ביל אוריילי פוטר מ"פוקס ניוז" על רקע פרשת ההטרדות המיניות

חמש נשים התלוננו כי אוריילי, המגיש הפופולארי ביותר ברשת השמרנית, הטריד אותן מינית. "פוקס" פיצתה את הנשים ב–13 מיליון דולר, אך הפרשה פגעה בתדמית התוכנית ובהכנסות שלה מפרסומות

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ביל אוריילי
איתי שטרן

ביל אוריילי, המגיש הבכיר ביותר ב״פוקס ניוז״, יפוטר מתפקידו — כך מסרה רשת "פוקס" היום (רביעי). הדחתו של אוריילי מגיעה לאחר שחמש נשים הגישו נגדו תלונות על הטרדה מינית. הרשת, שידועה בקו שמרני, ביקשה לשמור את אוריילי בערוץ למרות התלונות, בשל היותו המגיש הפופולרי ביותר ברשת, ובשל כך שילמה למתלוננות פיצוי בגובה 13 מיליון דולר.

למרות הסדר הפשרה, הפרשה הכתה גלים בעולם הפרסום. בעקבות התלונות המצטברות והסדר הפשרה שהגיע בעקבותיהן, הסירו חמישים חברות מרכזיות במשק האמריקאי את הפרסומות שלהן מתוכניתו של אוריילי, מהלך שפגע משמעותית בהכנסות מן התוכנית וכן בתדמיתה של הרשת כולה.

פלייר שחולק מחוץ לבנייני "פוקס" המצהיר "סכנה: מטריד מינית עובד כאן"צילום: SHANNON STAPLETON/רויטרס

על פי דיווח ב״ניו יורק מגזין״, היום כונסה פגישה דחופה של בכירי הרשת במטרה להבין כיצד לקדם את פיטוריו באופן סופי. אוריילי, שהודיע בעבר כי הוא מכחיש את כל הטענות נגדו, טרם הגיב לפרסומים אודות הדחתו. הוא נמצא כעת בחופשה באיטליה אליה יצא על רקע הפרשה. ייתכן כי מה ששבר את קברניטי הרשת היא תלונה נוספת, של עובדת שחורה בערוץ, שטענה כי אוריילי הטריד אותה בשנת 2008 וכינה אותה בין השאר ״שוקולד חם״.

מקורות מסרו ל"ניו יורק מגזין" כי בכירי הערוץ עדיין לא החליטו כיצד תתנהל פרידתו של אוריילי מהערוץ או מי יחליפו. לפי המגזין, ההנהלה נוטה שלא לאפשר לו שידור פרידה. כמו כן, טרם נקבע כיצד יפוצה אוריילי, שחידש לאחרונה את החוזה הרב־שנתי שלו עם הערוץ ב–20 מיליון דולר לשנה.

חודשים לפני הדחתו של אוריילי הודח מן הרשת אחד ממייסדיה, רוג׳ר איילס, בשל נסיבות דומות שקשרו הטרדות מיניות חוזרות ונשנות בשמו. מרדוק שילם לאיילס 40 מיליון דולר עם פיטוריו — שארית החוזה שהיה חתום עליו. בתקשורת האמריקאית רואים קשר בין הדחתו של איילס, שנחשב לאחת הדמויות החזקות ביותר בטלוויזיה והפוליטיקה האמריקאית, להדחתו של אוריילי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ