לייק בחירות: הבקבוקים של שרה, האוחנה של בנט

למה אנחנו לא מצליחים לשנוא את ביבי? למה נכשל נפתלי בנט במינוי של אלי אוחנה? ומה הקטע עם חולצות הגולף השחורות של בוז'י? טור בחירות חדש מסכם את מה שמילא לכם השבוע את הפיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איך עושה בקבוק? סוגיית שרה נתניהו היא מקרה מאוד מעניין בשביל כל מי שרוצה לעשות מחקר בסוציולוגיה של התקשורת. כי מה שיותר תמוה מההתנהגות לכאורה של הגברת הראשונה הוא מצד אחד האופן שבו התקשורת מתייחסת אליה, ומצד שני האופן שבו ראש הממשלה מנסה להגן עליה. נתניהו פרסם השבוע כמה סטטוסים על אשתו - בראשון ביקש שיניחו לה אם רוצים לבקר אותו, ולהוציא את משפחתו מתחום הסיקור התקשורתי. בשני העלה סטטוס על רוחב הלב של רעייתו, שהחליטה לעזור לחיילים בודדים בחג. במילים אחרות, מותר לדבר על שרה, אבל רק דברים טובים. והתקשורת? התקשורת, שלכאורה עושה יד אחת כנגד מיסיז נתניהו, לא לגמרי הצליחה לשכנע את הציבור הישראלי שההתנהגות התמוהה שלה (לכאורה, לכאורה) משפיעה על בעלה. האם זה בגלל שאף אחד לא מאמין ש"אשתו של" יכולה להשפיע ככה? אני מהמרת על כל הבקבוקים שבעולם שהבעיה היא של הציבור - שלא יכול להביא בחשבון אישה עם כל כך הרבה כוח השפעה. עלילות בוז'י ולבני בקניון ברחובות מהיוצרים שהביאו לכם את "בוז'י ולבני בשחור" והלהיט "שני גברים ותינוקת" מגיע הלהיט הבא של מפלגת "המחנה הציוני" –  סרטון של בוז'י ולבני בשופינג. מהר שמישהו ישים את השיר  'i'm walking on sunshine' ויחליף למשהו קצת יותר עממי, כי אין כמו לפנות למחנה הנמוך המשותף לכולם – קניון, העיר רחובות, ואשכנזי שמתמקח עם רוכלים מזרחיים על מאפים ואז מיד שותה יין. כל זה ועוד, בזמן שהאשכנזי (או בוז'י אם תרצו) ולבני מצטלמים עם כל עובר ושב בסלפי ומנופפים, בצורה מלכותית שלא תבייש את מלכת אנגליה המזויפת מ'המירוץ למיליון'. Post by ‎יצחק (בוז'י) הרצוג‎.

באותה נשימה, נראה שלמרות שבוז'י הסתובב במשך שעות בקניון, הוא לא השכיל להחליף את התלבושת האחידה שאותה הוא עוטה בשבועות האחרונים – צווארון הגולף השחור. לטכנולוגיים שבינינו סימן הזיהוי של ממציא האייפון – סטיב ג'ובס. נראה כי בוז'י כבר מתכנן מעכשיו הסבת מקצוע למקרה ש וכבר מתחיל לתור אחר דוכני אייפון למכירה בקניון הקרוב לביתכם. יכול להיות שהם ניסו להראות איך הם מחוברים לכולם. מה שהם באמת התכוונו זה: "אנחנו חייבים להרחיב את אוכלוסיית המצביעים שלנו ואין כמו להתנשא כל הדרך אל הקניון הקרוב, להצטלם עם האספסוף ולאכול קצת מהאוכל המקומי. מה שכן בוא לא נחסוך ונפזר כל תנועת "שלום" שנוכל כי עם המצע שלנו זה הכי קרוב לשלום שאיי פעם נגיע אליו. המקור והלא מקור. סטיב ג'ובס ובוז'י (צילום: AP ופייסבוק)יש מזרחים אינטליגנטיים?

"נפתלי רצה לצרף מסורתי מזרחי שגדל בילדות קשה והצליח. אני מעולם לא דיברתי איתו אבל נאמר לי שהוא אינטליגנט". כך הגיבה חברת הכנסת איילת שקד בתגובה לצירופו של אלי אוחנה לבית היהודי. באותה הודעת וואטסאפ שנשלחה לפעילי המפלגה, שקד מבקשת להמתין קצת ולהיות "בראש פתוח". בכל זאת צריך לעכל את הבשורה שערערה את האליטה האיתנה.

עזבו אתכם מתיחות בצפון ויוקר מחייה. הכותרות הכי חמות בימים האחרונים מתייחסות לשד העדתי, שמסתמן כליהוק מוצלח ביותר לתוכנית הראליטי שתעלה ב-17 במרץ. סיסמאות כמו "כולנו אחים" ו"הבית היהודי הוא בית של כולנו" לא יכולות להיאמר אם אין דמות של מזרחי תורן, כזה שיספק את הסחורה ויוכיח שאנחנו חברה ששואפת לכור היתוך. הפתרון למפלגה אשכנזית פשוט – יש לצרף מזרחי מחמד ולנסות למצוא אצלו תכונות חיוביות בכל הבליל השחור הזה. אנחנו מצאנו יתרונות נוספים, בהם "יכולת הישרדותית" ו"עמידות פסיכולוגית". וככה שוריון לו אלי אוחנה בתפקיד הגימיק, מוצר חדש ובולט יותר על מדף בסופר. אלא שהבוחרים של הבית היהודי לא ממש רוצים מוצרים חדשים. בשבילם בנט, שקד ורונן שובל מספיקים לגמרי, ושלא ידחפו להם את הכדורגלן הזה עם הקשקשים שלו. אז מי פה הקוקו?

פוליטיקאים לרוב מדגמנים קלילות מעושה מול החבטות שהיו העיתונאים והפובליציסטים סונטים בהם, אבל למערכת בחירות חוקים משלה: בישיבת מרכז של מפלגת "הבית היהודי" שנערכה השבוע התייחס השר נפתלי בנט לטור דעה שכתב העיתונאי נחום ברנע ובו הכריז על בנט כ"ראש הסיעה הכי קוקואית בכנסת". בנט כמובן לא הסכים עם הקביעה והפנה את החיצים בחזרה לעברו של הפרשן הפוליטי. כוכב הרשת נוי אלוש (שמבחינתנו צריך היה לקבל מועמדות בטקס הגראמי הקרוב), עט על הטרף כמוצא שלל רב ושחרר בתוך כמה שעות את מש-אפ קורע בין הנאום של בנט לפנינת הניינטיז "Coco Jambo". אז מי קוקו? בדרך לגיהנום עוצרים בבית היהודי

האח בנט הפך השבוע למקור בלתי נדלה של פארודיות וחיקויים, כשאחד החביבים עלינו מגיע מהפייסבוק של ארץ נהדרת. כרגע, מערכת הבחירות מרגישה יותר כמו תוכנית ריאליטי ופחות כמו מערכה רצינית על העתיד של כולנו, ובהתאם נראה שבבחירות הקרובות בכלל לא נצטרך להגיע לקלפי, אלא נצביע פשוט בסמס. שני מועמדים בולטים במיוחד הם תום ואוריאל מהמירוץ למיליון (מריאנו אידלמן ורועי בן נתן), אותם נפתלי בנט מבקש לשריין לרשימה המתהווה, תחת הכותרת "בדרך לגיהנום עוצרים בבית היהודי". מי שמטורד מכך שהמפלגה הימנית, שסיפקה לאחרונה התבטאויות הומופוביות לרוב, לא תדאג כראוי למתמודדים הגייז של המירוץ למיליון יכול להרגע - לשניים משוריין מקום עם "חורים בגג לאוויר ולאוכל".

Postארץ נהדרת
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ