סופשבוע בטלוויזיה: סדרה תיעודית על עוני משודרת ב-70 מדינות במקביל

"למה עוני?" היא סדרה דוקומנטרית בינלאומית בת שמונה פרקים אשר בוחנת את בעיית העוני בעולם והתוכניות "היכל תרבות" ו"ואקום" חוזרות לעונות שניות בטלוויזיה החינוכית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: סדרת תעודה בינלאומית סדרת תעודה בינלאומית בת שמונה פרקים, שהופקה במהלך שלוש שנים ועוסקת בבעיית העוני בעולם. הסדרה תשודר במקביל ביותר מ-70 מדינות ליותר מ-500 מיליון צופים ותעורר דיון בינלאומי על בעיות העוני, הגורמים לו, הפוליטיקה האזורית שמאחורי הבעיה במדינות השונות והמדיניות של גורמי הסיוע הבינלאומיים הרשמיים והלא רשמיים בניסיון לפתור ולטפל במוקדי העוני בעולם. ב-2008 החל מערך המזון בעולם לקרוס. מדינות עשירות שהרעב איים לפגוע גם בהן החלו לקנות אדמות במדינות מתפתחות ולשנות את פני החקלאות בארצות אלה. 75% מתושבי מאלי הם חקלאים, אך מדינות עשירות כסין וערב הסעודית חוכרות אדמות במאלי כדי להפוך שטחים נרחבים למפעלים עסקיים בתחום החקלאות. רבים מהחקלאים המקומיים אינם רואים בעין יפה את המאמצים הללו ותופסים אותם כגילוי נוסף של אימפריאליזם. ההפיכה הצבאית שהתחוללה במאלי הבהילה את היזמים, אך האם יצליחו החקלאים במאלי להתמודד עם המחסור במזון ולגבור על העוני בכוחות עצמם."למה עוני?: הבהלה לאדמות", 21:00, ערוץ 1תשודר במקביל ביותר מ-70 מדינות. פרומו "למה עוני?":וגם: תוכנית טוק-שואו חדשה לשחקנית, הסופרת והקומיקאית וויטני קאמינגס, "וויטני אוהבת אתכם, באמת!", אשר בנויה מ-3 חלקים. בפתיחת התוכנית תדבר וויטני על הנושאים הבוערים בתרבות הפופ וכל מה שקורה מסביבה בעולם. חלקו השני של הטוק-שואו יצולם מחוץ לאולפן ובחלקו האחרון היא תארח אורחים מעניינים ומפתיעים. בתוכנית תינתן לקומיקאית חסרת הבושה יד חופשית לדבר על הנושאים האהובים עליה, על הטרנדים ועל האובססיות. כשהמילה השגורה ביותר בפיה היא "ואגינה", אין לדעת לאן הדברים יתפתחו. שום דבר לא מחוץ לתחום עבור וויטני, שאומרת את מה שכולם חושבים, אך לא מעזים להעלות על דל שפתיהם.

וויטני אוהבת אתכם, באמת!, 22:15, ערוץ !E טוק-שואו פוגש סטנד-אפ. פרומו "וויטני אוהבת אתכם, באמת!":ועוד:

סוון הוא סטודנט ביישן לארכיאולוגיה בתחילת שנות העשרים לחייו. הוא נזכר בפעם הראשונה שבה הרגיש שונה: כנער בן 16 הוא קרא כתבה על תקיפה מינית של ילד. רק אז הודה לעצמו: "אני חזיר בדיוק כמוהו". בכנות ברוטאלית, מביאים הבמאים תומס ריידר וסבסטיאן מייס תיעוד ארוך ומצמרר של סוון, תוך שהוא קובע לעצמו את גבולות המותר והאסור, תוך שהוא נאבק עם עצמו ועם הטאבו המיני הנורא ביותר. בזמן שסוון מחפש עזרה מקצועית, שתעזור לו לשלוט בדחפים שלו על מנת שלא יפגע לעולם בילד - אנחנו לומדים להבין את התשוקות המורכבות האלה, שאסור אפילו לדבר עליהן. זו הפעם הראשונה שאנחנו רואים חשיפה ציבורית כזו, ללא טשטושים וללא הנחות. גם הסצנה עם ההורים שמתמודדים עם הגילוי שבנם הוא פדופיל. אחת מהשאלות המשמעותיות שעולות מהחשיפה הזו – האם ה"יציאה מהארון" של פדופיל יכולה להנמיך את הסכנה שהוא יפגע בילד, ואולי אף למנוע את הרדיפה שלו ואת נידויו מהחברה?

אני, פדופיל, 22:00, ערוץ yes דוקו מי שמביט בי מאחור. טריילר "אני, פדופיל":

יום שישי: ארה"ב vs. יפן ועונה חדשה ל"היכל תרבות" עם טל גורדון תוכנית מיוחדת שבוחנת את שרשרת האירועים המכריעים וההחלטות הדרמטיות שהתרחשו מיד לאחר שנשיא ארצות הברית, פרנקלין רוזוולט, קיבל את ההודעה הראשונה על כך שנמל פרל הרבור הותקף בבוקר ה-7 בדצמבר 1941 על ידי הצבא היפני. ארצות הברית החליטה להכריז מלחמה על יפן יממה לאחר מכן, ובכך להיכנס באופן פעיל לקרבות מלחמת העולם השנייה. "פרל הרבור: 24 שעות גורליות" כולל צילומים נדירים שטרם ראו אור, לרבות סרטים שצילמו היפנים מהמתקפה על פרל הרבור. הסופר סטיבן גילון חושף בתכנית ממצאים חדשים מהספרייה הנשיאותית של רוזוולט, המעידים על עוצמת הבהלה שאחזה בבית הלבן וזעזעה את האומה כולה, עם היוודע המתקפה הקטלנית על פרל הרבור.  פרל הרבור: 24 שעות גורליות, 16:40 ו-23:45, ערוץ ההיסטוריה  ותודה לאל קפונה. הצצה ל"פרל הרבור: 24 שעות גורליות":וגם:

לאחר הצלחת העונות הקודמות, חוזרים הצמד טל גורדון ואלדד זיו לעונה נוספת עם מגזין התרבות השבועי של הטלוויזיה החינוכית. התוכנית הראשונה תנסה לתאר תמונת מצב של החברה הישראלית על סף 2013 ושל התהליך שעברה במשך השנים. המסע מתחיל בסוף שנות ה-80 בעקבות הסרט החדש על דן בן אמוץ שביים לוי זיני ("נשאתי אז עיניים לאותה ישראליות צברית") – ובודק האם זו היתה תחילת סופה של התרבות האשכנזית, ממשיך עם אופרת הרוק "שרוליק" שכתבו שי להב ויוני זיכהולץ והלחין יוני רכטר, שמתרחשת בתקופת מלחמת לבנון ועוסקת בישראליות בהיבט הצבאי שלא ומגיע עד לתקופה הנוכחית כשהמחאה מתמקדת בנושאים אישיים יותר ומתרכזת באספקטים חברתיים דוגמת הפאב השיתופי – קואופרטיב בר קיימא בדרום תל אביב. היכל תרבות, 21:30, ערוץ 23

"הכל תרבות" בבר קיימא. טל גורדון, שי להב ואלכס קרול שרוליק (צילום: יח"צ)יום שבת: עונה חדשה ל"ואקום" עם גל גבאי"

הוא הטיס למעלה מ-100 סוגי מטוסים, לחם בכל מלחמות ישראל ובילה למעלה מ-60 שנות חייו בתא הטייס: הסרט "נולד לטוס" מגולל את סיפורו המופלא של טייס מיוחד במינו, אישיות יוצאת דופן - דני שפירא, שקורות חייו המסעירים שזורים בתולדות הקמת המדינה ובתולדות התעופה בישראל. כאחד מטובי הטייסים שקמו בישראל, שפירא נחשב לאחד הטובים בעולם.

הסרט עוקב אחר דרכו כטייס, סיפור שמתחיל בטרם הקמת המדינה, משלב את סיפור הקמת חיל האוויר ושנותיו הראשונות, תקופת הברית האסטרטגית עם צרפת, והקמת התעשייה האווירית. סיפורו של שפירא הוא למעשה סיפור חלומו של נער שכל שרצה היה לטוס - וכל חייו היה טייס. בין המרואיינים בסרט, מפקדי חיל האוויר לשעבר עזר ויצמן ומוטי הוד, טייסים שטסו עימו והדריכו אותו בבית הספר לטייסי ניסוי בצרפת ובישראל, איתם טס בטיסות שבנס הסתיימו בשלום.

נולד לטוס: דני שפירא, 20:10 ו-23:00, ערוץ ההיסטוריה  מצא ייעוד. טריילר "נולד לטוס: דני שפירא":

וגם:

עונה שנייה לסדרה הדוקומנטרית בהנחיית העיתונאית גל גבאי, שמביאה למסך תופעות חברתיות ותרבותיות, אשר אינן זוכות לטיפול ראוי ביומיום. בטלוויזיה. בין הנושאים שיטופלו בעונה הקרובה ניתן למנות את תסמונת השחיקה בעבודה שגורמת לכחמישית מהעובדים בישראל נזק רפואי ונפשי; מה קורה עם עובדי הסיעוד אחרי מות המעסיק; מה הנזק שיוצרות 500 מכונות חיש גד אלקטרוני שמפוזרות ברחבי הארץ בחסות המדינה ומפעל הפיס; ומדוע רק שליש מהילדים הבדואים שעולים לכתה א' יסיימו תיכון.

ואקום (עונה 2), ימי ג' ב-11:00, ערוץ 23סיפורים מורכבים ורגישים. ואקום (צילום: יח"צ)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ