מתמודדי ריאליטי שרדו בשטח מבודד במשך שנה ולא ידעו שהתוכנית בוטלה

ערוץ 4 הבריטי הפסיק לשדר את "עדן" באוגוסט, אולם המתמודדים, שהיו מנותקים לגמרי, גילו זאת רק אמש. הם גם גילו שטראמפ נבחר לנשיא ושבריטניה נפרדה מהאיחוד האירופי

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שניים ממשתתפי תוכנית הריאליטי "עדן"
שניים ממשתתפי תוכנית הריאליטי "עדן"צילום: הטוויטר של "עדן"

במרץ 2016 נשלחו 23 זרים לשטח מבודד בהרי סקוטלנד כחלק מתוכנית ריאליטי בשם "עדן". במסגרת התוכנית, המשתתפים נדרשו לשרוד שנה בתנאי שטח קשים וליצור קהילה עצמאית הרחק מהטכנולוגיה והחיים המודרנים. התוכנית, ששודרה בערוץ 4 הבריטי, לא זכתה לנתוני צפייה גבוהים ולאחר ארבעה פרקים בלבד הוחלט לבטלה. למתמודדים לא דווח על הביטול. הם המשיכו בנסיונות ההשרדות בזמן שהם חושבים שכל הממלכה צופה בהם מדי שבוע ובחומרים שצילמו במצלמות האישיות שניתנו להם על ידי התוכנית.  

ב"טלגרף" דווח ש-13 מתמודדים עזבו את התוכנית בשלבים המוקדמים כתוצאה מרעב, ריבים וקנאה על בסיס רומנטי ומיני. בין העוזבים היו שני הרופאים, וכן מתמודד חובש ודייג, שהחליטו לפרוש מהתוכנית. לעשרת המתמודדים שנשארו לא היה מושג שהתוכנית אינה משודרת מאז אוגוסט. אמש (חמישי), הם חזרו לביתם וגילו לפתע את דבר הביטול.

טריילר התוכנית "עדן"

"דמיינו לכם את חזרתם של המשתתפים, שנותקו מכל אמצעי תקשורת מודרנית", נכתב ב"גרדיאן". "ולפתע מוצאים את עצמם בעולם שבו דונלד טראמפ נשיא ארצות הברית, בריטניה התנתקה מהאיחוד האירופאי ולסטר סיטי זכתה באליפות היסטורית".

המשתתפים הגיעו לתוכנית לאחר שענו לפרסומות מקוונת ששאלה: "האם אתם עייפים מהחיים המודרנים? האם אתם רוצה להתחיל מחדש"? מפיקי התוכנית הסבירו שהם שואפים שמשתתפי "עדן" לא רק ישרדו, אלא גם ישגשגו ויצרו קשרים אנושיים עשירים. בנוסף למצלמות שהוצבו בשטח בתחילת ההפקה, ארבעה מתמודדים הופקדו על צילום התהליכים העוברים על הקבוצה, וליתר המתמודדים הוענקו מצלמות גו-פרו שתיעדו את המתרחש מנקודת מבטם.

לאור החשיפה, קברניטי ערוץ 4 מסרו תגובה רשמית לתקשורת. בהצהרה המעורפלת נאמר שתוכנית הריאליטי תשוב למסך מאוחר יותר השנה. "כח המשיכה של התוכנית טמון בהצגתו של ניסוי חברתי מציאותי. כשהתחלנו בצילומים, לא ידענו מה יהיו התוצאות וכיצד המשתתפים יגיבו לבידוד. הסיפור של שהותם, כולל נקודות השיא והשפל, יוצג מאוחר יותר השנה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ