השבוע בטלוויזיה: "גירלז" חוזרת לעונה שנייה וטקס גלובוס הזהב

הסדרה המדוברת של לנה דנהם תתחיל להתמודד עם הציפיות הבלתי אפשריות מהעונה החדשה, סדרה חדשה בכיכובם של ג'ון האם ודניאל רדקליף ומסע דוקומנטרי בעקבות השמאל הישראלי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: לאן נעלם השמאל בישראל?

סדרה חדשה של היוצר הדוקומנטרי רון כחלילי, אשר סוקרת את תולדותיו של השמאל הישראלי, הציוני והלא ציוני, מקום המדינה ועד ימינו (1948-2012). הסדרה נעה בין שלושה צירים עיקריים: הציר הכרונולוגי (מרוב למיעוט נרדף), הציר הכלכלי (מסוציאליזם לקפיטליזם חזירי) והציר הפלסטיני (מהנכבה לשתי מדינות או מדינה דו-לאומית). הסדרה בודקת, בין היתר, איך הפכנו מעם בעל רוב שמאלי, לפחות ברטוריקה, לעם בעל רוב ימני מובהק ואיך הפכה המחמאה "שמאלן" לקללה ("סמולן").

בסדרה משתתפים אך ורק גיבורי האירועים וכל דובריה מדברים בגוף ראשון יחיד. כלומר, אין בה מומחים חיצוניים. בין היתר משתתפים בה: סמי מיכאל, אברהם בורג, שולמית אלוני, יהונתן גפן, יאיר צבן, אורי אבנרי, עמוס ספיר, פרוספר אזרן, חנין זועבי, אחמד טיבי, מוחמד מיעארי, סתיו שפיר, אודי אלוני, פרופ' משה מחובר, פנינה פיילר, גדעון בן ישראל, מייסדי קיבוץ מגידו, אליקים וציפי העצני, דרור פיילר, אילן הלוי, צ'רלי ורלי ביטון, חיים הנגבי, שמשון ויגודר, רמי לבנה, עמיר פרץ, יוסי ביילין, דב חנין, ד"ר אליאס טובי, גאולה כהן ועוד. על צד שמאל – תולדות השמאל הישראלי, 22:00, ערוץ 8פוסט מורטם? פרומו "על צד שמאל - תולדות השמאל הישראלי":

וגם:

"יומני הרופא הצעיר" היא אדפטציה בריטית בת ארבעה חלקים לסיפור קצר ומפורסם של הסופר הרוסי מיכאיל בולגקוב ("האמן ומרגריטה"). זוהי קומדיה קודרת שמתרחשת בזמן המהפכה הרוסית של 1917 והיא ההפקה המדוברת של השנה במסגרת הרצועה היוקרתית של ערוץ התרבות הבריטי Sky Arts - "פלייהאוס מציגים".

בסדרה משחקים ג'ון האם (מד מן), ודניאל רדקליף (סדרת סרטי הארי פוטר), שניהם מעריצים של בולגקוב והאם אף יזם את הפרויקט והיה הכוח המניע שלו. השניים מגלמים את דמותו של הרופא ולדימיר בומגרד: האם בשנותיו המאוחרות ורדקליף הוא בשנותיו הצעירות. הסדרה מתארת את החוויות הסמי אוטוביוגרפיות של בולגקוב עצמו כשהיה רופא צעיר בכפר קטן.יומני הרופא הצעיר, 22:50, ערוץ yes Oh HD  רעיון של האם. פרומו "יומני הרופא הצעיר":

ועוד:סרט אשר חושף את עולמם המרתק של אנונימוס, הקולקטיב ההאקטיביסטי (שילוב של האקר ואקטיביסט), נטול המנהיג או המבנה, שאחראי לפעולות רבות של מרי אזרחי אינטרנטי. תוך שילוב ראיונות עם חברי הקבוצה (שחלקם ממתינים למשפטם וחלקם שוחררו מהכלא) ועם פיגורות אינטרנטיות מרכזיות, אנו מבינים את המוטיבציות של הקבוצה ומה זה אומר בכלל להיות מעורב בקבוצה שמגדירה מחדש את המונח אקטיביזם. זוהי היסטוריה של האבולוציה האינטרנטית ושל לידתו של האקטיביזם הדמוקרטי, שמלחיץ מאד את הממשלות ואת התאגידים בכל העולם. אנונימוס: וידויים של ההאקטיביסטים, 22:00, ערוץ yes דוקו אבולוציית האקטיביזם. הטריילר לסרט:

יום שני: טקס גלובוס הזהב 2013 בהנחיית טינה פיי ואיימי פוהלר טינה פיי ואיימי פוהלר מתאחדות להנחיה משותפת נוספת, הפעם בשביל טקס גלובוס הזהב 2013, ה-70 במספרו. לאחר הופעותיהן המבריקות בסטרדיי נייט לייב שתיהן כיכבו בסדרות משלהן: טינה פיי עזבה על מנת ליצור ולככב ברוק 30, ואיימי פוהלר בסדרה מחלקת גנים ונוף. שתיהן אף מועמדות השנה לגלובוס הזהב. הטקס ישודר בלילה שבין ראשון לשני, בשידור חי בכל ערוצי הסדרות של yes. השידור הערוך והמתורגם ישודר ביום שני ב-22:00 בערוץ yes Oh HD.

» פורסמו המועמדים לפרסי גלובוס הזהבטקס פרסי גלובוס הזהב 2013, 02:00, ערוץ yes Oh HD ואלה המנחות שלכם להערב. טינה פיי ואיימי פוהלר:

וגם:אחרי עשייה קולנועית מרשימה ומוערכת בעולם הקולנוע, חוזר עמוס גיתאי לאהבה הראשונה שלו – אדריכלות. הסרטים הרבים שיצר גיתאי, דוקומנטריים ועלילתיים, משובצים ברמיזות ארכיטקטוניות והסדרה מביאה את האדריכלות לקדמת הבמה.בפרק הראשון, יפגוש גיתאי את דב אלבוים ויחד ינהלו שיח פילוסופי בנושא "המשכן והמפגש", על משמעותו של בית לעם היהודי. על המשכן ואוהל מועד שהיו עשויים מחומרים קלילים "מתקפלים", כדי לשרת את עם ישראל כשהיה בתזוזה, וכסימבול להתחדשות מתמדת, ועל בית המקדש, מבנה ארכיטקטוני מרהיב, שבנה שלמה המלך, המבטאת את היותה של מלכות ישראל בימיו – אימפריה.» אדריכלות בישראל, 21:30, ערוץ 23גיתאי את אלבוים. אדריכלות בישראל (צילום מסך)ועוד:מבית היוצר של הסרט עטור הפרסים "חייו הסודיים של הכאוס" מגיעים שני סרטים חדשים: "הכל" ו"כלום", סדרה בת שני חלקים, היוצאת למסע שנועד לחשוף את גודלו האמיתי של הכל, ואת המדע המופלא שמאחורי החלל הריק.

בסרט "הכל" בוחן פרופ' ג'ים אל-קחליל שאלה פשוטה: למה נעשה חשוך בלילה? המסע למציאת התשובה ייקח אותו עד לגבולות היקום, שם יתגלה כיצד ההבנה שלנו את החלל עוצבה על ידי מתמטיקה ואסטרונומיה. הסרט "כלום" מתעסק במדע בקצה גבול התפישה האנושית, במקום בו נמצאות התעלומות העמוקות ביותר של היקום. המסע שלו מסתיים אולי בתובנה העמוקה ביותר שהאנושות יצרה לגבי המציאות: הכל בא מכלום. קצת מדע, קצת פילוסופיה, וקצת היסטוריה.

הכל או כלום, 19:05, ערוץ 8 הריק שמאחורי הכל. הצצה אל "הכל או כלום":ועוד:

ב-5 ביוני 1968, ניצח רוברט קנדי בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית בקליפורניה והפך למועמד המוביל מול ניקסון בבחירות לבית הלבן. דקות ספורות לאחר מכן, הוא נורה ממרחק קצר, צנח לרצפה ומת. הסרט מתעד חקירה יסודית של אחת מההתנקשויות הפוליטיות השנויות במחלוקת של המאה ה-20.

סיראן סיראן, פלסטיני בן 24 הורשע בהתנקשות בחייו של קנדי למרות שמעולם לא הצליח לזכור את רגע הירייה. דוקטור הרברט שפיגל, מומחה להיפנוזה, טוען שסיראן עבר היפנוזה על מנת לבצע את הרצח. מעולם לא נמצא עד ראיה שראה את אקדחו של סיראן מתקרב לקנדי. ראיות חדשות מוכיחות כי לפחות עשר יריות נורו באותו הלילה – בזמן שאקדחו של סיראן הכיל שמונה כדורים בלבד.

תמונות וסרטון שהתגלו לאחרונה מתעדים שלושה סוכני CIA שנכחו בזירת האירוע. בעזרת ראיונות בלעדיים עם עדי ראיה, קטעי ארכיון נדירים ועדויות מומחים עורך הבמאי-תסריטאי שיין אוסוליבן חקירה יסודית משלו. הסרט שופך אור חדש ומטריד על פרשת הרצח של אחד הפוליטיקאים האהובים של אמריקה בכל הזמנים.רוברט קנדי חייב למות, 21:00, ערוץ 8 יותר משהעין משגת. טריילר "רוברט קנדי חייב למות":

יום שלישי: תופעת הפאנק בסין ב-2009 להקת הפאנק הוותיקה "שאם 69", הפכה ללהקת הפאנק הבריטית הראשונה שיצאה למסע הופעות בסין. במהלך המסע הם גילו סצנת פאנק מתפתחת, צעירים הנלהבים מהשינויים המתרחשים סביבם אשר להוטים לחוות פאנק מערבי. האם אנו עדים לדור חדש של נוער סיני, שונה מבחינה ערכית, פוליטית, פילוסופית ומהותית? והאם הרטוריקה המרדנית של הפאנק באמת יכולה לשנות את העולם לטוב או לרע?

הלהקה הזאת מהממת, 22:55, ערוץ 8 שינוי מייד אין צ'יינה. טריילר "הלהקה הזאת מהממת":וגם:

גלן רוג'רס, הרוצח הסדרתי הנורא ביותר בתולדות אמריקה, רצח למעלה מ-70 נשים. היום, כשהוא ממתין להוצאתו להורג בפלורידה, אחיו, קליי, מספר את הסיפור מקפיא הדם על האח שהפך ל"רוצח קזנובה".

קליי מביא את סיפור חייהם, וחושף טרגדיה אמריקאית שהיא תערובת של אלכוהול וסמים, שדים, התעללות מינית ואהבה אבודה שמסתיימת בבגידה וברצח. באמצעות סרטי הום-וידאו ומכתבים אישיים, קליי מספר כיצד הוא עצמו הוביל את גלן אחיו הקטן לעולם הפשע, כדי להימלט מהרעב ומהאלימות ששררו בביתם. אך כאשר קליי גילה ב-93' גופה בצריף שלהם בקנטאקי, היה עליו להחליט האם להסגיר למשטרה את הרוצח במשפחה. 

כאשר ההוצאה להורג שלו מתקרבת, גלן רוג'רס יוצא בווידוי מזעזע: הוא מספר לאחיו ולקרימינולוג שהוא ביצע רציחות רבות נוספות, כולל רציחתה של אשתו לשעבר של או.ג'יי סימפסון, ניקול בראון והחבר שלה רון גולדמן.  אחי, רוצח סידרתי, 22:00 (פרק נוסף ב-22.1), ערוץ yes דוקו האמנם? אחי, רוצח סידרתי (צילום: יח"צ yes)יום רביעי: עונות חדשות ל"בנות" ו"מוארת"

בנות מביאה מבט קומי על ההשפלות השונות והניצחונות הנדירים שפוקדים חבורה של נערות בשנות ה-20 המוקדמות של חייהם בניו יורק. לנה דנהם (רהיטים זעירים) וג'אד אפאטו (הדייט שתקע אותי) משמשים כמפיקי הסדרה שקיבלה 5 מועמדויות לאמי ומועמדת לפרס הקומדיה הטובה ביותר והשחקנית הראשית.

בעונה החדשה האנה מתחילה לצאת עם בחור חדש, אבל עדיין מרגישה אחריות כלפי אדם (אדם דרייבר, לינקולן), בזמן שהוא מתאושש מהתאונה שחתמה את העונה הקודמת. מאוכזבת בעבודה, ומתקשה להתרגל לעולם הרווקות, מארני (אליסון וויליאמס, "חלומות אמריקאים") צריכה את התמיכה של חברתה הטובה ביותר ושותפתה לשעבר, אבל המרחק בין השתיים נראה גדול יותר מאי פעם. ג'סה (ג'מיימה קירק, "רהיטים זעירים") חוזרת מירח הדבש שלה, מוכנה לזרוע להאנה רעיונות חדשים בראש. ושושנה (זוסיה מאמט, מד מן), שזה עתה איבדה את בתוליה, מתקשה לנווט בתוך המערכת היחסים הרעועה שלה עם ריי (אלכס קפרובסקי).

שחקנים אורחים: כריס אבוט ("מרתה מרסי מיי מרלן"), אנדרו רנלס ("הנורמלים החדשים"), דונלד גלובר (הראפר המוערך צ'יילדיש גמבינו), כריס אודווד ("מסיבת רווקות"), ריטה ווילסון כאמה השיפוטית של מארני, גורמה טאקון (SNL), ורוזנה ארקט ("סוזן סוזן"), קרול קיין ("הרומן שלי עם אנני"), ג'ון קמרון מיטצ'ל ("הדוויג והשארית העצבנית"), ופטריק ווילסון ("ילדים קטנים").בנות – עונה 2, 22:30, ערוץ yes Oh HDתסביכים בעיר הגדולה. פרומו "בנות - עונה 2":

וגם:בגיל 14 החלה מאור דוידוביץ' להתעניין באסלאם. היא חיפשה אמת, משהו להאמין ולהיאחז בו. את מקומה בחברה היהודית היא לא מצאה ואילו הקוראן שבה אותה בקסמו. בגיל 19, לפני כשלוש שנים, התאסלמה מאור, ומאז חיה תחת איום בשכונת ילדותה בכרמיאל. היא דתייה, לומדת קוראן ומתפללת חמש פעמים ביום.

אמה של מאור היא יהודייה מאמינה, שומרת שבת וטובלת במקווה ואילו אביה הוא כהאניסט התומך בטרנספר לערבים. כולם חיים תחת אותה קורת גג. מאור חיה בין שני עולמות: היא מייחלת לבעל, ילדים וחיים בחברה ערבית,  אך מאידך, היא קרובה מאד לבני משפחתה, שמשלמים מחיר כבד על בחירתה ומתפללים שלא יאבדו את בִּיתם. עכשיו היא יוצאת לחפש שידוך דתי עם מוסלמי שיקבל אותה ואת משפחתה. האם תצליח מאור להתגבר על הקשיים הרבים העומדים בפניה? בימוי: ענת תל-מנדלוביץ'; הופק בתמיכת קרן מקור.

אמא, אבא, התאסלמתי!, 22:00, ערוץ yes דוקויא-אללה. הצצה ל"אמא, אבא, התאסלמתי!":

ועוד:

איימי (לורה דרן) היא מנהלת בכירה ושאפתנית במחלקת בריאות ויופי של אבדון בע"מ, חברה גדולה ורווחית, עד שיום אחד היא עוברת התמוטטות עצבים דרמטית ופומבית במקום העבודה, ונאלצת להירשם למרכז תשושי נפש בהוואי. לאחר שלושה חודשים של עבודה פנימית ומדיטציה, איימי מוכנה להרים את הרסיסים של חייה הקודמים, ולהוכיח לכולם, ולעצמה, שעברה שינוי אמיתי.

בדידותה של איימי היתה הנושא המרכזי של העונה הראשונה. הסביבה אליה חזרה לא עברה את ה"הארה" שהיא עברה ולא הבינה את הרצון של איימי להאבק בעוולות חברתיות. איימי איבדה את היכולת לתקשר עם האנשים סביבה בגלל שהייתה מרוכזת מדי בשינוי שהיא רוצה להעביר אותם. כתוצאה היא מצאה את עצמה מנוכרת מהחברים הקודמים שלה ובמרתף יחד עם חבורת ה"לוזרים" של החברה, שעוסקים בעיבוד מידע. גורלה משתנה לאחר שהיא מכירה את טיילר טוב הלב (מייק וייט) מוצאת בו נפש תאומה.

בעונה השנייה איימי וטיילר ימשיכו בתוכניתם להרוס את "אבדון" וייהנו מאנשים חדשים בחייהם. טיילר מוצא חן בעיניה של מנהלת בכירה בשם איילין (מולי שאנון, SNL), בזמן שאיימי מתאהבת בג'ף (דרמוט מלרוני), עיתונאי שמתעניין במטרתה החברתית. איימי אמורה לשמוח מהקשר החדש שנוצר עם אדם שיש לו שאיפות דומות לשלה, אבל כשליווי חוזר מהגמילה וטוען שהוא אדם חדש, היא צריכה למצוא דרך לשכוח מ-25 השנים אותן הם בילו יחדיו, ולהחליט האם הוא באמת השתנה.

מוארת – עונה 2, 22:00, ערוץ yes Oh HD עבודה פנימית. פרומו "מוארת - עונה 2":

ועוד:

"הליגה" היא קומדיה מצליחה של רשת  FX (לואי, פילדלפיה זורחת, "ווילפרד") שחודשה כבר לעונה שלישית. הנושא האוניברסלי במרכז הסדרה הוא מערכת היחסים המסועפת והתחרותית בין גברים – לא ממש בוגרים נפשית – על רקע מערכות היחסים שלהם עם נשים, ספורט וסקס.

ממש לא חייבים לאהוב ספורט כדי לאהוב או להבין את הסדרה, ואפילו לא חייבים לערוך היכרות עם עולם ה-"Fantasy Football" (ליגת פוטבול וירטואלית, בה כל אחד בוחר "קבוצה" עם שחקנים מקבוצות שונות ואמור לצבור את מספר הנקודות הרב ביותר על פי ביצועיהם בעולם האמיתי), התחביב הזה הוא הרקע למפגשים השונים בין הדמויות כשבמרכז החברות המוזרה והמסועפת שלהם.

"הליגה" כוללת אנסמבל שחקנים קומיים שמגלמים חברי ילדות וותיקים עם הווי אינטימי ומשעשע וכוללים את: פיט (שחקן ובמאי האינדי מארק דופלאס) פרוד טרי, האלוף הנוכחי של הליגה הדמיונית, הנאבק למצוא כיוון חדש בחיים; קווין (סטיבן ראנסי) אב נשוי באושר אשר משמש כנציב הליגה ונלחם להוכיח שהוא מקבל את כל ההחלטות שלו לבד ולא בהתייעצות עם אשתו; ג'ני (קייטי אסלטון, אשתו של דופלאס במציאות) אשתו של קווין והחצי המוצלח של הזוגיות שלהם, המוח האמיתי מאחורי ההצלחות שלו בליגה; רוקסין (ניק קרול) שמאמין שהוא הכי חכם בקבוצה אך מגלה כל פעם איך דופקים אותו כל פעם מחדש; אנדרה (פול שייר) שק החבטות של החבורה עוד מימי התיכון שמחוץ למפגשים החברתיים מתחזק קריירה של מנתח פלסטי מוצלח; וטאקו, האח הקטן של קווין, מוסיקאי במשרה חלקית ומסטול במשרה מלאה.

הליגה, 23:00, ערוץ yes Oh HD הדבר המצחיק הבא על המסך שלכם. הליגה (צילום: יח"צ yes)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ