איתי שטרן
איתי שטרן

מועצת הכבלים והלוויין פתחה בהליך בירור נגד ערוץ 20 בעקבות שידור הראיון עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביום חמישי שעבר, בשל "חשש שהערוץ שידר משדר חדשות בניגוד להוראות רישיונו". יו"ר המועצה, יפעת בן חי שגב, אמרה כי "שידור הראיון מצטרף להפרות אחרות לכאורה שנוגעות לשידורי חדשות בחודשים האחרונים".

על פי תנאי הרישיון שניתנו לו בדצמבר 2016, הערוץ יכול לשדר חדשות רק לאחר אישור המועצה מראש ובכתב. מכיוון שבערוץ טרם השלימו את הליך ההפרדה בין חברת החדשות שלו לשאר מחלקות השידורים, כפי שדרשה המועצה, טרם ניתן לו האישור לשדר חדשות. בשל כך החל הליך הבירור, שבו יידרשו קברניטי הערוץ להסביר מדוע שידרו שידורי חדשות בניגוד לתקנות. אם יימצא שטענותיהם אינן קבילות, הערוץ עלול להיקנס בסכום של יותר מ–100 אלף שקלים.

במועצת הכבלים והלוויין מציינים כי מאז הקמתו בקיץ 2014 ועד היום נקנס הערוץ במאות אלפי שקלים בשל אי עמידה בתנאי הרישיון שלו, בין היתר בגין שידורי חדשות בניגוד להוראות הרישיון. בן חי שגב הביעה בעבר גם את מורת רוחה מכך שבניגוד להתחייבויות שעליהם חתמו אנשי הערוץ, הם אינם נותנים במה שווה לכל הזרמים ביהדות ובפועל מדירים מהמרקע את היהדות שאינה אורתודוקסית.

הראיון עם ראש הממשלה נמשך כ–20 דקות והוא הציג בו את גרסתו לפרשת בזק ולפרשת הצוללות וטען כי "לא היו לא דובים ולא זבובים. הכל קשקוש בלבוש, אני לא חשוד בכלום. רביב דרוקר הוא א גרויסע עיתונאי". נתניהו גם תקף את רוב כלי התקשורת בישראל וציין כי הם מבקשים למנוע את המשך שלטונו. הוא גם חלק שבחים לאכסניה שבה התארח וציין כי בניגוד למרבית כלי התקשורת ש"לא נותנים לו לסיים משפט", בערוץ 20 "אפשר לשאול כל שאלה אבל לפחות נותנים לך לגמור משפט. אתה יכול לדבר". בהמשך גם שיתף נתניהו את הראיון בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו וכתב שם: "את הדברים האלה לא תראו במהדורות".

למרות הראיון המהדהד שזכה למאות אלפי צפיות ברשתות החברתיות, בשידור הערוץ עצמו ביום חמישי בלילה צפו רק 0.4% מכלל משקי הבית בישראל. מדובר בשיעור צפייה נמוך מאוד, שמשקף כ–5,000 צופים בתוכנית כולה ו–10,738 בני צופים בראיון עצמו. בערוץ 20 מתגאים בנתוני הצפייה בפלטפורמות הדיגיטליות אך לא ממהרים להסביר את הנתונים הנמוכים בראיון הבלעדי שקיבלו אנשיו.

מערוץ 20 נמסר בתגובה: "נגיב למועצה בצינורות המקובלים ולא דרך התקשורת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ