יפות שבא לצחוק: הבנות של "היפה והחנון"

בלונד זה שיא הנשיות, גבר חייב לעשות לייזר ולדעת דברים בסיסיים, והיה די מלחיץ במלחמת לב המפרץ. רגע לפני עליית העונה הרביעית של "היפה והחנון", הנסיכות קרין ביטון, סתיו קצין וז'אנה שיינקמן מתכנסות לוועידת פסגה. היה ורוד עם נצנצים

הילה רגב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רגב, עכבר העיר

במהלך שנותיה על המסך (העונה הראשונה עלתה ב-2008) הפכה היפה החנון לגיליטי פלז'ר חוקי עם מנה הגונה של טוב לב, חצ'קונים ופרחות בלונדיניות שגורמות לצופה להרגיש עילאי ומתנשא בכיף. כמו בעונות הקודמות שכבשו את הרייטינג של ערוץ 10 (אם כי בהבדלים משמעותיים בין העונה השנייה לשלישית), גם בעונה הבאה, שתעלה ביום שני בשעה 21:00, הקפידו ללהק אסופה מובחרת של נשים בטוחות בעצמן, שנישאות על ענני צמר גפן מתוק ויציאות מביכות. היפה והחנון חוזרת - כל הפרטים

עם האטיטיוד הן כבר הגיעו מהבית. סתיו קצין מאריאל (23) היא רקדנית באירועים וקוסמטיקאית שהולכת כבר קבוע עם כתר על הראש, במקרה שתהיתם מיהי קייט מידלטון המקומית. "אני נסיכה. אני הולכת ברחוב וכולם רואים, אבל לא כולם מבינים", היא שמחה לנמק. "יש כאלו שחושבים שזה עכשיו פורים וצועקים לי שזו תחפושת יפה. אבל יש כאלו שרואים שיש לי אומץ ללכת עם זה, וזה מביא לי את הכבוד שלי. גם החנונים והיפות בבית ראו שיש פה עם מי להתעסק". אריק איינשטיין הוא לא ראש עיר? הפרומו של "היפה והחנון":

את חובשת את הכתר כל הזמן?"כל הזמן. אני ישנה איתו ואפילו מתקלחת איתו".

מתי המנהג הזה התחיל? "לפני שנתיים. ראיתי כתר ממש יפה באיזו חנות ואמרתי 'וואו'. זה ממש אני! אני נסיכה. הגעתי ככה לאודישן של התוכנית".

מה התגובה הכי קיצונית שקיבלת עם הכתר? "מישהו פשוט התחיל להשתחוות לפני ברחוב. פשוט צחקתי. הייתי בהלם. אני נסיכה גם בבית. יש לי פנטהאוז בבית ושירותים ומקלחת והכל ורוד. כל מה שאני רוצה אני מקבלת וההורים שלי מביאים לי אוכל לחדר אם אני רוצה. יש לי שלושה ארונות בבית ועוד כמה ארונות נעליים. אני מסובבת את כולם על האצבע הקטנה".

קרין ביטון (20) מתגוררת בטבריה, ספרית ומוכרת בחנות בגדים, המחפשת בימים אלו דירה בחדרה. "נראה לי שאני הולכת לכבוש גם את חדרה. אני רוצה להיות קרובה למרכז, אבל תל אביב קצת כבדה עלי, כי זה המון רעש וזה. אני אוהבת את חדרה ובילויים בתל אביב".

איפה את מבלה בתל אביב? "בכל מועדון אפשרי. רקדתי שש שנים היפ הופ ואני אוהבת לרקוד וגם רכבתי על סוסים ועשיתי סיף. סיף זה עם החרבות, את יודעת?". 

כן. מה עם צבא? "עשיתי ניתוח בגב שבחיים לא יתעקם, אז לא גייסו אותי. זה ניתוח קוסמטי. יש צלקת קטנה, אבל לא רואים את זה. לא רציתי שהגב יתעקם, כי כל אלו שאת רואה אותן, כל הדוגמנית של ה-90-60-90 אז הגב שלהן עקום והן לא באמת במידות האלו אלא 90-80-90 ואני רציתי להיות 90-90-90, הכי ישרה שיש ואת זה הניתוח נתן לי. שמים חגורה וזה מתיישר".

איך הגעת לתוכנית? "הייתי עובדת בפיצוחים ומישהי הגיעה אמרה לי היא מתייגת, מלהקת, משהו כזה, ולקחה אותי לאודישן שלא באתי אליו ואז היא באה שוב ואמרתי 'נלך, יאללה, אהלן בהלן. נתקבל לא נתקבל'. הייתי הכי פשוטה בעולם, כאילו טייטס, גופייה. אמרתי 'בדוק אני לא מתקבלת. כאילו אני חכמה'. וזהו. אני שם. אני מאחלת לכל בחורה בישראל להיות בתוכנית הזו".

למה?"כי כל בחורה עם אגו, עם כבוד, היא מגיעה לתוכנית והיא חושבת שהיא הכי חכמה בעולם ואין עליה ובתוכנית הבנתי שאני כלום. כאילו, מה זה כלום? אני יפה, בלונדינית והכל, אבל בלי שכל. פקק. כאילו אם עכשיו היית שואלת אותי מי ראש העיר של טבריה, אני לא הייתי יודעת מי זה ואני גדלתי ונולדתי בעיר הזו".  

ביץ', תחזירי לי את האצטון!

ז'אנה שיינקמן (25) מלוד, היא מאפרת, בת לאב רוסי ואם קוריאנית ("לא רואים שאני רוסיה") והיא עלתה לארץ לפני 11 שנה. 

איך זה לגור בלוד?"מאוד כיף. המשפחה שלי מאד רוסית למרות שאמא שלי היא בכלל קוריאנית. הלבישו אותי כאילו סיביר בחוץ. אוכל רוסי. את כאילו עדיין חיה שם". 

הלכת פעם מכות בלוד?"בטח, עם ערבייה. ישבתי עם חברים, היא התחילה לזרוק אבנים והתחלנו ללכת מכות. זה נגמר בצורה מביכה שכשדחפתי אותה, נגעתי לה בטעות בציצים. שתינו הסתכלנו ככה אחת לשנייה ואמרנו 'רגע, זה מוזר'. במקום לריב איתה, יצא שמשמשתי אותה". 

איך היה בבית של "היפה והחנון"? זה לא בדיוק מה שאתן רגילות לו, להתחשב בבנות אחרות ולהתרגל ללו"ז מתוקתק שמישהו אחר מכתיב לכן.סתיו: "וואו. זה היה מאוד קשה. קודם כל - מה לישון רק חמש-שש-שבע שעות ולקום? אני קמה בצהריים, אני לא יכולה לישון פחות מ-11 שעות. ופתאום אני צריכה להיות במסלול שבו כל היום אני צריכה להיות עם בנות אחרות ולהתחלק איתן ולוקחים לך את האצטון וההיא רוצה פן. כאילו - זה ממש קשה. כמו לחיות עם עוד עשר אחיות בבית ולי אין בכלל אחיות!". 

ז'אנה מודה שבהתחלה היא פחדה.פחדת? את מלוד! "בית עם הרבה בנות, יש סכסוכים. יש שם בחורה שמהרגע הראשון לא באה לי בטוב ולא הסתדרנו מהתחלה והיו ריבים". 

סתיו, איך את כשאת רבה? "אם אני יודעת שאני לא צודקת - אני אודה בזה בקטנה. אבל אם אני צודקת, אני אלחם עם זה עד שהצד השני כביכול ייכנע". "יש לי פנטהאוז בבית ושירותים ומקלחת והכל ורוד". סתיו קצין (צילום: דנה קרן)

איך היה המפגש שלכן עם החנונים? סתיו: "בחיים לא ראיתי אנשים כאלו. כאילו, אנשים שחיים בבועה. בחיים לא היו עם בנות, לא ראו בנו. הם היו עומדים לידי והייתי מסנג'רת אותם כל היום שיעשו דברים בשבילי. החנון שלי היה מורח לי לק, עושה לי מסאז' ברגליים. נו, מפנק. זה כמו משרתים חינם". 

קרין: "זה היה קשה, אבל את יודעת - את לא יכולה לפגוע בו או דברים כאלה. זה עדיין בנאדם שעומד מולך ושהוא צריך אותך. אז זה היה קצת קשה, אבל התנהגתי אליו הכי יפה בעולם. כאילו - נתתי לו את כל היחס, את כל הכבוד שמגיע לו, אבל כן, סבלתי, סבלתי איתו. כי הוא באמת לא ידע כלום, כלום, על אישה. זה כאילו להיות עם מישהו שהוא כלום, שחוץ מלימודים לא מעניין כלום. זה היה קצת קשה ללמד אותו, אבל בסדר, זה היה שווה ומוזר. וגם קצת מגעיל. כאילו להיות עם מישהו שהוא לא אסתטי, לא נקי. אבל את לא יכולה להגיד לו את זה, זה לפגוע בבן אדם".  

ז'אנה: "הייתי קצת בהלם. בן אדם מעולם אחר. אני רגילה, בלי סטריאוטיפים, ללוד. אנשים שקצת יותר מחוספסים. יואו, יהרגו אותי בלוד. ואני לא עדינה בעצמי ולא טלית שכולה תכלת. ופתאום מגיעה העדינות הזו, איזה ילד עדין ושקט כזה. זה היה מפתיע. מה שבטוח, למדתי , הכרתי המון אנשים. העולם שלי התרחב. לא הסתובבתי עם אנשים כאלו, לא כי לא רציתי או כי אני נגעלת או משהו. לא יצא".

התחברתן לחנון שלכן? סתיו: "בהתחלה ממש לא סבלתי אותו, הייתי מתנהגת אליו כמו אל משרת. שמתי את המיטות שלנו הכי רחוק שאפשר, כדי שלא יהיה לי ריח או משהו. שנהיה רחוקים אחד מהשני כמה שיותר. גם הייתה לי רשת כזו מעל המיטה כמו של נסיכות. אה, רגע, אבא שלי אמר לי איך קוראים לזה. כן, כילה! כדי שאף אחד לא יתקרב, לא יתושים, לא ברחשים ולא חנונים".

"אני לא עדינה בעצמי ולא טלית שכולה תכלת". ז'אנה שיינקמן (צילום: דנה קרן)

ואיך את עכשיו עם חנונים? "הרבה יותר נחמדה. עכשיו, למשל, אם אני רואה חנונים בצמתים אז אני נותנת להם כסף ולפני כן לא הייתי נותנת להם. אפילו לא הייתי פותחת את החלון".

לקבצנים?!"כן, קבצנים חנונים".

אבל קבצנים וחנונים הם לא אותו דבר."קבצנים הם עדיין חנונים". 

עכשיו, מי מכיר את היטלר?

תני לי דוגמה. "נגיד היטלר. עכשיו, מי מכיר את היטלר? רק מי שרואה את כל הסרטים של השואה או לומד בבית ספר היסטוריה וממש חורש על זה. עכשיו, היטלר מזכיר לי היט, והיט זה מכות. מכות זה מה שבן אדם רע עושה את זה. והיטלר היה בן אדם רע. אז ככה זכרתי את זה!" ז'אנה מכריזה שהיא יצאה אלופה. "בן הזוג שלי, לא רוצה לקרוא לו החנון", היא מסבירה, "מאוד תמך בי ואולי זה מה שעזר. כל הזמן אמר לי כמה אני חכמה, כמה שכל יש לי. זה עזר, אני זוכרת דברים שבחיים לא הייתי זוכרת. אולי מהלחץ".

איך הגעתן לתוכנית? ז'אנה: "חברה רשמה אותי, אמרה שאני מצחיקה וכיפית. ואז קוראים לך לטלוויזיה וזה לא קורה כל יום וזהו. הבוחן אמר לי 'נראה אותך עוברת אודישן' וברגע שהוא אתגר אותי אמרתי 'יאללה'". 

פחדתן מהסטיגמות שנלוות להשתתפות בתוכנית?ז'אנה: "אני מי שאני ואנשים יראו את התוכנית. אין לי מה לפחד. אני מצחיקה ואני שלמה עם עצמי. מי שיראה את התוכנית יבין מי אני. אני אוהבת תשומת לב, אוהבת אנשים. מפחדת להיות לבד. מה שיהיה יהיה. אנשים יבינו אותי. אני מתה על תשומת לב, לא מבינה איך אנשים חיים בלי זה". 

קוסמטיקאית לכל ילד

באופן טבעי, חלק גדול מזמנן מושקע בטיפוח. סתיו: "אני כל הזמן רק סביב היופי. כאילו, אין מצב שאני יוצאת מהבית אם הציפורניים יש בהן טיפה התקלפות של לק. אני מתאפרת גם בבית. עושה פנים, צבע, כל שבוע אני עושה שורש. אין סיכוי שתתפסי אותי בלי שורש. זה נדר. אני חולה על בלונד. בלונד זה שיא הנשיות. אני עושה הכל לעצמי. זה כמו אחות תאומה שמפנקת אותך ועושה כל מה שאת רוצה". 

כמה זמן לוקח לך ביום להתארגן ליציאה, נגיד?"ארבע שעות. אני קמה בצהריים, מתקלחת, זה לפחות שעה ולהדליק את הבוילר זה ארבע שעות לפני כדי שיהיו מים חמים ולצבוע את השיער ולהתאפר שזה עוד חצי שעה ולבחור בגדים שזה במינימום עוד שעה". 

קרין, כמה זמן לוקח לך להתארגן ביום?"שש שעות, שבע שעות. אני קמה בבוקר, אני שותה נס, אני מסדרת את השיער, אחרי השיער אני מתאפרת, אני מתלבשת – אני בוחרת בגדים, עד שאני בוחרת בגדים זה כבר לוקח לי הרבה זמן. אחרי זה עוד הפעם אני שותה נס, מסדרת עוד הפעם את השיער, מתאפרת שוב פעם, מסתכלת על המראה ויוצאת. פשוט לוקח מלא מלא זמן, שתדעי". 

"נראה לי שאני הולכת לכבוש גם את חדרה". קרין ביטון (צילום: דנה קרן)באיזו שעה את קמה בבוקר?"תמיד הייתי קמה בשעה שתיים, שלוש (אחה"צ), אני לא ילדה כזו שאוהבת לעבוד וכאלה, אבל עכשיו התחלתי לעבוד אז אני קמה מוקדם. כשאני הולכת לראיון עבודה, אני מודיעה כאילו לבוס שלי שאני מאחרת תמיד. אין יום שאני לא אאחר לו. אני חייבת להתארגן, לוקח לי הרבה זמן. אבל מקבלים אותי, את יודעת - תמיד ליפות יש פרוטקציות. 

ז'אנה: "אני חיה את העולם הזה, זו העבודה שלי. לקום שעתיים לפני, מקלחת שעה. חייבת. אם אני לא מתקלחת לפני העבודה, הלך כל היום". 

מי הגבר האידיאלי מבחינתכן? סתיו: "גבר שיש לו כסף. שיש לו עיניים כחולות. שהוא גבוה, לא רזה מדי. לא שמן מדי. ממוצע. לא שעיר. את יודעת מה, הוא יכול להיות גם חצי אשכנזי". 

מה בנוגע לאופי?"שיהיה לו אופי טוב. רומנטיקן וחבר טוב כי אני חייבת מלא צומי. כשאני הולכת ברחוב הוא חייב להביא לי יד. גם אם אני יושבת איתו סתם, אני חייבת שהראש שלי יהיה עליו והוא יעשה לי נעימים ככה ביד. אבל הוא חייב שיהיה לו כסף, שיהיה ברמה שלך. נכון, אני אשת עסקים ואני מרוויחה, אבל הוא חייב להביא גם כסף כדי שלכל ילד יהיה אוטו משלו ולכל ילד תהיה קוסמטיקאית משלו" .

הם לא יכולים להתחלק בקוסמטיקאית? "נראה לך? כל אחד צריך משלו ובשביל זה צריך כסף!".

קרין: "אני רווקה עכשיו. מחפשת את האחד. את יכולה למצוא לי אותו? אני מחפשת גבר שיהיה לו אופי טוב, שיתלבש טוב, כמו שצריך. שיהיה נקי. עם כפות רגליים הכי מסודרות שיש. 

פדיקור והכל? "בטח. חייב דחוף. אני נגעלת. ושלא יהיה שעיר. אם יש לו קצת שערות על הגב או משהו כזה, אין מצב שאני יוצאת איתו. איכס. שיעשה לייזר. אפילו חמש שערות על הגב אני לא אצא איתו בחיים!" "רוצה בחור? תתרחקי!". היפות בתמונה קבוצתית (צילום: דנה קרן)

את יכולה לשדרג אותו."אמא! מה פתאום. מה נראה לך, אני אעשה לו מייקאובר? נראה לך שאני ארצה שיהיו לו שערות? לייזר. דחוף. ומי אומר שזה יעזור? לא. הוא חייב להגיע נקי. כמו תחת של תינוק. גבר שאין לו שערות זה גברי". 

מה עוד את מחפשת בגבר?"שהוא יעבוד. שיהיה חרוץ. שהוא יהיה החכם ואני אהיה זאת שיודעת דברים אבל לא בסיסיים. לא מעבר, שהוא ידאג למעבר".  

את לא רוצה לדעת את המעבר?"אני רוצה לדעת לאט, כאילו - עכשיו אני מתחילה ללמוד. אבל אני רוצה שהגבר יהיה הכי חכם שיש. כאילו לא יהיה חכם-חכם, אבל יהיה חכם. נגיד שאם עכשיו ישאלו שאלות, נגיד מי זה אריק איינשטיין, הוא יענה לי מי זה". 

מי זה אריק איינשטיין? "ראש העיר".

של איזו עיר? "של הכל. של טבריה, של תל אביב. רגע, זה לא אלברט איינשטיין? אה, בעצם אלברט איינשטיין היה לנו בשאלות. הוא פיזיקאי. אבל בשאלה הזו כמעט נפסלתי". 

ז'אנה: "לא מזמן נהיה חבר שרציתי אותו שנתיים ורק אחרי שהתרחקתי ממנו הוא בא. הנה עצה שלי לקוראות – רוצה בחור? תתרחקי. הוא יבוא. פועל כמו קסם".  

ז'אנה מחפשת גבר "שיהיה גבר. יש גברים מדברים הרבה, לא עושים כלום", היא מפרטת. "הגבר שלי שותק הרבה ועושה. זה כובש אותי. שיגן עלי. יש את הנשים החזקות, צריכות חלש אופי יותר מהן, אני צריכה חזק אופי. חיצוני – אוהבת ניגודים, עיניים כחולות, שיער כהה. שלא יהיה שחיף. איך הוא יילך מכות בשבילי אם הוא שחיף?" 

מה למדתן בתוכנית? ז'אנה: "למדתי על ירושלים. למדתי להיות יותר מרוכזת. לשבת על התחת וללמוד. לא היה לי אף פעם. הייתי תלמידה גרועה. בתיכון לא הצליחו לגרום לי לשבת על התחת, אבל המשימות (ב"היפה והחנון, ה"ר) "כן. מרוב הלחץ, את עושה הכל. היה מדהים. היה פשוט מדהים". 

קרין: "הכל על העולם. הכל מאפס. כאילו מכיתה ו' - שצריך ללמוד, למדתי ושלא מספיק להיות יפה, צריך קצת מעבר לזה. להיות קצת יותר חכמה". 

מה את יודעת עכשיו שלא ידעת לפני התכנית?"עכשיו אני יודעת מי זה הנשיא של ארצות הברית, מתי הוקמה מדינת ישראל, מי נשיא המדינה של ישראל, אני יודעת תאריכים של מלחמות אפילו".

באמת? תני לי תאריכים של שלוש מלחמות."מלחמת לב המפרץ, מלחמת שש הימים, מלחמת העולם השנייה ומלחמת לבנון הראשונה. ששת הימים הייתה ב-67' ואת האחרות אני לא זוכרת". 

ז'אנה: "איך אומרים את זה. הרחבתי אופקים. הרחבת אופקים. אני אומרת את זה נכון? שהאופקים שלי גדלים. העולמות שלי גדלו המון. שמחה שזה קרה".

הוא חייב שיהיה לו כסף, שיהיה ברמה שלך. החנונים (צילום: דנה קרן)מה החלום שלכן?קרין: "שאנשים יכירו אותי. זה החלום של כל בחורה. כל מי שלא תגיד את זה, היא שקרנית. החלומות שלי זה לעשות כסף, ללמוד להשלים את הבגרויות שלי ולהתפרסם". 

מה למדתן מהתוכנית? סתיו: להיות בן אדם יותר טוב. בעצם הדבר היחיד שלקחתי זה שאין על יופי. כאילו, יופי פותח דלתות. אין מה לעשות, זה חלק מהחיים".   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ