"אנשים רוצים להיות עורכי דין בגלל הדמות שלי"

גבריאל מאכט כמעט גמר כמו שהוא התחיל: שחקן של תפקידי אורח קולנועיים. ואז הגיעה ההצעה לגלם את עורך הדין החלקלק ב-"Suits". בראיון הוא מספר על השדרוג בקריירה, על העבודה לצד אשתו כוכבת הריאליטי ועל הביקורים אצל המשפחה בישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

"שלום! מה שלומך?!", צוהל גבריאל מאכט,41, מהעבר השני של הקו. עוד לפני שהתחלנו לדבר על סדרת עורכי הדין בכיכובו, "Suits", הסתבר שמדובר ביהודי מבית טוב, שביקר בארץ כבר שלוש פעמים ונמצא בקשר עם המשפחה באילת והחברים בתל אביב. "אני יודע עוד דבר אחד בעברית – 'אני אוהב לבית', איי לאב מיי הום", הוא ממהר לפרוש את שאר הלקסיקון העברי שלו. אני מנסה לתקן אותו בנימוס, אבל לכו תסבירו להארווי ספקטור שהוא טועה.» "Suits": כשכל האמצעים כשרים» הדור הבא של סדרות בית המשפטמאכט הוא ללא ספק הציר של "Suits", שעונתה הראשונה משודרת ב-YES, כשלצידו השחקן הצעיר פטריק ג'יי אדאמס (33). הסדרה נפתחת כשמייק רוס (אדאמס), סטלן שהועף מהקולג', נמלט מעסקת סמים כושלת ונוחת בטעות בראיון עבודה אצל ספקטור (מאכט). הוא חושף זיכרון פנומנלי ומצליח להרשים את עורך הדין המצליח, שמחליט לתת לו משרה כמתמחה במשרד – כל עוד אף אחד לא יגלה את הסוד שלהם, שמייק מעולם לא למד בבית ספר למשפטים. בארצות הברית, אגב, משודר כעת החצי השני של העונה השנייה, והיא כבר חודשה לעונה שלישית.

"כשקיבלתי את התסריט, הארווי נראה לי כמו איזה עורך דין הוט-שוט, שחצן, מתנשא, אחד שחושב שהוא הכי חכם בחדר", אומר מאכט בראיון טלפוני. "כשמייק מגיע הארווי רואה בו את עצמו, והוא לוקח סיכון איתו. הוא בחור חלקלק, אבל מתחת יש לו לב. ככל שהתוכנית מתקדמת, אתה מבין לאט לאט שאכפת לו מאנשים, הוא באמת נמצא שם בשבילם גם מאחורי גבם. הוא שם כדי לעשות את הדבר הנכון. אם הוא עושה את זה בדרך האנושית ביותר – זו כבר שאלה אחרת".

סביר שהפנים של מאכט מוכרים לכם מאיפשהו. הוא מה שמכנים בתעשייה "ההוא מהזה", שחקן ותיק שעבר לא מעט תפקידים קטנים בסרטים גדולים אבל לא הצליח להטביע חותם משמעותי – עד שהתגלגל לתפקיד הראשי בסדרה המצליחה של רשת USA. הוא הספיק לשחק בסרטים כמו "שומר המדינה", "השתול", "מעבר לקווי האויב" ולאחרונה גם "באהבה וסמים אחרים" ואף עבר במיטתה של סמנתה ב"סקס והעיר הגדולה" כשגילם את ידידה חובב הדוגמניות של קארי בעונה הראשונה. ג'ון האם של סדרות עורכי הדין, אם תרצו."חושב שהוא הכי חכם בחדר". הטריילר לסדרה:

"עבדתי בסרטים 13 שנים, וראיתי שזו תקופה של טלוויזיה מצוינת וכתיבה מעולה", הוא מסביר את ההחלטה לעבור למסך הקטן. "כשהתסריט הגיע לשולחני, קראתי את זה ואהבתי את זה. חשבתי שהדמויות כתובות היטב, חכמות, הירואיות במובנים רבים אבל גם מלאות בפגמים ובחולשות. אהבתי גם את האינטראקציה בין שני הגברים - הסדרה הזו באמת סובבת סביב הדמויות. אתם כרגע בעונה הראשונה, ובכל פרק יש עלילה המשכית, אבל מה שקורה בעלילה השבועית מאוד משתקף ביחסים בין הדמויות ואני חושב שזה מה שמושך את הצופים להמשיך ולראות מה יקרה איתן".

המעבר הזה, מתחזוק קריירה בינונית אך יציבה לשחקן ראשי בסדרה מצליחה, שינה את חייו. "התוכנית היא להיט ענק בארצות הברית. היא משודרת גם באנגליה, בדרום אפריקה ובכל העולם אנשים מורידים אותה או צופים בה אונליין, אז החשיפה שלי גדלה בהרבה", הוא מודה. "האנונימיות שלי אבדה לגמרי. הרבה יותר קשה ללכת ברחוב בלי שיזהו אותך. יש אנשים שרוצים להיות מפורסמים, הם אוהבים את תשומת הלב, אבל אני מעדיף להתחפש בדמויות הללו, ולהיות מסוגל להסתובב בעולם ולספוג הכל מבלי שיסתכלו עליי. לא שאני מתלונן, כמובן".

בסדרה, הארווי הוא המנטור של מייק. יש לכם מערכת יחסים דומה על הסט?מאכט משתהה בתשובתו. "כן ולא. לרוב לא ממש, אנחנו חולקים דברים אחד עם השני ומדריכים אחד את השני. כשנפגשנו לראשונה היה לנו חשוב להוציא את עניין האגו מהתמונה. לא היתה תחרות, והרגשנו שיש לנו את האפשרות לעשות טעויות, לקחת סיכונים ולהתרסק על הפרצוף. הכל מתוסרט, אבל יש מקום לאלתור ומרשים לנו להתפרע אחד עם השני, לצחוק זה על זה ולעצבן זה את זה. אם יש איזשהו עניין של מנטורינג זה רק במקרה. אבל את יודעת, יש לי עשר שנים עליו ואני חושב שהוא לומד ממני וגם אני ממנו, הוא בחור נהדר".

מאכט הוא שועל ראיונות ותיק, ומרבה לפרגן לקולגות שלו לסדרה. אבל כשאני שואלת אותו על הכימיה האדירה שיש לו עם שרה ראפרטי, שמגלמת את המזכירה האישית שלו דונה, הוא כבר עובר למוד אחר לגמרי.

אז מה קורה בין השניים האלה?"לדעתי הם בכלל אח ואחות".

אז אני מפסיקה לצפות עכשיו."את רוצה שהם יהיו ביחד, אה?"

אני לא היחידה. יש עמודי מעריצים בפייסבוק שמוקדשים למערכת היחסים שלהם. הרבה צופים רוצים לראות אתכם ביחד."אני יודע! זה ממש מצחיק אותי, כי אני ושרה חברים טובים מאוד, כבר יותר מעשרים שנה. הרעיון ששנינו נהיה ביחד גורם לבטן שלנו להתהפך. אני רואה את היחסים ביניהם כמקצועיים מבחוץ, ובפנים זה כמו יחסי אח-אחות: הוא יודע הכל עליה והיא יודעת הכל עליו. אני חושב שהכותבים מקניטים את כולם ומכניסים רמיזות בכל מיני רגעים שהם חולקים, ומי יודע. מי יודע מה יקרה".

מאכט אולי לא שותף למתח שהצופים מרגישים בינו ובין ראפרטי, אבל את המתח בינו לבין השחקנית שמופיעה לצידו במשך פרקים ספורים בעונה השנייה הוא כבר לא יכול להסתיר. אשתו, ג'סינדה בארט האוסטרלית היא אחת הפליטות הזכורות ביותר של הריאליטי "החיים האמיתיים לונדון", שבשנים האחרונות מנסה גם את כוחה כשחקנית. לשניים יש ילדת בת חמש, סאטין.

"היא היתה מעורבת בעבודה שלי עוד קודם, הכירה את הקאסט וביקרה על הסט", גבריאל מספר. "היה לנו כיף, ומה שנחמד בדמות שהיא מגלמת זה שהיא מוציאה החוצה את הרגישות של הארווי ואת הפגיעות שלו וגורמת לו להתעמת עם הבעיות שלו, ומי מתאימה יותר לגלם אותה מאשר אשתי בחיים האמיתיים?"

יחסי המנטור-תלמיד נשארים במסך. מאכט עם אדאמס (צילום מסך: יח"צ yes)מאכט יודע דבר או שניים על זוגיות לצד שחקן מצליח. אביו הוא שחקן הטלוויזיה הוותיק סטיבן מאכט ("בית חולים כללי", "נוטס לנדינג"), מה שהוביל את גבריאל לתפקיד הראשון שלו כבר בגיל שמונה, כששיחק בסרט "Why Would I Lie". על התפקיד הזה קיבל מועמדות לפרס השחקן הצעיר הטוב ביותר, אך קריירת ילד הפלא שלו נגדעה באיבה.

"ביקרתי בצילומים של אבא שלי", הוא נזכר. "אהבתי להיות על הסט והערצתי את היכולת שלו לספר סיפורים ולרגש אנשים. היה לי כיף לעבוד על הסרט כשהייתי בן שמונה, אבל החלטנו לא להמשיך בקריירה של ילד-פלא. רציתי ילדות נורמלית. אבל אני חושב שבפנים תמיד ידעתי שאני רוצה להיות שחקן".

אימא שלך לא רצתה שתהיה עורך דין?"היא תמיד רצתה שיהיה לי מקצוע אחר שאוכל לעסוק בו, אם עניין המשחק לא יצליח. אחותי למדה משפטים והיתה עוזרת לתובע המחוזי בניו יורק, אחי הלך ללמוד משפטים והחליט שזה לא בשבילו, סבא שלי היה שופט, הדוד שלי היה עורך דין לענייני גירושין. יש הרבה עורכי דין במשפחה ואמרתי לאימא שלי שזה לא בשבילי. אבל הנה, אני עורך דין בטלוויזיה".

עורכי הדין במשפחה נותנים לך הערות על הסדרה?"יש לי חבר מהתיכון שהתקשר אליי ואמר לי 'אתה יכול להיות עורך דין של כבוד אצלנו במשרד'. יש הרבה סטודנטים שמסיימים אוניברסיטה ורוצים ללכת לבית הספר למשפטים בגלל הדמויות שלי ושל פטריק בתוכנית. הם רוצים להיות בעולם הזה. זה נותן השראה להרבה אנשים, אבל בעיניי זה די מצחיק".רגע לפני שאנחנו מסיימים הוא עוד מבקש לדעת אם הסדרה מצליחה בישראל, ואם יזהו אותו ברחוב בפעם הבאה שיבקר כאן. "אני מת על ישראל", הוא אומר. "יצא לי לטייל בכל מיני מקומות, ואני אוהב את הארץ. ואני מקווה שאוכל לבוא לשם בקרוב עם אשתי והבת שלנו". כנראה שגם אם הוא לא מוכן להודות בזה, מאכט הוא אחד מאותם אלה "שרוצים להיות מפורסמים ואוהבים את תשומת הלב". לא שאנחנו מתלוננים, כמובן."Suits", ימי ראשון ב-22:00, yes Drama

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ