"זה יהיה כיף אם סיירוס יהיה הנשיא"

מה יקרה לדמות שלו בהמשך הסדרה, איך היה להצטלם לסצנות סקס עם גברים ואיך היתה החוויה לשחק לצד בתו? ג'ף פרי, המגלם את סיירוס בין ב"סקנדל", בראיון מיוחד

סופי אבישי מדינה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'ף פרי
סופי אבישי מדינה, עכבר העיר

במשך שש שנים ג'ף פרי מגלם את אחת הדמויות השנויות במחלוקת ב"סקנדל" – סיירוס בין, ראש הסגל של הנשיא. הוא חד כתער, חובב נאומים ארוכים (פעם אפילו פצח במונולוג של כמעט שלוש דקות) ולא בוחל באמצעים בדרך למטרה. הוא אמנם זה שאנחנו אוהבים לשנוא, אבל הוא גם אחת הדמויות שהחוויות האישיות שלה מעוררות בצופים הכי הרבה הזדהות. הוא פוליטיקאי רפובליקני, שלא רק יצא מהארון בפרק מרגש להפתעת הצופים, אלא גם שכל את אהבת חייו בפרק מרגש עוד יותר. נראה שהעונה הנוכחית של המותחן הפוליטי היא שעת השין של סיירוס בין, שמצא את עצמו (זהירות ספויילר) בכלא, חשוד ברצח של הנשיא המיועד.

» "נמלטים": מומלץ לברוח מהסדרה
» "כבודו": סדרה שלא בונה על סוף טוב
» זמן לבינג': הסדרות החדשות של נטפליקס
» סדרות הכלא הטובות ביותר
» קורין גדעון בראיון מיוחד

אבל האם החיים מאחורי הסורגים יהפכו את החברבורות של הנמר הכי קשוח בוושינגטון? "או שזה יהפוך אותו לנקמני יותר או שהוא יתחיל להשתנות ויהפוך לאדם צנוע יותר", אומר פרי, בראיון טלפוני שנעשה עמו מביתו בארצות הברית. "אני יודע שהקהל אוהב את הכיוון הרשע, אבל אני חושב שדווקא הכיוון הטוב הוא המעניין יותר. אנחנו יודעים שאחרי ההתנקשות בפרנקי, פיץ בחר לתמוך בו לתפקיד הנשיא ואמר לו: 'אני צריך שתבטיח לי שתהיה טוב יותר ממי שאתה, שתלמד להיות אדם טוב', ואני חושב שסיירוס באמת שמע אותו".

מה קורה עם סיירוס? למה אף אחד מהצוות של אוליביה לא מעדכן אותו שחשפו את האמת?
"נכון, סיירוס לא הופיע בשני הפרקים האחרונים. בפעם אחרונה שראינו את סיירוס הוא היה משוכנע שהוא לא אשם. אני חושב שהוא מאוד פחד שהוא הפך את טום למפלצת, עכשיו כשהוא גילה שטום לא באמת הרג את פרנקי וורגאס, אני חושב שהוא מאמין שיוכל להוכיח את חפותו. זה הדבר האחרון שהקהל יודע על סיירוס. אני מאמין שסיירוס ייצא מהכלא עכשיו, זה נראה שאוליביה ופיץ חדורי מטרה להביא את סיירוס לנשיאות, אבל אנחנו לא יודעים מה יקרה. סיירוס נמצא יותר בחשיכה מהצופים".

הכלא יהפוך את סיירוס לנקמני יותר. מתוך "סקנדל"צילום: ABC

אתה חושב שאוליביה וסיירוס יצליחו לתקן את היחסים ביניהם?
"אני מקווה שהיחסים בין השניים יחזרו לקדמותם, שהם יישבו ביחד על הספה, ישתו כוס יין ויאכלו פופקורן. אני אוהב יותר להיות חבר שלה מאשר לריב איתה. עדיף שהם יעבדו יחד ולא אחד נגד השנייה".

מי הרשע הגדול שמצליח לגבור על רוואן ומפליל את סיירוס?
"באמת לא חשבנו שיכול להיות מישהו יותר מפחיד מרוואן, האנשים האלה בהחלט מסוכנים".

ואבי היא חלק מזה או שגם בה הם משתמשים כמו ברוואן? ואולי גם פיץ?
"בהחלט יש את האפשרות שהשאיפות של אבי משתלטות עליה או שסוחטים אותה לשתף פעולה. מה שכיף ב'סקנדל' זה שלא משנה מה אתה חושב, הכותבים תמיד מפתיעים. אם פיץ עובד עם אבי זה באמת יהיה שוק, במיוחד עבור סיירוס".

אני האמנתי שסיירוס הרג את פרנקי, אתה האמנת בזה?
"אני תמיד חשבתי שסיירוס לא עשה את זה. חששתי, ונראה לי שגם סיירוס חשש מזה, שהוא לא יצליח לשלוט בטום ולמנוע ממנו להרוג את פרנקי. אני חושב שמה שסיירוס מאמין עד עכשיו זה שטום הפליל אותו בכדי לפגוע בו".

"לא ידעתי שסיירוס יהיה הומוסקסואל"

אומרים שמאחורי כל גבר חזק עומדת אישה חזקה, ואפשר להגיד שבמקרה של פרי האמרה הזאת נכונה, כי הוא פשוט ידע עם מי להתחתן. אשתו, לינדה לאווי, היא מנהלת הליהוק של שונדה ריימס ואחראית לליהוק קאסט השחקנים ב"אנטומיה של גריי" ו"סקנדל". לפני שלוהק לתפקיד ראשי ב"סקנדל", פרי גילם את אביה של מרדית' גריי ב"אנטומיה של גריי".

לינדה ליהקה אותך דווקא לתפקיד ההומוסקסואל כדי שלא תקנא בשחקניות על הסט?
"האמת היא שבהתחלה לא ידענו בכלל שסיירוס יהיה הומוסקסואל, אני חושב שגם שונדה טרם החליטה. אנחנו בעצם גילינו את זה ביחד עם הצופים אחרי כמה פרקים וזה היה הפתעה גם עבורנו. בגלל שאשתי מנהלת הליהוק, היא קוראת את התסריט עוד לפני שהקאסט מקבל אותו. היא אמרה לי מאוחר יותר שהופתעה מאוד, וחשבה לעצמה – איזה מצחיקה שונדה, היא יצרה לסיירוס אישה שקוראים לה ג'יימס – ואז היא קלטה ואמרה 'אוי לא! הוא גיי!'".

איך אתה מרגיש עם זה?
"אני אוהב את זה וזה עוד אחד מהאספקטים שיש בשונדה, איך שהיא יודעת לשחק עם הציפיות שלנו. גבר בגילי, רפובליקני, שפתאום מתגלה ברקע שלו שהוא אדם שהיה בארון, ופחד לצאת ממנו בגלל הדור שהוא משתייך אליו והעבודה שלו".

אוהב שהדמות הומוסקסואלית. מתוך "סקנדל"צילום: ABC

הוא פוליטיקאי הומוסקסואל מוצהר, שהנטייה המינית היא ממש לא מה שמגדירה אותו. אתה רואה בכך איזו הצהרה?
"כן, אני מאמין שההצהרה היא שהיבט אחד מהטבע שלנו לא בהכרח מגדיר אותנו. זה הפן החיובי בגישה של שונדה לנטיות המיניות של דמויות. הנטייה הפוליטית שלהן, בין אם הן סטרייטיות או הומוסקסואליות, זה לא כל מה שמגדיר אותן, זה רק היבט אחד בדמות".

איך זה לשחק בסצנות מיניות עם גברים?
"אני שחקן כבר עשרות שנים, מאז ימי התיכון שלי. שיחקתי דמויות הומוסקסואליות וטרנסקסואליות בעבר. התחקיר שעשיתי לקראת התפקיד היה הזדמנות נהדרת עבורי כשחקן לנסות לגלם דמות בנסיבות שונות מאוד משלי. זה מה שאני אוהב במשחק, הניסיון להבין אנשים אחרים. התפקיד שלנו כשחקנים הוא לנסות להבין מי אנחנו, להבין אחרים ולנסות לייצר קשר עם הצופים".

מהו החלק האהוב עליך בגילום הדמות של סיירוס?
"אני אוהב את הכל. מה שאני מעריך בדמות ששונדה וצוות הכותבים יצרו זו הדואליות שבה. הוא שאפתן ואסטרטג מדופלם שהוכשר לנצח בכל מחיר. אבל לעתים צץ איזה אידיאליזם ממנו ונאמנות והמאבק בין השניים הוא מה שבונה את הדמות של סיירוס. הוא הולך בדרך האפלה ומשהו בתוכו אומר לו לחזור בו ולעשות גם משהו חיובי. וזה מאוד מספק לשחק דמות כזו. אם הוא היה רק רשע או רק טוב, הוא לא היה אנושי והוא היה משעמם".

התפוח לא נופל רחוק מהעץ

דבר משמח נוסף שקרה לפרי בעונה הנוכחית הוא צירופה של בתו זואי לקאסט של "סקנדל". בתו מנישואיו הראשונים של פרי לשחקנית לורי מטקלף מגלמת בסדרה את "האישה המסתורית", זאת שסוחטת את רוואן להרוג את פרנקי וורגאס, ולא מרעידה עפעף אפילו כשיורים לאדם אחר בראש ממש אל מול עיניה. זאת לא הפעם הראשונה שפרי ובתו משחקים זה לצד זו. " זואי, אני וקווין מק'קיד מ'האנטומיה של גריי' שיחקנו יחד בהצגה 'אנה קריסטי' לפני שנתיים", סיפר. ההצגה ההיא, מתברר, היה האודישן של בתו לתפקיד ב"סקנדל". "שונדה ריימס ראתה את ההצגה והתרשמה מהכישרון של זואי", מסביר פרי. "לפני כמה זמן, כשהכותבים יצרו את הדמות הזאת של 'האישה המסתורית', שונדה למזלנו, זכרה את זואי לטובה והחליטה שהיא תהיה מתאימה לתפקיד. אנחנו מופתעים לטובה מכך וזה מאוד משמח".

"יש לסיירוס אידיאליזם". מתוך "סקנדל"צילום: ABC

יהיו לכם גם סצנות ביחד?
"אסור לי לגלות אם יהיו לנו סצנות יחד, אבל אני יכול לומר שבילינו יחד מאחורי הקלעים ועזרנו זה לזו עם התסריטים וזה היה מאוד כיף".

"אני רוצה לראות אישה בתפקיד הנשיאה"

העונה האחרונה (6) של "סקנדל" עלתה לאוויר זמן קצר בלבד לאחר השבעתו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית ה-45, והצליחה לחקות את המציאות בצורה מפתיעה. הפרק הפותח עסק בערב הבחירות שבו ההיסטוריה חזרה על עצמה והמועמדת האישה מלי הפסידה למועמד הגבר. עם זאת, כמובן שבעולם של שונדה ריימס שום דבר לא פשוט כל כך ובתום נאום הניצחון שלו פרנקי וורגאס נורה למוות.

למי מגיע להיות הנשיא, לסיירוס או למלי?
"אני חושב שחלק ממני מאוד רוצה לראות אישה בתפקיד הנשיאה של ארצות הברית, אבל אני דואג לפעמים שהשאיפות של מלי מעיבות על המצפון שלה. אני חושב אותו הדבר גם לגבי סיירוס. אני לא הייתי מופתע אם שונדה והכותבים פתאום יפתיעו ויכריזו שזה אף אחד מהם (צוחק), זה מישהו אחר לגמרי שכלל לא חשבנו עליו".

אולי רוואן?
"או, אלוהים! אולי. זה בהחלט יהיה מפחיד".

אבל זה יהיה כיף אם אתה תהיה הנשיא, נכון?
"כן, בהחלט. זה יהיה כיף".

האם סיירוס יהיה נשיא ארצות הברית? מתוך "סקנדל"צילום: ABC

למרות הכיוון החדש שאליו בחרו ללכת כותבי הסדרה אי אפשר שלא להיזכר בדמותו הגרוטסקית של הוליס דויל, שהיתה מבוססת על דונלד טראמפ, וקשה שלא לתהות מה היה קורה אילו הוא היה נשאר בסדרה.

מה סיירוס בין, מנהל קמפיינים וראש סגל הנשיא, היה חושב על הקמפיין של טראמפ, לדעתך?
"סיירוס הוא שכיר חרב פוליטי. אם הוא היה עובד עבור טראמפ ומנהל את הקמפיין שלו הוא היה מזהה שהאיש הזה הוא חלק מסערה מושלמת בפוליטיקה האמריקאית. מישהו שהוא קול חיצוני, שלא באמת מזהה את עצמו כרפובליקני או דמוקרטי, שיהיה מושך מאוד עבור הרבה אנשים שמרגישים משוללי זכויות. בפוליטיקה האמריקאית, כאשר נשיא מסיים שתי קדנציות, רוב האנשים נוטים לשינוי ולמפלגה שעד כה לא היתה בשלטון. הוא היה מזהה את ההזדמנות הזאת וכנראה היה עושה זאת בצורה דומה, לצערי, הוא היה בוחר לשחק מלוכלך. סיירוס היה חושב שזה אמנם רשע, אבל פקחי וזה יעבוד".

"סקנדל" חודשה לעונה אחת נוספת לפחות. איפה אתה רוצה לראות את סיירוס בסוף הסדרה?
"אני מזמן ויתרתי על לנסות ולנבא מה יקרה עם הדמויות בסדרה כמו 'סקנדל'. כשחושבים על כל השינויים הגדולים שעברו דמויות אחרות, כדוגמת קווין שהחלה כדמות תמימה כמו 'עליסה בארץ הפלאות' ועם הזמן למדה את רזי המקצוע והפכה למתנקשת לבושת מעיל עור. עם כל הטוויסטים והמהפכות שעברו הדמויות, זה כל כך כיף להיות משוחרר מתקווה או פחד לגבי מה יקרה בהמשך ופשוט ליהנות מרכבת ההרים שיוצרים הכותבים. אולי לפחות לא להיות מת ולהישאר בסדרה (צוחק)".

העונה השישית של "סקנדל" משודרת בימי ראשון ב-20:45 ב-HOT3 וב-HOT VOD

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ