כלוב הזהב: גם מזה עוד נצטרך להיגמל

השעשועון החדש בהנחיית אבי קושניר הוא חור שחור ברוחב שעה וחצי בפריים טיים של שישי בערב . הקריצה השובבית שבה עטוף המוצר רק מעלה את החשד שהאנשים שעומדים מאחוריו יודעים בדיוק מה הוא שווה.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במהדורת "אולפן שישי" שהקדימה את כלוב הזהב, השעשועון החדש בהנחיית אבי קושניר, נפל דבר: ציפי לבני קראה לשלי יחימוביץ' וליאיר לפיד להתחיל במגעים לאיחוד כוחות. דני קושמרו הרים גבה, ולבני התעקשה שהיא רצינית. דקות ספורות מאוחר יותר בישרה לבני על המסרון החיובי שקיבלה מיחימוביץ' בזמן אמת. קושמרו היתמם - האם הטלוויזיה היא אכן המסגרת המתאימה לכריתת בריתות פוליטיות? כאילו יש מסגרת אחרת שבה אפשר לעשות את הדברים האלה. כאילו קושמרו לא מבין שהוא רק היה סטטיסט בהצגה המתוכננת של לבני ושלי.

לא חלפו שלושה אייטמים, ועוד בלוף מאותה משפחה עיטר את מהדורת שישי. באייטם הנועל של אילן לוקאץ' על כוכבי "גולסטאר" הסביר אורן זריף כיצד הדרדסים האנרגטיים שלו, ויכולות המיפוי הטופוגרפי של המגרש, סייעו לו להביס את היריב, למרות שאין לו שום מושג בכדורגל. לוקאץ' לא החמיץ את ההרמה הברורה להנחתה, וכאשר המרואיין שלו דיבר על הסגולה האנרגטית של הצגת תמונתו באופן קבוע לצד הסמל של ערוץ 2, הכניס בעריכה את הקמע הקדוש. רק קושמרו עצמו ביטל את הדחקה בחיוך אירוני. בכל זאת, זריף זה לא לבני.

הדחקה השלישית על חשבון הצופה הייתה "כלוב הזהב" עצמו. שעשועון מיושן, לא מקורי ומלא בכל מה שרע בטלוויזיה. המתמודדים הכל-ישראליים משיבים על שאלות כל-ישראליות לחיזוק הזקפה הלאומית. מהי הציפור הלאומית? מי מהמפורסמים הבאים נולד בארץ? מה פירוש המילה "מוצ'ילה"? מהו סמלו של שבט יהודה? אכן, אחד המתמודדים הבין היטב באיזה מין מבחן הוא עומד כשבקיאותו בסרטי בורקס הוטלה בספק, ומיהר להצהיר נאמנות: גם אני כמו כל ישראלי טוב גדלתי על הסרטים האלה. רק בנס נמנעה שלילת אזרחותו של המתמודד המסכן, שהימר נכונה על צ'יקו בן-דוד בתור הדמות היחידה שלא מרכיבה משקפיים.

תשובה נכונה, אגב, מזכה את המתמודדים בזמן שהייה מוגבל בתוך "כלוב הזהב", המאפשר להם ללקט מוצרים (אייפון, מכונת אספרפו, מכשירי כושר, לפ טופ, כל מה שאפשר לסחוב מהבית) כפי יכולתם. מתמודדת אחרת דקלמה גם היא את הקלישאה המצופה ממנה כשעמדה לסיים את דרכה בתוכנית, והדגישה שהיא באה לאסוף חוויות ולא חפצים. עוד בלוף נוסף לרשימה.

לשלב הוי-איי-פיי הבלתי-נמנע גייס קושניר את חברותיו ענת וקסמן ויעל לבנטל מ"החיים זה לא הכל". אפשר רק לקוות שהצופים היו מספיק קשובים כדי להבחין בכך שכשקושניר תיאר את התוכנית כ"סדרת מופת" וקסמן ולבנטל לא הצליחו להתאפק וגיחכו בקול רם. וקסמן אמנם שחקנית טובה, אבל אחרי התקרית הזו היה קשה להאמין לה כשסיכמה את הפיגוע הטלוויזיוני שבו נטלה חלק במילים "זה אחלה שעשועון, הוא הוציא מאיתנו את המיטב". כל כך הרבה שקרים, כל כך מעט זמן. את מכונת האספרסו והסמארטפון שקיבלה היא תתרום לנזקקים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ