חן חדד
חן חדד

מגיש החדשות, ביל אוריילי, הגיב אתמול (שני) לראשונה מאז הדחתו מ"פוקס ניוז" בשבוע שעבר בעקבות תלונות על הטרדה מינית. המגיש הבכיר הגיב לפרשה בפודקאסט "No Spin News" שהעלה לאתרו. "אני עצוב שאיני עוד בטלוויזיה", אמר אוריילי בפודקאסט, "הייתי מופתע מאוד מאיך שהדברים קרו. אני לא יכול להוסיף פרטים כי יש הרבה דברים שמתרחשים עכשיו, אבל אני יכול לומר לכם שאני בטוח שהאמת תצא לאור. כשזה יקרה, אני לא יודע אם תופתעו, אבל אני חושב שתהיו מזועזעים כמוני. יש הרבה דברים שמעורבים בנושא".

אוריילי הבטיח גם גילויים עתידיים על נסיבות פיטוריו מפוקס ניוז. "אני לא יכול לומר הרבה בשלב זה, כי אני לא רוצה להשפיע על זרימת המידע", אמר. "אני לא רוצה שהתקשורת תיקח את מה שאני אומר, ותעוות את זה. עם זאת, לכם, כמאזינים נאמנים, יש זכות לדעת, אני חושב, במורד הדרך, מה בדיוק קרה, ואנחנו עובדים בכיוון הזה. בסדר?". בהמשך הפודקאסט אוריילי דן בחדשות היום, בהן מדד הפופולריות של הנשיא טראמפ והבחירות לנשיאות צרפת.

נשים מפגינות מחוץ למשרדי "פוקס" בניו יורק, בשבוע שעברצילום: SHANNON STAPLETON/רויטרס

אוריילי ציין כי אין בכוונתו להיעלם מהזירה הציבורית. לדבריו, בכל יום הוא יעלה פודקאסטים בני 15 דקות, שיעסקו בענייני היום ויהוו המשך לפינתו "נקודות שיחה" בתוכניתו "אוריילי פקטור". הפודקאסטים יהיו זמינים בתחילה לציבור הרחב, ולאחר מכן רק למנויי הפרימיום באתר הרשמי של אוריילי, אותו הוא מתכנן להפוך ל"אתר חדשות מקורי".

בתחילת החודש התפרסם תחקיר מקיף של "ניו יורק טיימס", לפיו רשת פוקס ניוז שילמה 13 מיליון דולר לחמש נשים שהתלוננו על הטרדה מינית מצד אוריילי. הוא דחה את טענות הנשים. חרף ההסדר, ההאשמות פגעו בתדמיתה של הרשת. חברות ענק רבות החליטו להסיר פרסומות מתוכניתו של אוריילי ופגעו בהכנסותיה. בהודעת הרשת בשבוע שעבר נכתב: "אחרי ששקלנו בזהירות ובכובד ראש את ההאשמות, החברה וביל אוריילי החליטו כי הוא לא ישוב לפוקס ניוז". מחליפו בתפקיד הוא המגיש טאקר קרלסון. לפי "וריאטי", הדחתו של אוריילי מרשת פוקס מלווה בהסכם לפיו הוא יקבל סכום העומד על בין 20 ל–25 מיליון דולרים, שכר של שנה בתפקידו כמגיש בכיר ומנחה התוכנית "אוריילי פקטור".

ב"ניו יורק טיימס" דווח שברשת פוקס חרדים מעתיד רצועת החדשות ללא אוריילי. מאז הדחתו, הרייטינג צנח בכמעט 30% מהממוצע שלו בשלושת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית. "פוקס ניוז" מתמודדת גם עם תביעה נוספת שהגישה המגישה לשעבר אנדראה טנטרוס. לאחר שהתלוננה על הטרדה מינית מצד מנכ"ל הרשת לשעבר, רוג'ר איילס, שהתפטר ביולי האחרון, טענה טנטרוס בכתב התביעה כי הרשת התעללה בה והשתמשה בחשבונות מזוייפים ברשתות החברתיות כדי ליצור קמפיין נגדה. הרשת הכחישה את ההאשמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ