לאחר הפיצול: חברת החדשות של ערוצים 12 ו–13 בראש טבלת הרייטינג

בסיכום ממוצע הצפייה בשעות הפריים טיים של ארבעת הערוצים, "קשת" מובילה עם 12.8% לעומת "רשת" שהשיגה 12.3%. "ארץ נהדרת" שהשיקה אמש עונה חדשה השיגה 16.6 אחוזי צפייה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
איתי שטרן
איתי שטרן

חברת החדשות של "קשת 12" ו"רשת 13", ששידרה מהדורה זהה בשני האפיקים, היא המובילה בטבלת הצפייה בערב הראשון שלאחר פיצולו של ערוץ 2. מהדורת החדשות בהגשתה של יונית לוי השיגה אתמול (רביעי) 20.5 אחוזי צפייה בכלל האוכלוסייה ובכך הפכה לתוכנית הנצפית ביותר אמש. המהדורה כללה חשיפה של כתב חברת החדשות גיא פלג של עדויות על הטרדות מיניות בשב"כ.

יונית לוי
יונית לויצילום: Eyalbenyaish / אייל בן י

המהדורה הזהה ששודרה בערוצי "קשת" ו"רשת" זכתה לאחוזי צפייה גבוהים משמעותית ב"קשת" (12.2%) לעומת "רשת" שהסתפקה ב–8.3% בלבד. חברת החדשות של ערוץ 10 שמרה על כוחה למרות הפיצול עם 9.6 אחוזי צפייה, אך חטיבת החדשות של "כאן" רשמה ירידה תלולה יחסית ונאלצה להסתפק ב–3.3% בלבד.

בשעות הפריים טיים של שידורי אמש (מהשעה 20:00–23:00) המנצחת המובהקת של הערב היא "קשת". כך למשל, "ארץ נהדרת" שהשיקה אמש עונה חדשה השיגה 16.6 אחוזי צפייה בעוד ש"רשת" שידרה פרק נוסף מתוך "המירוץ למליון" וזכתה ל–14.9 אחוז. לעומת "קשת" ו"רשת" ששמרו על נתוני צפייה מרשימים יחסית, מי שחטף מכה קשה הוא ערוץ 10 שתוכנית פתיחת העונה של "המקור" זכתה ל–4.1 אחוזי צפייה בלבד. תוכנית התחקירים "שטח הפקר" של "כאן 11" הסתפקה ב–1.7% בלבד.

גם בסיכום ממוצע שעות הפריים טיים של ארבעת הערוצים, "קשת" מובילה את הטבלה עם 12.8% לעומת "רשת" שהשיגה 12.3%. ערוץ 10 רשם ערב חלש ביותר עם 5.6% ו"כאן 11" עם נתון של 2% בלבד. משמעות הנתונים הללו קריטית במיוחד עבור ערוץ 10 שכן הוא יתקשה להמשיך ולהחזיק מעמד אם שעות הפריים טיים שלו, מהן נגזרות מירב ההכנסות, ישיגו נתונים כה נמוכים. גם תאגיד השידור "כאן 11" ייאלץ להתאמץ הרבה יותר כדי לזכות בלב הצופים, שכן 2% צפייה בערב הינו נתון נמוך ביותר.

ראוי לציין כי נתוני הפתיחה בערב שלאחר הפיצול אינם מעידים בהכרח על העתיד לבוא. תוכנית פתיחת העונה של "ארץ נהדרת" היא אירוע טלוויזיוני עם סיקור תקשורתי גבוה, שמעורר מדי שנה את סקרנותם של צופים רבים. ב"רשת" שידרו עסקים כרגיל עם שידור פרק נוסף של "המירוץ למליון", בהחלטה שנראית בדיעבד כנבונה וכזו ששמרה על כוחו של מותג הריאליטי. עם זאת, בהמשך תגיע תחרות יומיומית, ללא השקות יוקרתיות ועם ערבי שידור שיכללו בעיקרם תוכניות ריאליטי כמו "מאסטר שף", "משחקי השף", "הכוכב הבא" ו"אקס פקטור". שם, צפויה התחרות לפגוע יותר ב"קשת" ו"רשת" שיתמודדו על אותה משבצת שידור עם תכנים דומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ