה מן הממוצע שלה ו"העולם הלילה" העלתה את אחוזי הצפייה של רצועת הלילה של קשת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ