טראמפ האשים את התקשורת בהתעלמות מטרור - וכעת התקשורת מחזירה לו

מנחה הדיילי שואו, טרבור נואה, תקף את טראמפ על התעלמותו מטרור שבוצע על ידי לבנים. "הממשל פשוט העדיף לא לדבר על אלה", אמר. בסי־אן־אן עימתו את היועצת הבכירה של טראמפ עם טענות דומות

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי שטרן
איתי שטרן

טרבור נואה, מגיש תוכנית ה"דיילי שואו", התייחס אמש במהלך מונולוג חד במיוחד לרשימת הטרוריסטים שפרסם ממשל טראמפ במטרה לחזק את טענתו שהתקשורת אינה מדווחת כראוי על מקרי טרור. נואה תקף את טראמפ ואמר כי "הסיקור התקשורתי על מקרי טרור הוא כל כך מנופח ואגרסיבי, כך שאם היו מדווחים באותה רצינות והיקף על תאונות דרכים, הוא מעולם לא היה נוהג יותר".

ממשל טראמפ פירסם רשימה של מפגעים מוסלמים שלכאורה , וכדרך להראות את נחיצות מגבלות ההגירה שהטיל. נואה הקדיש חלק ניכר מהמונולוג להתמקדות בטרוריסטים מוסלמים ולהתעלמות המוחלטת מירי המוני שבוצע על ידי לבנים — בעיקר ממניעים גזעניים. כך למשל, הרשימה חסרה את בו נהרגו שישה בני אדם על ידי טרוריסט בחודש שעבר או את מקרה . "זה לא שהאנשים של ממשל טראמפ לא היו מודעים לתקיפות הללו", אמר נואה "הם פשוט העדיפו לא לדבר עליהם".

נואה הזכיר גם כי דובר הבית הלבן, שון ספייסר, נהנה לדבר על הפיגוע בקוויבק כשרשויות החוק עדיין חשבו כי מדובר במחבל ממוצא ערבי־מרוקאי, אך מרגע שהתברר כי הפיגוע בוצע על ידי מחבל בהיר עור, קולו נדם. גם הנשיא עצמו, כך על פי נואה, שתק במופגן לנוכח הגילוי החדש אודות זהות המחבל. "כשמוסלמי מבצע פיגוע טרור, מדובר בקונספירציה קטלנית אבל כשטרוריסט לבן מבצע פיגוע, מדובר בלא יותר משרשרת של מקרים בודדים", עקץ נואה. "הדבר הכי מגעיל בכל הסיפור הזה הוא שטראמפ, שרוצה כל כך להחזיר את אמריקה לגדולתה, מתעלם מהעבודה הקשה כל כך של טרוריסטים לבנים וקשי יום".

גם ברשת סי־אן־אן עימתו את נציגיו של הנשיא עם הרשימה המפוקפקת. במהלך ראיון נרחב עם היועצת הבכירה של טראמפ, קליאן קונוויי, דרש המנחה ג'ייק טאפר את התייחסותה של קונווי לסוגיה והציף את המסך בעשרות מקרים בהם דווחו מקרי הטרור המפורטים ברשימה באינטנסיביות רבה. קונוויי טענה להגנת הממשל כי בעוד שמקרים מסוימים אכן מקבלים חשיפה תקשורתית, הרי שבמקרים אחרים היא מתעלמת ממקרי טרור.

כאשר טאפר, בדומה לנואה, העלה את היעדרם של טרוריסטים לבנים מהרשימה והזכיר את התעלמות של הנשיא טראמפ מהפיגוע שבוצע במסגד בקוויבק, אמרה קונוויי כי "הנשיא טראמפ לא מצייץ על כל דבר שקורה". טאפר הזכיר לה את הציוץ של טראמפ בנוגע בשבוע שעבר, שבו לא נהרג אף אחד. "את רוצה לדבר על התעלמות מטרור?", שאל אותה, "מדוע הנשיא לא ביקש להביע אמפתיה לשכנים שלנו מצפון?". קונוויי ענתה כי "הנשיא מבכה על כל אובדן של חיי אדם". באותה הזדמנות, קונוויי התנצלה גם על כך שהזכירה בראיון אחר — כחיזוק לאותה נקודה בנוגע לסיקור התקשורתי — טבח שמעולם לא התרחש, שבוצע כביכול על ידי אזרחים ממוצא עיראקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ