לינה דנהם או טינה פיי? ההימורים לגלובוס הזהב

למרות שאפשר להתווכח על נחיצותו של הטקס, השנה שווה לצפות בו רק בשביל ההנחיה של איימי פולר וטינה פיי שאפילו מתחרות ביניהן בקטגוריית השחקנית הקומית. למי מהן מגיע הפרס וכמה פרסים תיקח "הומלנד"? כל ההימורים לקראת הטקס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמיטב  המסורת, רגע לפני טקס האוסקר עונת הפרסים ההוליוודית מתקרבת לשיא עם טקס גלובוס הזהב, שייערך השנה בפעם ה-70. למרות שאפשר להתווכח על נחיצותו של הטקס שמעניק את אותן המועמדויות כמעט לאותן סדרות בכל שנה, אין ספק שמדובר במסיבה נוצצת שמאחדת בין כוכבי הקולנוע והטלוויזיה על שטיח אדום אחד, ועשויה בכל זאת לספק גם כמה הפתעות.

סיבה נוספת לצפות בטקס, שייערך בראשון (ה-13 בינואר) היא שבעמדת המנחות ניצבות הפעם טינה פיי ("רוק 30") ואיימי פולר ("מחלקת גנים ונוף"). השתיים, שנחשבות לקומיקאיות המובילות בארצות הברית ירעננו את הטקס לאחר שלוש שנים רצופות בהן הנחה את האירוע ריקי ג'רווייס, וכבר סיפקו פרומו מבטיח למה שעומד להתרחש בו. הזוכים בפרסי גלובוס הזהב נבחרים על ידי איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד, שהתלהבו גם הם מהשינוי בהנחיית האירוע והכריזו שהם בטוחים כי "הכישרון הקומי של טינה ואיימי יסחוף את הקהל הרחב וימגנט את הצופים למסך". לפני שהטקס יוצא לדרך אנחנו כאן עם ההימורים לזוכים בקטגוריות הטלוויזיה:

שוות צפייה. הפרומו לטקס:

סדרת הדרמה הטובה ביותר

מי תנצח: הומלנדמי תובס: שובר שורות, אימפריית הפשע, אחוזת דאונטון, חדר החדשותהסיכויים: "הומלנד" קטפה בשנה שעברה את הפרס הנחשק של הטקס ל"סדרת הדרמה הטובה ביותר" בזכות העונה הראשונה והמדוברת שלה. השנה סיימה הסדרה עונה מדוברת לא פחות, אך הפעם מדובר בהרבה פחות שבחים והרבה יותר קטילות. העונה השנייה הציתה ויכוחים סוערים בקרב המעריצים ומבקרי הטלוויזיה על אמינות ההתרחשויות, במיוחד בסצנות כמו שליחת סמס מחדר מאובטח, שליטה על קוצב לב והעובדה שאף אחד לא מזהה טרוריסט ידוע לאחר שהוא מגלח את זקנו (טריק שסשה ברון כהן הוכיח את האפקטיביות שלו כבר ב"דיקטטור"). אבל, למרות הוויכוחים הקטנוניים על סבירותם של אירועים כאלה או אחרים, "הומלנד" המשיכה לספק דרמות, הפתעות וקונפליקטים שמשכו למסך עוד ועוד צופים. פרק סיום העונה הוכתר כפרק הנצפה ביותר שלה אי פעם, ורוב הסיכויים שגם הפעם נראה אותה לוקחת את הפרס בקטגוריה המדוברת.עשויה להפתיע: "דאונטון אבי" הבריטית שנחשבת להצלחה מסחררת בארצות הברית. הסדרה זכתה בשנה שעברה בפרס בקטוגריית המיני סדרה הטובה ביותר, אך לאור העובדה שהיא המשיכה לעונות נוספות הוחלט השנה להעביר אותה לקטוגריית סדרת הדרמה, ולאיים על סיכוייה של "הומלנד" לנצח גם השנה.

מפיק הסדרה אלכס גנזה מדבר על פרק סיום העונה השנייה:

הסדרה הקומית הטובה ביותר

מי תנצח: גירלז מי תובס: המפץ הגדול, משפחה מודרנית, סמאש, אפיזודסהסיכויים: אם יש קטוגריה שבה אפשר לצפות להפתעות, הרי שמדובר בסדרה הקומית שכמעט בכל שנה מספקת זכיות מסקרנות, החל מ"עקרות בית נואשות" ו"בטי המכוערת" ועד ל"ניצבים" ו"רוק 30". זוכת השנה שעברה "משפחה מודרנית" אמנם עדיין במירוץ, אבל ההד התקשורתי סביב "גירלז" שכבשה בסערה את המסך הקטן, צפוי להגדיל את סיכויי הזכייה שלה בפרס. למרות שההגדרה "סדרה קומית" לא בדיוק הולמת את "גירלז" שששירטטה בהצלחה מערכות יחסים פגומות, סצינות סקס מדכאות וריבים ריאליסטיים בין חברות טובות, אבל אי אפשר לשכוח גם את שלל הרגעים הקומיים שבסדרה כמו סצנת הקראק של שושנה, הביקור אצל הגניקולוגית והפיטורים של האנה מההתמחות ("כשתהיי רעבה מספיק תדעי מה לעשות". "אתה מתכוון רעבה פיזית או רעבה לעבודה?")

עשויה להפתיע: עם כל הכבוד לזכיות של ג'ים פרסונס בשלל פרסי אמי וגלובוס הזהב, "המפץ הגדול" עדיין לא זכתה בקטגוריית הסדרה הקומית ואולי תהיה זו השנה שלה.

הבנות מדברות על "גירלז" במגזין "ווג":

שחקן בסדרת דרמה מי ינצח: דמיאן לואיס (הומלנד)מי יובס: בריאן קרנסטון (שובר שורות), ג'ון האם (מד מן), דמיאן לואיס (הומלנד), סטיב בושמי (אימפריית הפשע), ג'ף דניאלס (חדר החדשות)הסיכויים: זוכה השנה שעברה קלסי גרמר (כוכב "בוס" המבוטלת) נמצא השנה מחוץ לתחרות, ועושה רושם שסטיב בושמי שזכה בפרס ב-2010 וג'ון האם שזכה ב-2007 לא יהוו איום גם הפעם. מי שמוביל במירוץ לפרס הוא כוכב "הומלנד" דמיאן לואיס שזכה בספטמבר האחרון באמי (וכבר עסוק בעיבוד הקולנועי החדש לרומיאו ויוליה בו הוא מגלם את לורד קפולט ובמיני סדרה חדשה). זוהי הפעם השלישית שלואיס מועמד לפרס, כשברזומה נמצאת מועמדות אחת ל"אחים לנשק" ושתיים ל"הומלנד", אך הכוכב לא זכה עדיין בפסלון המוזהב ונדמה שהשנה מארגני הטקס יעשו הכול כדי להבטיח שהפרס יהיה בידיו.

עשוי להפתיע: גם בריאן קרנסטון וגם ג'ף דניאלס עשויים להפתיע במירוץ הנוכחי. קרנסטון, שקטף את פרס האמי במשך שלוש שנים רצופות (והפסיד בטקס האחרון ללואיס) זכה להתעלמות מטרידה בגלובוס הזהב שחבריו סיפקו לו שלוש מועמדויות ל"שובר שורות" ואחת ל"מלקולם באמצע" אך לא העניקו לו אף פעם את הפרס. עבור ג'ף דניאלס זו המועמדות הראשונה בטלוויזיה על "חדר החדשות", וחיבתם של חברי האיגוד לקומיקאים בתפקיד דרמטי (כמו קלסי גרמר), עשויה להשתלם לו.

דמיאן לואיס מספר על הצלחת הסדרה בתוכניתו של ג'ונתן רוס:

שחקנית בסדרת דרמה

מי תנצח: קלייר דיינס (הומלנד)מי תובס: קוני בריטון (נאשוויל), גלן קלוז (דמג'ז), קלייר דיינס (הומלנד), מישל דוקרי (אחוזת דאונטון), ג'וליאנה מרגוליס (האשה הטובה)הסיכויים:  אמנם יהיה משעמם לצפות כיצד כוכבי "הומלנד" גורפים גם הפעם את אותם הפרסים שקטפו באמי, אך קשה להאמין שאיגוד העיתונאים יעניקו את הפרס למישהו אחר בקטגוריה. קלייר דיינס זוכה לחיבוק חם מחברי איגוד העיתונאים של הטקס באופן קבוע, וקיבלה מהם את פרס השחקנית הדרמטית הטובה ביותר עוד בימיה ב"אלה אם חיי" (1994), פרס נוסף על הקאמבק הטלוויזיוני שלה בסרט הטלוויזיה "טמפל גרנדין" (2010) ובשנה שעברה התווסף למדף גם פרס על "הומלנד" (2011). תצוגת המשחק האינטנסיבית שלה בעונה השנייה של "הומלנד" צפויה לספק לה זכייה נוספת בפרס.

עשויה להפתיע: זוהי המעמדות הראשונה של קוני ברייטון על "נאשוויל" ומישל דוקרי על "דאונטון אבי", וקיים סיכוי קטן שאחת מהן תפתיע.

דיינס מדברת על הומלנד עם מגזין Elle :

שחקן בסדרה קומית

מי ינצח: לואי סי. קיי (לואי)מי יובס: מאט לה בלאנק (אפיזודס), ג'ים פרסונס (המפץ הגדול), ד'ון צ'ידל (בית השקרים), אלק בולדווין (רוק 30)הסיכויים: בשלוש השנים האחרונות זכו בפרס השחקן הקומי הטוב ביותר אלק בולדווין (2009), ג'ים פרסונס (2010) ומאט לה בלאנק (2011). פרסונס ולה בלאנק אמנם מועמדים גם השנה, אך עושה רושם שהפעם מי שמוביל במירוץ הוא לואי סי קיי שחתום על ההומור האלטרנטיבי, האפל והמדכא של "לואי". הסדרה אמנם לרייטינג נמוך עד בלתי נראה, אולם סי קיי הופתע למצוא את עצמו בשנתיים האחרונות בלב המיינסטרים, בעיקר לאחר ששבר את השוק עם מכירת מופעי הסטנד אפ שלו בעצמו ונבחר על ידי מגזין "טיים" כאחד מ-100 האנשים המשפיעים של השנה החולפת. האהדה הגורפת סיפקה לסי קיי מועמדות ראשונה לפרס גלובוס הזהב וסיכויים גבוהים במיוחד לזכות בו.

עשוי להפתיע: ג'ים פרסונס, שהיה מועמד פעם אחת לפני שנתיים וזכה בפרס, חוזר כעת עם מועמדות נוספת ועשוי לכבוש גם הפעם את חברי איגוד העיתונאים.

סי קיי מתראיין למגזין "טיים":

שחקנית בסדרה קומית

מי תנצח: לנה דנהם (גירלז)מי תובס: זואי דשנל (הבחורה החדשה), ג'וליה לואי דרייפוס (Veep), טינה פיי (רוק 30), איימי פוהלר (מחלקת גנים ונוף)הסיכויים: קטגוריית השחקנית הקומית הטובה ביותר עשויה לספק את הרגע המסקרן של הטקס, שאין דרך טובה יותר להגדיר אותו מאשר "Awkward", מאחר שמנחות הטקס טינה פיי ואיימי פולר מתחרות זו בזו על הפרס. השתיים הפסידו בשנה שעברה ללורה דרן ("מוארת") שלא מועמדת השנה. במקומה, תאיים עליהן הפעם לנה דנהם, שזוכה למועמדות ראשונה בגלובוס הזהב. למרות הבאזז התקשורתי המוגזם סביבה, דנהם הוכיחה ב"גירלז" שהיא מסוגלת לא רק ליצור את הסדרה אלא לכתוב לעצמה תפקיד מאתגר ופרובוקטיבי, שמספק לה הזדמנויות להצחיק, לעורר סימפטיה וכמובן לחשוף את גופה העירום בכל הזדמנות אפשרית.

עשויה להפתיע: פולר, שמועמדת בפעם השנייה על "מחלקת גנים ונוף" עשויה לזכות בפרס ואפילו מפרגון מהחברה הטובה פיי, שכבר זכתה פעמיים בקטגוריה.

לנה דנהם מקסימה את הקהל בפסטיבל הניו יורקר האחרון:

שחקנים בסדרה, מיני סדרה או סרט טלוויזיה

בקטגוריות המיני סדרה/סרט טלוויזיה לא צפויות יותר מדי הפתעות, ומרבית הסיכויים שהזוכה בפרס הראשי תהיה "Game Change" שעוסק במסע הבחירות של ג'ון מקיין ושרה פיילין ב-2009. בקטגוריית השחקן הראשי במיני סדרה נרשמת יריבות צמודה בין בנדיקט קמברבאץ' שמגלם את שרלוק הולמס ב"שרלוק" של ה-BBC, ובין קווין קוסטנר שנחשב כבעל סיכויים טובים לזכות בפרס על תפקידו ב"הטפילד ומק'קוי". בזירת השחקנית הראשית במיני סדרה ההימור הוא שג'וליאן מור תיקח את הפרס על גילום דמותה של פיילין, אך צפויה לה תחרות מצד ג'סיקה לאנג על "אמריקן הורור סטורי". את קטגוריות השחקנים המשניים מוביל מנדי פטינקין ("הומלנד") שצפוי לזכות בפרס על גילום דמותו של סול ברנסון, והמועמדת המובילה מבין שחקניות המשנה היא מגי סמית' ("דאונטון אבי") שמחזיקה על המדף שני פרסי גלובוס הזהב אבל איכשהו עדיין לא קיבלה פסלון נוסף עבור החן והשנינות שבה היא מגלמת את דמותה של הרוזנת גרנת'הם.

ג'וליאן מור חושפת כיצד נכנסה לנעלי פיילין:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ