האלטרנטיבה של סמנתה בי לארוחת הערב המסורתית של טראמפ והעיתונאים

הקומיקאית הקנדית־אמריקאית תקיים בוושינגטון בסוף אפריל אירוע אלטרנטיבי בהשתתפות עיתונאים וסלבריטאים. "אני רוצה לוודא שטראמפ יזכה לצלייה ראויה", אמרה לניו יורק טיימס

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
חן חדד
חן חדד

, שנכנסה בשנה שעברה לזירת הלייט ניייט האמריקאית עם תוכניתה "פול פרונטל", הודיעה אמש (שני) שתערוך אירוע אלטרנטיבי לארוחת הערב המסורתית שעורך נשיא ארצות הברית עם הכתבים הפוליטיים המסקרים את הבית הלבן. בי הזמינה עיתונאים וסלבריטאים לגאלה שתתקיים בוושיגנטון ב–29 באפריל במקביל לארוחה הרשמית, והכריזה שתתבדח באירוע על חשבונו של טראמפ.

סמנתה בי
סמנתה ביצילום: Evan Agostini/אי־פי

, הקומיקאית הקנדית־אמריקאית התייחסה לחוסר יכולתו של טראמפ להתמודד עם בדיחות על חשבונו, ובעיקר לתגובותיו הזועמות על החיקוי של אלק בולדווין ב"סאטרדיי נייט לייב", ותהתה האם יימצא קומיקאי שיסכים להנחות את הערב הרשמי ולעשות צחוק מהנשיא. "אני רוצה לוודא שטראמפ יזכה ל'גריל' ראוי", אמרה על החלטתה לקיים אירוע מקביל.

בי, שהעניקה לאירוע האלטרנטיבי את השם "לא ארוחת הערב המסורתית עם עיתונאי הבית הלבן", אמרה ל"ניו יורק טיימס": "סמנו ביומנכם את ה–29 באפריל לגאלה שלנו, ואת ה–30 באפריל לתגובה הנשיאותית שתגיע וודאי בטוויטר".

בי, שהופיעה במשך עשור ככתבת ב"דיילי שואו", סדקה את תקרת הזכוכית של תוכניות האירוח הליליות שבהן יש הגמוניה גברית כמעט מוחלטת זה שנים. הקומיקאית ליוותה את מסע הבחירות לנשיאות ארצות הברית עם ביקורת חדה על טראמפ ועל מדיניותו, והמשיכה לעשות זאת גם לאחר נצחונו. את הלך הרוח לאחר הבחירה בטראמפ סיכמה בבדיחה: "בבקשה אל תחשבו אפילו להגיד שזכייתו של טראמפ היא מתנה לקומיקאים ושהבדיחות פשוט כותבות את עצמן. הבדיחות לא כותבות את עצמן, יהודים כותבים אותן — והם מתים מפחד".

ההחלטה לערוך אירוע אלטרנטיבי התקבלה נוכח התקפותיו של טראמפ נגד עיתונאים שהחלו כבר בזמן המירוץ לנשיאות והתחדשו במסיבת העיתונאים הראשונה שערך בתחילת החודש. טראמפ, שכינה את התקשורת "אופוזיציה" לממשלתו, זעם על מאשר בהשבעתו של ברק אובמה. הנשיא אף תהה בטוויטר האם ארצות הברית היא גרמניה הנאצית, שבה היו מפיצים חדשות כוזבות.

במהלך מסיבת העיתונאים השתיק טראמפ את כתב סי־אן־אן ואמר: "אני לא עונה על השאלה שלכם, אתם מפיצים חדשות כוזבות", ולעיתונאי בי־בי־סי אמר: "אוי בי־בי־סי, גם כן מציאה".לדבריו, "כמה מכלי התקשורת בארה"ב מפיצים חדשות כוזבות, יש בהם אנשים מאוד לא ישרים. היתרון שיש לי הוא שאני יכול להגיב להם. ראיתי אנשים נהרסים כי אין להם את היכולת לענות. אני עונה רק לכתבים ישרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ