התאגיד רכש לשידור את סדרת הטבע "עולם מופלא" ותוכניות נוספות של בי־בי־סי

סדרת הטבע זכתה לפופלריות גבוהה בבריטניה. מנהלת הרכש של "כאן": "יצרנו עסקה כוללת עם הבי-בי-סי ומעבר לסדרות הטבע, נביא לצופים גם סדרות דרמה בריטיות איכותיות"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"עולם מופלא". סדרת הטבע הנצפית ביותר בבריטניה
איתי שטרן
איתי שטרן

עונתה השנייה של סדרת הטבע המוערכת "עולם מופלא" ("Planet Earth") תשודר בערוץ הטלוויזיה של תאגיד השידור הציבורי "כאן", כבר עם תחילת שידוריו שצפויים להתחיל בתחילת מאי. הסדרה - שהופקה על ידי הבי-בי-סי בעשרות מיליוני פאונד, והפכה לאחת מסדרות הדוקו הפופולריות בבריטניה של השנים האחרונות - תשודר ברצועת הפריים טיים של התאגיד ותשודר בהמשך בערוץ 8, שהיה שותף לעסקת הרכש שלה. "עולם מופלא" תעלה לשידור גם באתר האינטרנט הייעודי של התאגיד, ותהיה זמינה גם למחזיקי האפליקציה של "כאן". בתום שידור שבעת פרקי העונה השנייה ישודרו 11 פרקי העונה הראשונה בשידור נוסף.

העונה השנייה של "עולם מופלא" שודרה בסוף 2016 בבריטניה וזכתה שם להצלחה גדולה. כמו בעונה הראשונה, גם בזו השנייה, דיוויד אטנבורו ליווה את הסדרה בקולו, והיא נדדה בין שבעה תחומים גיאוגרפיים שונים, כאשר כל פרק הוקדש לתחום אחר. הפרק הראשון הוקדש לאיים ולאחר מכן שודרו פרקים על הרים, ג'ונגלים, מדבריות, ערבות דשא וערים. הסדרה זכתה לפופלריות כה גבוהה בבריטניה עד שהוגדרה על ידי ה"גרדיאן" כסדרת הטבע הנצפית ביותר בבריטניה ב-15 השנים האחרונות.

כחלק מעסקה כוללת של תאגיד השידור הציבורי עם הבי-בי-סי נרכשו לשידור שתי סדרות טבע נוספות. הראשונה שבהן היא "מרגל בשבט" ("Spy In The Wild") בה מתעדים חוקרי טבע, תוך סיכון עצמי לא מבוטל, את חיי הסוואנות ואת יחסי הכוחות בין בעלי החיים החיים בה. סדרה נוספת שנרכשה היא "ממלכות נסתרות" ("Hidden Kingdoms") בה מלווה סטיבן פריי בקולו מגוון חיות נדירות, תוך ניסיון להבין את הדרך בה חווים בעלי החיים את העולם.

מנהלת הרכש של "כאן", אסנת אדן, מסרה ל"הארץ" כי לוח השידורים של "כאן" יוקדש ברובו לתוכן מקור בעברית, ולצדו ישודר במהלך השבוע תוכן שנרכש במשך כ-12-10 שעות. "יצרנו עסקה כוללת עם הבי-בי-סי ומעבר לסדרות הטבע, נביא לצופים גם סדרות דרמה בריטיות איכותיות. אנחנו צפויים לשדר לפחות שעת רכש אחת בשעות הפריים טיים מדי יום ואנחנו מאמינים שהציבור יראה ויתלהב".

אתם הולכים נגד הכיוון של הטלוויזיה הישראלית המסחרית שנמנעת לחלוטין משידורי רכש. לא חששתם מהצעד הזה?

"בשידורים של ערוץ 2 ו-10 'מגיירים' פורמטים בינלאומיים ומשדרים אותם כאילו מדובר בתוכן מקורי. אנחנו מעדיפים להביא לצופים תוכן איכותי, שנחשב כזה גם בארץ וגם בחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ