חן חדד
חן חדד

כוכבת "משחקי הכס", לנה הידי, הצטרפה אמש (שלישי) לרשימה המתארכת של הנשים המספרות על ניסיונות ההטרדה המינית, האיומים וההשתקה בזמן מפגשים עם המפיק הארווי ויינשטיין.

הידי, המגלמת בדרמת הפנטזיה את דמותה של סרסיי לאניסטר, תיארה בסדרה של ציוצים בטוויטר את התקריות. השחקנית סיפרה שכאשר הופיעה ב–2005 בסרטו של טרי גיליאם, "האחים גרים: למבוגרים בלבד", נכחה בפסטיבל ונציה. שם לדבריה, ויינשטיין משך אותה הצדה, והציע הצעות ומחוות בעלות אופי מיני. הידי מספרת שהיתה המומה וניסתה להגיב בצחוק ולחזור ליתר השחקנים.

כמה שנים לאחר מכן, פגשה את ויינשטיין שוב בלוס אנג'לס. "לא חשבתי שהוא ינסה משהו פעם נוספת לאחר שצחקתי מהרעיון בפעם שעברה", כתבה. "האמנתי שהוא מכבד אותי ואת הגבולות שלי". הידי מספרת שנפגשה עמו לארוחת בוקר, וששוחחו על קולנוע. אז הוא שאל אותה על מצב חיי האהבה שלה, והיא ניסתה בתגובה להחזיר את השיחה לרובד המקצועי. "הוא אמר שהוא רוצה לתת לי תסריט ושנעלה לחדר שלו", המשיכה. "צעדנו למעלית וכל הגוף שלי היה נתון בתחושת סכנה. במעלית אמרתי לו שאני לא מעוניינת בשום דבר חוץ מעבודה, ובבקשה שלא יחשוב שיש סיבה אחרת שבגללה אני עולה אתו לחדר".

השחקנית מספרת שתגובתו של ויינשטיין היתה זועמת ושרק בקושי הצליחה לחמוק ממנו. "הוא שתק, שם את ידו על גבי והוביל אותי לחדרו. הרגשתי נטולת כוח. הוא ניסה לפתוח את הדלת אבל הכרטיס לא עבד, ואז הוא כבר ממש כעס. הוא אחז בחוזקה בזרוע שלי והוביל אותי ללובי, הזמין לי מונית ולחש 'אל תספרי על זה לאף אחד, לא למנהל שלך, לא לסוכן שלך. נכנסתי למכונית ופרצתי בבכי".

עדויותיהן של המתלוננות חושפות את היקף תרבות ההטרדות הן בקולנוע והן בטלוויזיה, וקוראות להפסיק את העלמת העין השיטתית מהתקיפות הבלתי פוסקות בתעשיית הבידור. בין הצעדים הראשונים שננקטים כעת, האקדמיה האמריקאית לקולנוע ואיגוד המפיקים האמריקאי קיימו ישיבות חירום והחליטו להדיח את ויינשטיין משורותיהם. ויינשטיין, שהואשם על ידי השחקנית רוז מקגוון ("מכושפות") שאנס אותה, הכחיש את הטענות נגדו באונס, אבל אמר שהוא מודע לכך שהתנהגותו "גרמה לכאב רב". עשרות שחקניות, בהן אשלי ג'אד, מירה סורבינו, גווינת פלטרו, רוזנה ארקט ואנג'לינה ג'ולי, התלוננו שהטריד אותן מינית.

בעקבות פרשת ויינשטיין, נשים נוספות אזרו אומץ להתלונן על הטרדות מיניות מצד בכירים בתעשיית הבידור. אמזון הדיחה בשבוע שעבר את ראש חטיבת האולפנים, רוי פרייס, בעקבות האשמה בהטרדה מינית של איסה האקט, מפיקת "האיש במצודה הרמה". במקביל, באמזון הודיעו שיפסיקו את העבודה על סדרת דרמה מעוררת ציפיות בהפקת חברת ההפקות של ויינשטיין. יוצר הסדרה, במאי הקולנוע דייוויד או ראסל, והשחקנים ג'וליאן מור ורוברט דה נירו שלוהקו לתפקידים הראשיים, הודיעו בהצהרה משותפת ש"לאור האירועים האחרונים, הם תומכים בהחלטתה של אמזון ומסכימים לגנוז את הסדרה מתוך כבוד לכל מי שהושפע מהפרשה". סדרה נוספת שמפתח יוצר "מד מן", מתיו ויינר, לאולפני אמזון, תמשיך בהפקה ללא מעורבות חברת ההפקות של ויינשטיין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ