יס, הוט, פרטנר וסלקום החליטו לא לשדר ביום כיפור. נטפליקס תפעל כרגיל

למרות שניתנה להן האפשרות, חברות הכבלים והלווין החליטו לא להגיש בקשה להפעיל את שרתי ה-VOD בסוף השבוע. סלקום ופרטנר החליטו לא לשדר חרף ההיתר. יו"ר דירקטוריון הוט: המנכ"לית לא עידכנה אותי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטפליקס. ספקית שירותי הטלוויזיה היחידה שתפעל באופן מלא

שירותי ה-VOD של "יס" ו"הוט" לא יפעלו ביום כיפור הקרוב, זאת על אף שאתמול אמרה ל"הארץ" יושבת ראש מועצת הכבלים והלוויין כי אם החברות יבקשו זאת היא תבחן את העניין בחיוב. גם סלקום טי־וי ופרטנר טי־וי החליטו שלא להפעיל את שירותי ה-VOD שלהן - חרף העובדה שמותר להן לעשות זאת על פי חוק. ענקית הסטרימינג האמריקאית נטפליקס, שאינה כפופה לרגולציה הישראלית משום שהיא משדרת באינטרנט, תהיה ספקית שירותי הטלוויזיה היחידה שתפעל בישראל באופן מלא ביום כיפור - שחל בסוף השבוע.

סלקום טי־וי היתה יכולה לאפשר את פתיחת שרתי ה-VOD שלה, כי כמו נטפליקס גם היא עובדת על בסיס שידור אינטרנטי, אבל בחרה שלא לעשות זאת. גם ערוצי הסרטים והסדרות יהיו סגורים, אך החברה תשדר את הערוצים מחו"ל, כמו פוקס ניוז ונשיונל ג'יאוגרפיק. מי שיבקש לצפות בתוכן שהוקלט מראש יוכל לעשות זאת. גם ספריית ההקלטות האוטומטית, השומרת את שידורי השבוע האחרון, תישאר פתוחה לצפייה.

גם בפרטנר טי־וי בחרו לסגור את שרתי ה-VOD שלהם. ערוצי הסדרות והסרטים יהיו סגורים, אבל יהיה אפשר לצפות בהקלטות שנעשו מראש. שירות ה־catch up של החברה, המקליט את השידורים הליניאריים (ערוץ 2 ו–10 ועשרות ערוצי תוכן נוספים) שבועיים לאחור, יהיה זמין לצפייה. לקוחות החברה יוכלו להשתמש גם בחיבור ל"נטפליקס" ולשאר האפליקציות אותן ניתן להוריד דרך ממיר החברה.

ל"יס" ו"הוט" ניתנה השנה הזדמנות לשנות את הסטטוס קוו שאיפיין את פעילותן ביום כיפור עד כה, אבל בחברות החליטו שלא לעשות זאת. יו"ר מועצת הכבלים והלווין, יפעת בן חי שגב, ציינה בראיון ל"הארץ" אתמול כי במקרה שתוגש לה בקשה להפעלת שרתי הווי־או־די ביום כיפור היא תקיים דיון דחוף בעניין. עם זאת, "יס" ו"הוט" לא הגישו בקשות כאלה. מי שבכל זאת ירצה להתכונן לצום הטלוויזיוני יוכל להזמין מראש תכנים ולהקליט אותם. גם תכנים שהוזמנו ונצפו יהיו זמינים.

עם זאת, בשיחה עם "הארץ" הערב אמר פטריס ג'יאמי, יו"ר דירקטוריון קבוצת הוט, כי איש מצוות הניהול של החברה, לרבות מנכ״לית החברה, טל גרנות גולדשטיין, לא עידכן אותו באמירה של יו״ר מועצת הכבלים והלווין. ג'יאמי הוסיף כי בדרך כלל הוא דווקא מעודכן על בסיס שוטף. לגבי סגירת הווי־או־די אמר היו"ר: "אני לא חושב שמישהו ביקש שנסגור אותו, אבל אני לא יכול להרחיב, אני לא יודע את כל הפרמטרים". 

הערוצים המסחריים, ערוץ 2, ערוץ 10 וערוץ 20, לא ישדרו כלל במשך החג, כפי שקובע החוק. מי שיבקש לצפות בתכנים שלהם יוכל לעשות זאת דרך האתרים הייעודיים של החברות. גם ב"כאן", תאגיד השידור הציבורי, מעלים את התכנים לאתר האינטרנט, שיהיה זמין לצפייה.

בג"צ הכריע אתמול כי ערוץ "הלא טי־וי", הפונה לאוכלוסייה הערבית, יוכל לשדר במתכונת רגילה גם ביום כיפור הקרוב. את העתירה הגישו עו"ד מוחמד בסאם ממרכז עדאלה ועו"ד נחשון אקסלרד, היועץ המשפטי של הערוץ. השניים טענו בעתירתם כי מדובר בערוץ המשדר בשפה הערבית והמיועד לציבור הערבי ולכן אין סיבה למנוע את שידוריו בזמן החג היהודי. בתשובת המדינה לעתירה נכתב בין השאר כי אם יחליטו אנשי הערוץ לשדר ביום כיפור הקרוב לא יינקטו נגדם עיצומים כספיים. בהמשך התגובה נכתב כי "בכוונת מועצת הכבלים לערוך בחינה כוללת של הסוגיה" שעל תוצאותיה תדווח בהמשך. ראוי לציין כי עתירה דומה הוגשה לפני כשנתיים על ידי מרכז "עדאלה" בשם תחנת רדיו א־שמס, שהורשתה לשדר בסופו של יום גם ביום כיפור.

מ"סלקום טי וי" נמסר כי "חברת סלקום מכבדת את קדושת יום הכיפורים ומפעילה רגולציה עצמית מותאמת לחוק". מפרטנר נמסר כי "בחברה התקבלה החלטה לגבי זמינות השירותים השונים שגם מכבדת את החג וגם משאירה את הלקוח עם תוכן עשיר ומגוון שזמין לצפייה. ביס ובהוט ביקשו שלא להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ