השופט הגדול הבא: כשבר רפאלי הרגה את נינט

הפרסומת ל"אקס פקטור" יחד עם חשיפת הפורמט החדש של "כוכב נולד" מבהירה באופן ברור: הכשרונות היחידים שחשובים לזכייניות בתחרויות הכשרונות הם של השופטים

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נרגש ודומע עמד צביקה הדר על במת הגמר העשירי של כוכב נולד. בזה אחר זה צעדו וזימרו להם כוכבים מבית גידולו, ששינו לטוב ולרע את מפת המוזיקה הישראלית. ואכן, מה שהתחיל בחיילת אנונימית, עם מדים קצת גדולים ושיער לא מסודר, הפך לפרוטוטיפ האולטימטיבי של תוכניות הריאליטי בכלל, ואלה שעוסקות בציד כישרונות בפרט – צעירים תמימים מהפריפריה, עם מעט ניסיון אבל לב רחב וכישרון גדול, מצליחים לנצח את החיים, ופורצים קדימה לאור הזרקורים. אבל השנים חלפו, והסיפור שהתלבש כל כך טוב על נינט טייב התחיל להתלבש קצת פחות טוב על מועמדים אחרים. מה שלום חגית יאסו באמת? והאם נודעו עקבותיו של אור טרגן? בהעדר סיפור מתמודדים טוב, נאלצו אנשי כוכב נולד ללכת בעקבות אחיהם מחו"ל ולעשות מייקאובר.» "כוכב נולד" נפרדת מהסמסים» נחשפו שופטי "הכוכב הבא"

אבל צביקה הדר לא לבד. שלוש תוכניות המוזיקה ("The Voice", ה"אקס פקטור" ו"הכוכב הגדול הבא"), כמו גם תוכניות הבישול ("מאסטר שף" ו"מנטור שף" בקרוב) השלימו את המעבר מסיפור על מתמודד מוכשר מהפריפריה, לסיפור על שופט נוצץ מהתעשייה. כן, כן, הגיבורים הגדולים של תוכניות הכישרונות, המוזיקה, הבישול ושאר התחביבים הם מי שיושבים (עומדים, רוקדים) על כס השיפוט. הבאז התקשורתי סובב סביב מלחמת הזכייניות על משה פרץ, גובה המשכורת של אייל גולן ומצב חשבון הבנק של אייל שני. כי גם אם הרייטינג ממשיך ונוסק, וגם אם כולם מתרגשים מהמתמודדת הערבייה הראשונה שקטפה פרס בפריים טיים, הדיבור הגדול על התוכנית יהיה כנראה על העקיצות בין משינה לאביב גפן, או על הדמעות ששפך רושפלד כי אחת המתמודדות הזכירה לו את אמא.

שנת תשע"ד נפתחת רגע אחרי הפרומו ששחררה רשת לקראת פתיחת העונה של ה"אקס פקטור" הישראלי. בר רפאלי, לוהטת מאי פעם, נוסעת במכונית בנוף שנראה כמו המערב הפרוע-גרסת-הספיישל-אפקטס. היא נכנסת לבר מטונף (קלטתם – בר ובר? איזה צחוקים), ושולפת מול סיימון קאוול (או ראשו של סיימון קאוול שחובר לו יחדיו עם גוף וירטואלי אחר) את כל הקלפים שלה – עברי לידר, שירי מימון, רמי פורטיס והנסיך – משה פרץ. הו המטאפורה! הם הם הקלפים שקברניטי רשת מקווים שינצחו את היד שפורשת קשת מנגד – עם צביקה הדר, ריטה, אייל גולן ורני רהב.לוהטת מתמיד. בר רפאלי בפרסומת ל"אקס פקטור":

כשהפקטורים התחילו את מסעם, ליוו אותם צלמים לטיסה ללונדון לפגישה עם קאוול. כשרצו בקשת להשיק את הכוכב הגדול הבא, ישבו השופטים לעתיד על הבמה – וכל אחד סיפר בטסטמונייל מרגש מה החששות שלו לפני העונה החדשה. עוד רגע הם יפנו למצלמה, ידברו על הבית העני, על החלום להצליח, על ההתרגשות מהאודישנים ועל הלחץ הגדול הכרוך במפגש עם המיקרופון. והמתמודדים? שינוחו, תכלס עוד רגע כבר נשכח מהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ