החמישייה הסוגרת: העונות הכי מאכזבות

"בוס" הדרדרה למחוזות הדמנציה, איימי פולר הפכה דביקה והפכה את "מחלקת גנים ונוף" לרכרוכית ו-Luck לא הצליחה אפילו לסיים את העונה. חמשת העונות שביאסו את הסדרות שאנחנו אוהבים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עכבר העיר מסכם שנה: 

» הרגעים הקורעים על המסך» סצנות הסקס שנזכור» הפרקים המבריקים» החמישייה הסוגרת: כל הכתבות

Veep, עונה ראשונה (HBO) כבר מהפרק הראשון היה ברור שבניגוד לציפיות ולהערכות, לא מדובר בגרסה אמריקאית ל-”The Thick of it” (שתי הסדרות נוצרו על ידי ארמנדו יאנוצ'י). ב-Veep הלכו על משהו אחר: בלי מטחי הקללות המרהיבים של מלקולם טאקר ובלי האווירה הסאטירית האכזרית של המקור הבריטי. מה לעשות שהאמריקאים מסתכלים על גבעת הקפיטול בעיניים שונות לגמרי מאלו שהבריטים נושאים לכיוון ווסטמינסטר. אבל זה לא היה רק רע – היתה אווירה של סיטקום קליל, הנוכחות של ג'וליה לואיס דרייפוס ושל טוני הייל (באסטר מ"משפחה בהפרעה") תרמה לא מעט והבדיחות היו טובות. בעיקר הבדיחה עם ההוא, הגבוה, שכל הזמן חייב להזכיר שהוא עובד בבית הלבן, אצל הנשיא, גם כשהוא מדבר עם סגנית הנשיא. חבל ששם זה נעצר. דרייפוס החלה להיראות משועממת מפרק לפרק ומהר מאוד הבדיחה המצחיקה היחידה היתה עם ההוא, הגבוה. בפרק השביעי זה כבר לא העלה אפילו חיוך. אל הפרק העשירי כבר לא הגעתי.מצחיק אבל לא מספיק. ג'וליה לואיס דרייפוס (צילום מסך)

"בוס”, עונה שנייה (Starz) רציתי, כל כך רציתי לאהוב את העונה החדשה של "בוס". אפילו הצלחתי לשכנע את עצמי כמעט כל הזמן שאני נהנה. כשהפרק הראשון הזדחל בעצלתיים אחרי האירועים הלא הגיוניים במיוחד של סוף העונה הראשונה, עשיתי מה שטום קיין היה עושה. שיקרתי לעצמי. בעוד שראש העיר של שיקגו ניסה להאמין שהוא מסוגל להמשיך לכהן בתפקיד חרף תחילתה של דמנציה, אני ניסיתי להאמין שאני עף מתפניות עלילה צפויות ומגושמות. נכון ש"בוס" הקפידה לתת על מה להישען, בעיקר על המשחק המושלם של קלסי גרמר. פשוט ככה, מושלם. בלי שום פסיק או הסתייגות. אבל זה לא היה מספיק. כשהודיעו שהיא מובטלת ניסיתי להמשיך עם השקר, אבל בעצם שמחתי שאני לא צריך לראות אותה שוקעת לדמנציה גם כן.

השקרים העצמיים כבר היו מופרכים מדי. קלסי גרמר ב"בוס" (צילום מסך) "מחלקת גנים ונוף”, עונה חמישית (NBC) רק לפני שנה "מחלקת גנים ונוף" עוד היתה הקומדיה הכי טובה בטלוויזיה האמריקאית. אבל כבר עשרה פרקים שמתרחשת על המסך נפילה חדה, מהירה ולא מוצדקת. מה קרה? הם החליפו תסריטאים? הפרידה מוויל ארנט הוציאה לאיימי פולר את החשק לחיות? אי אפשר לתאר את העונה הנוכחית אלא כבלאגן: סצנות ארוכות שלא קורה בהן כלום, דמויות שממחזרות את עצמן ואפילו רון פאקינג סוונסון, דמות קאלט מוצדקת, התרכך. נקודת אור: הפרק האחרון ששודר לפני שהסדרה יצאה לפגרת כריסמס של חודש היה מוצלח מאוד. בינתיים הם נכנסו לרשימה על תנאי. מועמדת על תנאי עד החזרה מפגרה. "מחלקת גנים ונוף" (צילום: רשת NBC)

Luck, עונה ראשונה (HBO) מי היה חושב שעולם מרוצי הסוסים יכול להיות משעמם כל כך? כנראה שאף אחד, אחרת אין שום הסבר לאישור העונה הראשונה של Luck. אפילו כשיש ביד את כל המרכיבים הנכונים -– דסטין הופמן, קיבינימט – אפשר ליפול על הפרצוף ממש בקלות. רשת HBO חיסלה את העונה באמצע לאחר שנחשף כי שלושה סוסים נהרגו במהלך הצילומים (כאילו זה היה החטא הכי חמור של הסדרה). אגב סוסים, לכל מי שמפחד לנסות קטמין אבל סקרן: דמיינו שאתם יושבים בחדר, ופרק של "Luck” מוקרן על כל הקירות. לנצח.

אפילו דסטין הופמן לא יכול להציל סדרה כושלת. מתוך "Luck" (צילום מסך)"רוק 30", עונה שביעית (NBC)

הצפייה ב"רוק 30" היא יותר הצהרת כוונות על המילייה התרבותי שאליו מבקש להשתייך מאשר חוויה מהנה של ממש. כשאתה מתיישב לצפות ב"רוק 30" אתה בעצם אומר לעצמך: אתה אינטליגנטי, מצחיק ומתוחכם. "רוק 30"  היא כמו כרטיס היכרויות נוצץ באתר לאקדמאים בלבד. חבל שהעונה האחרונה התרוקנה מכל הערך המוסף שלה וסוחבת בקושי לפינאלה. בדיחות ממוחזרות על רגליים, טרייסי גורדון הפך מהזוי ולמופרך ואפילו ג'ק דונגי – אולי הרפובליקאי החתיך ביקום - כבר זורק זין. אפילו הפוטנציאל הקומי שטמון בהחלטה לעשות ילד בגיל 40 לא מתרומם ונראה כאילו כל מי שנמצא על הסט (כולל קנת פרסל!) רק רוצה ללכת הביתה. היי שלום "רוק 30"  ותודה על הקליפים של ג'נה מרוני. לא סוחבת לגרנד פינאלה. "30 רוק" (צילום: רשת NBC)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ