עובדי רשות השידור מאיימים בהשבתת הטלוויזיה והרדיו מיום ראשון עקב ההחלטה בעניינם בכנסת

בוועדת הכלכלה הוחלט היום להאריך את שידורי הרשות בשבועיים כדי לאפשר את עליית התאגיד. העובדים: לא נעבור למודיעין, שתאגיד החדשות יבוא אלינו. מוחים גם על הפיטורים הצפויים של מאות מהם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדי רשות השידור מול משרד ראש הממשלה במארס השנה

רונן גליק, מנהל מטה המאבק של עובדי רשות השידור, מסר הערב (שני) כי החל מיום ראשון הקרוב יירד השאלטר על שידורי הערוץ הראשון ועל תחנות הרדיו הפועלות תחת הרשות, ובהן רשת ב', רשת ג', 88FM ואחרות. על פי החוק המקורי, רשות השידור היתה אמורה לסיים את שידוריה ביום ראשון הקרוב (ב-15 במאי) אך בעקבות דיונים שנערכו היום בוועדות הכנסת והכלכלה הוחלט להאריך את תקופת שידורי הרשות עד ה–28 בחודש, כדי לאפשר את הקמתו של תאגיד החדשות החדש במתכונת שעליה החליט ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

ההצהרה של גליק בדבר השבתת פעילות הרשות היא פעולת מחאה שמגיעה בשעת השין. ללא הגעתם של מאות עובדים למערכות החדשות, לא תיתכן עלייה לאוויר של תכנים רדיופוניים וטלוויזיוניים. לטענת גליק, "ועדת ביטן שאמורה לאשר את התיקון לחוק רשות השידור לא נותנת מענה לנושא הפיטורים של מאות עובדים וכמו כן נותנת את ידה למעבר הלא־הגיוני של השידורים בתקופת המעבר, מירושלים לאולפני התאגיד במודיעין". בהודעה שפירסם הוסיף גליק: "עובדי רשות השידור אינם מוכנים להיות עוד כלי משחק בקרב הפוליטיקאים. הדחיות החוזרות ונשנות של סגירת הרשות הן בבחינת תקוות שווא. עובדי הרשות אינם מוכנים לקיים את השידורים ממודיעין ולא יתנו יד לפיטורי מאות עובדים".

יו"ר הקואליציה דוד ביטן בדיון בכנסת בדחיית תחילת שידורי התאגיד, סוף אפרילצילום: ליאור מזרחי

ראוי לציין כי צעדיו של גליק לא נעשים על דעת ועדי העובדים של הרשות, הגורסים שיש להמתין עד לסיום הדיונים בוועדת הכנסת מחר בערב, אך כוחו של גליק, מנהל מטה המאבק של העובדים זה כמה חודשים, גדול אצל העובדים מזה של הוועדים. בשיחה עם "הארץ" מסר גליק כי 500 העובדים שעומדים מאחורי ההחלטה על השבתת הרשות, יגרמו לכך שכלי התקשורת של הרשות לא יסקרו את ביקורו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בישראל, את תוצאות הבחירות בהסתדרות ואת אירועי יום ירושלים.

"אנחנו נקבע את גורלנו ולא הפוליטיקאים", אמר גליק בתשובה לשאלה מה יוכל למנוע את שביתת העובדים. "מלבד השבתת השידורים אנחנו מחזיקים בארכיון של רשות השידור שהוא הארכיון החשוב ביותר במדינת ישראל. לא נעביר שום גלגל פילם לאף גורם אלא אם ידאגו להמשך העסקתם של אנשי רשות השידור ברוממה, בירושלים".

תאגיד השידור הציבורי קלט מאות עובדי רשות השידור. אתם לא מסתפקים בכך?

"עובדי הרשות נקלטו בתאגיד בתנאים מגוחכים. אנשים עם ותק של 40 שנה עומדים לקבל שם משכורות של 7,000 שקלים. הביאו אנשים לעבוד במודיעין, שמו אותם שם בהאנגר בלי מזנון, בלי תנאים. אין מקום להתרענן. יש לדאוג לכך שתאגיד החדשות החדש יפעל מירושלים ויאגד בתוכו את אנשי התאגיד ואנשי הרשות. אנחנו נקלוט את אנשי התאגיד. אנחנו הגוף המשדר".

יו"ר ועד עובדי הרשות, משה שגב, אמר שהשביתה המתוכננת אינה על דעתו. האם תפעלו בניגוד להוראותיו?

"יש מאחוריי 500 עובדים. אם הם לא מגיעים לעבודה ביום ראשון הקרוב, אין מי שיתפעל את הרשות. אין מי שישדר חדשות. זה אפילו עדיף שהוועדים לא עומדים מאחורינו. אנחנו כבר לא צריכים אותם כדי להשבית את הרשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ