"הארץ"

ערוץ 2 ואולפן שישי הם שארגנו עבור אדיר פרץ וחבריו את "מסיבת הרווקים" בבוקרשט, שתועד בכתבתו השנויה במחלוקת של הכתב עמרי קרונלנד - כך עולה מדיווח באתר "המקום הכי חם בגיהנום". לפי הדיווח, הערוץ הזמין עבורם את הלימוזינה וככל הנראה גם את נערת הליווי ששהתה בה. ב"וואלה ברנז'ה" דווח מוקדם יותר כי כלל לא היה מדובר במסיבת רווקים, וכי אדיר פרץ, המרואיין המרכזי בכתבה, אינו עומד להתחתן. הכתבה הוסרה בינתיים הן מהאתר של "רשת" והן מאתר "מאקו" של "קשת".

"המקום הכי חם בגיהנום" שוחחו עם פרץ, שאמר כי בעלי מועדון החשפנות "מונשרי" ונציגי ערוץ 2 יצרו עמם קשר בדרכם לרומניה, והציעו להם להשתתף בכתבה. לדבריו, הוא וחבריו הגיעו מהמלון שלהם בחזרה לשדה התעופה ברומניה במיוחד כדי להיפגש עם קרונלנד והצוות, ושם המתינה להם הלימוזינה עם נערת הליווי. על פי האתר, משתתף נוסף בכתבה אישר את הדברים.

פרץ מוסיף כי הוא כלל אינו עומד להתחתן וכי הוא וחבריו נסעו לרומניה לא מסיבה מיוחדת, כפי שאמר מוקדם יותר גם ל"וואלה ברנז'ה" ולאתר "אייס". גם בדיווח זה הדגיש פרץ כי קרונלנד וההפקה ידעו כי הקבוצה לא באמת חוגגת. 

בערוץ 2 מסרו ל"מקום הכי חם בגיהנום" כי "לא נפל כל פגם בהתנהלות העיתונאית של כתב אולפן  שישי. מדובר בניסיונות של מי המרואיינים להצטדק תוך הסטת הדיון מהעיקר". בהמשך, בעקבות הפניות הרבות, עדכן הערוץ את תגובתו. "מבירור ראשוני עולה כי חלק מהטענות שעולות נגד הכתבה אינן מדויקות", מסרו, "עם זאת מנכ"ל חברת החדשות פתח בהליך בדיקה כולל לבירור כל נסיבות קבלת ההחלטות והליך הכנת הכתבה ובסיומו יוסקו המסקנות".

עוד לפני היוודע המידע החדש, גררה הכתבה באולפן שישי עשרות תגובות ותלונות לרשות השנייה מכיוון שנמנעה מלהציג מבט ביקורתי על תעשיית המין ברומניה המתועדת בכתבה ולא עמתה איש מהמשתתפים עם שאלות או נתונים מאתגרים. בעקבות הביקורת, דרשה יו"ר הרשות השנייה אווה מידז'יבוז' את תגובתו של מנכ"ל חדשות 2, אבי וייס, על הדברים. וייס הודה הבוקר כי "אין ספק שהכתבה לא היתה אמורה להראות ולהישמע כך. לדעתי יש חשיבות להציג את התופעה המתועבת הזאת ולשים זרקור על כך. עם זאת, גם לתחושתי היה נכון לשאול את המרואיינים שאלות קשות ומשפטי הקריינות חייבים היו להיות הרבה יותר נוקבים נגד התופעה הפסולה שהוצגה בכתבה. דיברתי עם כל המעורבים והדברים יטופלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ