נטפליקס מתרחקת מקווין ספייסי: מפתחת ספין־אוף ל"בית הקלפים" בלעדיו

ענקית הסטרימינג הודיעה כי העונה הקרובה של הדרמה המצליחה תהיה האחרונה שלה, כשברקע ההאשמה כי ספייסי תקף מינית נער בן 14. לפי הרעיון המוביל לסדרה החדשה, הגיבור יהיה דאג סטמפר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קווין ספייסי (מימין) ומייקל קלי מביטים זה על זה בסצנה מ"בית הקלפים"

לאחר שהודיעה על ביטולה של "בית הקלפים" בתום העונה הבאה, נטפליקס מדווחת שבכוונתה להמשיך את סדרת הדגל שלה עם הפקתו של ספין־אוף. הרעיונות לספין-אוף נשקלים בימים אלה, במקביל לסערה המתחוללת סביב כוכב הסדרה, קווין ספייסי, המואשם בתקיפה מינית של השחקן אנתוני ראפ, בהיותו בן 14.

לפי הרעיון המוביל, גיבור הסדרה החדשה יהיה דאג סטמפר (מייקל קלי), ראש לשכתו לשעבר ויד ימינו של פרנק אנדרווד (ספייסי), שמבצע עבורו פשעים בנאמנות אין קץ. את התסריט צפוי לכתוב אריק רות, ששימש כתסריטאי בארבע העונות הראשונות של "בית הקלפים". הוא יופקד על איתחול הסדרה, שתהווה ניסיון לשמור על המותג בזמן שנטפליקס מרחיקה את עצמה מספייסי.

ספייסי כנשיא פרנק אנדרווד בבית הקלפיםצילום: David Giesbrecht/אי־פי

ב"וריאטי" מדווחים כי עוד בתום בעונה החמישית שקלו בנטפליקס אם לסיים את הסדרה. לעומת השבחים והמועמדויות לאמי להם זכו העונות הראשונות של "בית הקלפים", העונות המתקדמות, והעונה החמישית בפרט, זכו לביקורות שליליות על מריחת זמן, עלילה משעממת ופיתולי עלילה מופרכים. עם זאת, ההחלטה הרשמית להביא את "בית הקלפים" לסיומה התקבלה רק אתמול (שני), מיד לאחר הזעם שהתעורר סביב התנצלותו הרפה של ספייסי והקישור שעשה בין מעשיו ובין יציאתו מהארון (אף שנטפליקס נזהרה שלא לקשר ישירות בין הפרשה ובין ההחלטה).

דבריו של ספייסי עוררו ביקורת חריפה בקרב שחקנים ופעילים חברתיים. בין היתר, מנכ"לית הליגה ההומו לסבית נגד השמצה (GLAAD), שרה קייט אליס, יצאה נגד ספייסי. "סיפורי יציאה מהארון הם לא ספין שמשמש כהסטת תשומת הלב מטענות בדבר תקיפה מינית", אמרה. "זהו אינה סיפור יציאתו מהארון של קווין ספייסי, אלא סיפור של הישרדותו של אנתוני ראפ, ושל כל מי שבאומץ רב יוצא נגד הטרדות מיניות. אסור לתקשורת ולציבור להתעלם מכך".

תיאטרון האולד ויק בלונדון, שספייסי היה מנהלו האמנותי בשנים 2015-2004, פירסם הודעת גינוי בתגובה לדיווחים האחרונים על מעשיו. "נחרדנו מאוד לשמוע את ההאשמות שפורסמו ביחס לספייסי", נכתב בהודעת התיאטרון, "כל התנהגות בלתי הולמת מצד מי מעובדי התיאטרון אינה מקובלת עלינו. אנו שואפים לטפח סביבה תומכת ובטוחה, נטולת בריונות, הטרדות או דעות קדומות מכל סוג שהוא, כפי שציינו בגילוי הדעת המשותף שפירסמנו עם יתר התיאטראות בלונדון בשבוע שעבר". התיאטרון קרא לכל מי שעבד בו או עמד בקשר עם אחד מעובדיו, ספג הטרדות או יחס בריוני וטרם התלונן על תופעות אלה ליצור קשר עם המוסד. "כל מקרה יטופל בביטחה וברגישות", הודגש בהודעה, "מינינו יועצים חיצוניים שיסייעו לנו להתמודד עם כל מידע שיגיע אלינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ