סופים שונים יצולמו לעונה האחרונה של "משחקי הכס" כדי למנוע ספוילרים - טלוויזיה - הארץ

סופים שונים יצולמו לעונה האחרונה של "משחקי הכס" כדי למנוע ספוילרים

לאחר סדרה של הדלפות בעונות הקודמות, ב-HBO הודיעו כי לעונה השמינית והאחרונה יצולמו כמה סופים חלופיים. כך, גם אם ידלוף מידע מהסט, הצופים לא יוכלו לדעת מראש איך תסתיים הסדרה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
לנה היידי
לנה היידי בדמותה של סרסיי ב"משחקי הכס"צילום: Helen Sloan / HBO / yes
חן חדד
חן חדד

הפחד מספוילרים ממשיך להדיר את שנתם של קברניטי רשת HBO. לאחר שורה של הדלפות תסריטים ופרקים בעונה השביעית של "משחקי הכס", נשיא חטיבת התוכן של הרשת, קייסי בלויס, הודיע כי לעונה השמינית והאחרונה יצולמו כמה סופים חלופיים. כך, גם אם צלמי הפפראצי יצליחו לתעד את המתרחש, או שמא יהיו אלה האוהדים שישלחו רחפנים לשמי הסט, או מדליפים מתוך ההפקה — הצופים לא יוכלו לדעת מראש אם כך באמת תסתיים הסדרה.

אף שהיו מי שתהו האם בלויס מדווח על צילומי סופיים שונים רק כדי לזרוע בלבול, זוהי אינה הפעם הראשונה שבה ננקט צעד כזה כדי למנוע ספוילרים. בין השאר, מפיקי "המתים המהלכים" צילמו 11 סצינות מוות שונות כדי למנוע את חשיפת זהות הדמות שנרצחה על ידי ניגן ב"קליף האנגר" הגדול של סוף העונה השישית. הסצינות שודרו בפתיחת העונה, במסגרת פנטזיה מסוייטת במוחו של ריק גריימס. גם מפיקי "סקס והעיר הגדולה" צילמו שלושה סיומים לסדרה המצליחה. בסיום ששודר, קארי מאושרת עם מיסטר ביג; בשני, פטרובסקי חוזר לניו יורק בעקבותיה; בשלישי, קארי בוחרת להיות לבדה. החשש מספוילרים שלט גם בימים שלפני האינטרנט, וב"דאלאס" למשל, צולמו מספר דמויות יורות באקדח שפגע בג'יי־אר.

מחפשים את הבינג' הבא? הירשמו עכשיו וקבלו את המלצות הצפייה הכי טובות באתר הארץ

בכל זאת, במקרה של ההצלחה המסחררת של "משחקי הכס", מדובר בכמות יוצאת דופן של איומים והדלפות. במהלך העונה החולפת, HBO נאלצה להתמודד עם האקרים שפרצו לשרתי הרשת ודרשו מיליוני דולרים במטבע הווירטואלי "ביטקוין", בתמורה לכך שלא יפיצו תסריטים ומסמכים פנימים. התסריט המלא של העונה הודלף לרשת, והפרק הרביעי דלף מרשת טלוויזיה הודית. נוסף לכל אלה, תקלה פנימית ב-HBO גרמה לכך שהפרק השביעי לעונה הופץ לערוץ הספרדי של הרשת לפני מועד השידור.

גם בעונות הקודמות דלפו פרקים לרשת, בהם ארבעת הפרקים הראשונים של העונה החמישית, שהגיעו מאחד העיתונאים שקיבל אותם לצפייה מוקדמת. בעקבות ההדלפות, HBO הפסיקה לשלוח פרקים למבקרים. יתר על כן, נאסר הדפסת תסריטים שיכולים להיות מודלפים בקלות ולהקשות על HBO לאתר את המדליף, והוחלט על שימוש בשמות קוד סודיים לגיבורי הסדרה. עורכי הדין של הרשת אף תבעו ב–2016 גולש שהפיץ תיאוריות ביוטיוב, המשלבות בין ניחושים ובין מידע פנימי ממדליפים. הגולש נתבע בגין הפרת זכויות יוצרים, ונמנע ממנו להמשיך ולדון בעונה.

למרות ההדלפות וההורדות הפיראטיות, "משחקי הכס" ממשיכה לשבור שיאי רייטינג, ויש הסבורים שההדלפות רק מסייעות להד התקשורתי סביבה. כבר בעונה השלישית, הסדרה נחשבה לאחת הסדרות הנצפות בהיסטוריה של HBO (מיד לאחר "הסופרנוס") עם ממוצע של 14.4 מיליון צופים לפרק. בשנים שחלפו, מיליוני צופים חדשים הצטרפו לחגיגה הפנטסטית, והסדרה הכפילה את נתוני הצפייה והמשיכה לעלות. בחישוב נתוני הצפייה מהפלטפורומות השונות, בהן צפייה בשידור הישיר, בשירותי הסטרימינג של HBO, או מאוחר יותר בשידור המוקלט, כל אחד מפרקי העונה השביעית זכה בממוצע ל–30.6 מיליון צופים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ