לראשונה בטלוויזיה האמריקאית: דמות א־בינארית מבחינה מגדרית

אסיה קייט דילון מגלמת ב"מיליארדים" את טיילור, שאינה מזדהה עם החלוקה לזכר או נקבה. "מין וזהות הם דברים שונים לגמרי", הסבירה בראיון לאלן דג'נרס

חן חדד
חן חדד
חן חדד
חן חדד

הדרמה "מיליארדים", ששבה בחודש שעבר לעונה שנייה, עשתה היסטוריה עם הצגתה של דמות המזדהה כא־בינארית מבחינה מגדרית לראשונה בטלוויזיה המסחרית. המגדירים/ות כך את עצמם/ן אינם/ן מזדהים/ות עם החלוקה לזכר או נקבה, המניחה שיש רק שני מגדרים ושהם נפרדים וסותרים. הם/ן מתנגדים/ות לייעוד המגדרי המיוחס להם/ן רק בגלל שנולדו במגדר מסוים, ומבחינה לשונית מעדיפים/ת להתייחס לעצמם/ן בלשון רבים/ות ולהציג את עצמם/ן כ"הם" או "הן" במקום "הוא" או "היא".

הדמות החדשה בסדרה, טיילור, מגולמת על ידי אסיה קייט דילון, שגם מחוץ למסך מזדהים כמי שדוחים את הבינאריות המגדרית הקיימת. בראיון בתוכניתה של אלן דג'נרס, הם ניהלו שיחה כנה על הצורך בנזילות מגדרית ועל הדמות בעונה החדשה של "מיליארדים". "מין וזהות הם שני דברים שונים לגמרי", אמרו. "נקבה זה מין, ומין זה מה שיש לנו בין הרגליים. מגדר זה מה שיש לנו בין האוזניים".

הסדרה (המשודרת בישראל ב"יס Oh" ובוי־או־די), מתארת את מאבקי הכוח בין מומחה להשקעות בשם בובי "אקס" אקסלרוד (דמיאן לואיס) המסתמך על מידע פנימי ועל פעילויות פליליות כדי להצליח, ובין צ'רלס "צ'אק" רודס (פול ג'יאמטי), התובע הכללי וחסר המעצורים שנוקט בכל אסטרטגיה אפשרית כדי להביאו לדין. דילון, שהופיעו גם ב"כתום זה השחור החדש" בדמותה של אסירה גזענית המאמינה בעליונות לבנה, הצטרפו לנבחרת הכוכבים של "מיליארדים" בדמותם של טיילור, המגיעים לחברה של אקס במסגרת התמחות.

"חיפשנו דמות שאקס יוכל לראות בה את עצמו", אמר בריאן קופלמן, מיוצרי הסדרה, בראיון ל"אנטרטיימנט ויקלי". "עולם קרנות הגידור נשלט על ידי גברים, ופתאום מגיעה דמות מבריקה ושאפתנית שלא מזהה את עצמה בתפקידים המגדרים הקיימים, וזה יוצר סיטואציה מעניינת מאוד". "זו דמות שונה מכל מה שראינו עד עכשיו בטלוויזיה", הוסיפו דילון. "הגיע הזמן לשנות את כללי המשחק".

תגובות