טור עורכת |

אנחנו (לא) הרוב

שלא תטעו, אלה לא רק הטוקבקיסטים הקולניים שקוברים את מי שלא אכפת לו או שמקבל זוגיות לסבית. זהו הרוב במדינת ישראל, שחושב שיש אנשים שאסור להם ללכת יד ביד ברחוב, או להתחתן או לעשות ילדים

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורנה בנאי ובת חן
טל לוין, עכבר העיר

"אתם קוראים לזה אהבה זה סופר סטיה זה כמו להיכנס למיתה עם מדוזות רבאק יש גבול באמת" (שגיאות הכתיב, הפיסוק והתחביר במקור)

"דוחה עוד היא תבקש חינה ושבת חתן מה ניהייה למה ככה בפרהסיה להציג זוגיות כזאת" (שגיאות הכתיב, הפיסוק והתחביר במקור)

"לא רוצה לפרגן וזה לא אומר שאני לא נאורה ומקבלת את השונה אבל במקרה הזה פשוט איכסה" (הנאורות במקור)

אלה רק שלוש מהתגובות שנרשמו בעמוד הפייסבוק של Ynet, שהעז בשבוע שעבר לפרסם תמונה של השחקניות אורנה בנאי ובת חן סבג. מתברר ששתיהן מצאו אהבה זו בזרועות זו, והחליטו שהזוגיות מספיק חזקה כדי לצאת יחד חבוקות. שלא תטעו, התגובות האלה אינן היוצאות מהכלל המעידות על הכלל. אלה הרוב המכריע של התגובות בפוסט הזה. שלא תטעו, אלה לא רק הטוקבקיסטים הקולניים שקוברים את מי שלא אכפת לו או שמקבל זוגיות לסבית. זהו הרוב במדינת ישראל, שחושב שיש אנשים שאסור להם ללכת יד ביד ברחוב, או להתחתן או לעשות ילדים. כל אלה, בעיניו של הרוב בישראל, הן פעולות פרובוקטיביות של מי שמבקשים להחצין את המיניות שלהם. כמובן שכשסטרייטים הולכים יד ביד ברחוב, מתחתנים או עושים ילדים, לפומביות הזאת אין שום ממד מתריס.

אולי יעניין אותך גם:
» אורנה בנאי ובת חן סבג יוצאות
» טור עורכת: על החיים מאחורי הפילטר
» טור עורכת: דחפים מודחקים
» טור עורכת: לא מבלות, עניות

איך אני יודעת שזה הרוב? כי שוב ושוב נבחרות פה ממשלות ששונאות הומואים, לסביות, טרנסים, ביסקסואלים וקווירים. שוב ושוב נהדפים כאן חוקים שאמורים להסדיר את מה שגם ככה קיים. שוב ושוב מגולגלים העניינים האלה לבית המשפט, והמחוקק, האולטרה-הומופוב, מדי פעם שולח את מירי רגב להתייצב במצעד הגאווה ולהיראות ליברלית. באופן כללי, אנחנו מאוד אוהבים להיות ליברלים, כלומר לספר לעצמנו שאנחנו ליברלים. הנה, אנחנו מסכימים לכל מיני אוחצ'ות לצעוד ברחובות תל אביב ולא עלינו בירושלים. הנה, יש לנו חבר גיי מצחיק, שמתפרנס מעיצוב שיער או גבות. הנה, בגן של הילד שלנו יש משפחה של שני אבות, והילד שלנו, בשבילו זה ממש לא סיפור גדול. הנה הגענו לחתונה של הלסבית מהעבודה, ומאוד התרגשנו בחופה שלה. הנה, ראינו את כל הפרקים של "טרנספרנט", ואנחנו ממש חושבים שזה סבבה.

מגלם דמות של אישה מזרחית עם דיבור משובש וכישרון למטבעות לשון. אילן פלדצילום: דודו בכר

הטוקבקים הרעים המצוטטים למעלה נאספו השבוע בעמוד הפייסבוק של יוענה גונן, שבראשו נכתב – "יש ימים שבהם נראה לי שלהיות לסבית זה כבר די סבבה – בכל אופן, לסבית נורמטיבית כזאת. ואז 'ידיעות' מפרסמים שאורנה בנאי ובת חן סבג זוג – חמוד והכל. ואז התגובות – כמו סטירה לפרצוף". כן, גם אנחנו, חברי הקהילה הגאה על כל גווניה, לפעמים חיים בסרט הזה. שכבר הכל בסדר, והנה בארצות הברית אישרו נישואים של גאים. ונכון, בארץ זה עוד לא קרה, אבל זה פשוט בגלל הרבנות, ובכלל גם אין נישואים אזרחיים לסטרייטים. אנחנו מספרים לעצמנו שהצלחנו למצוא איזו חלקה קטנה של שקט, שבה מקבלים את הילדים שלנו בגן, ולאף אחד לא אכפת מהנטייה המינית שלנו בעבודה. דרכו של מיעוט, כנראה, הוא שאין לו תמיד סבלנות למחות ברחובות. לפעמים הוא רוצה לחיות חיים בורגניים שקטים. וגם אם הוא לא רוצה אז המציאות הכלכלית בארץ לא תמיד משאירה זמן, כוח או משאבים כדי להיות אקטיביסטים.

ואגב פוסטים בפייסבוק – השבוע עלה בעמוד של החינוכית קטע מתוך תכנית חדשה בשם "מה הדיבור". בתכנית מככב בין היתר אילן פלד. בפרק הראשון הוא מגלם את ליאורה מוגרבי, שמנסה להתקבל לתכנית הבישול "מאסטר של". ליאורה מוגרבי, כמו דנית זמרת החתונות מהפרסומת של תלמה, כמו מירי השוטרת מ"אחד העם 1", היא דמות של אישה מזרחית עם דיבור משובש וכישרון למטבעות לשון. התגובות שהיא קיבלה בעמוד הפייסבוק היו אחרות לגמרי משל אורנה בנאי ובת חן סבג. ולא, לא רק העובדה שיש לפנינו דמות קומית גורפת כאן אהדה מהגולשים. הרי גם בנאי היא קומיקאית, ואפילו קומיקאית מצוינת שמפליאה בכישרונה מדי שבוע בפאנל של "גב האומה". גם סבג היא בעלת חוש הומור מפותח וחתרני, כפי שהופגן בסדרה הנהדרת שלה "מטומטמת". אבל אנחנו, יעני הרוב, מוכנים להסכים רק למה שנעים לנו בעין. בסלון שלנו, כשהטלוויזיה דלוקה, אנחנו מספרים לעצמנו כמה אנחנו נאורים כי טום באום בערוץ הילדים והנה כבר הראו שם כתבה על טרנסית. אבל אחר כך אנחנו לוקחים את הטלפון הנאור שלנו, נכנסים לפייסבוק הנאור שלנו ומחפשים אייקון נאור של בחילה. כי באמת שאנחנו רוצים לקבל את השונה, אבל זה פשוט איכסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ