יו"ר דירקטוריון "קשת" מגיבה להאשמות נגד גלעדי: "מחזקת את אחיותיי"

דרורית ורטהיים הגיבה לראשונה לעדויותיהן של העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה לפיהן נשיא "קשת" אלכס גלעדי הטריד אותן מינית. "בכוונתי לבוא עמו בדברים בהקדם האפשרי", הוסיפה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלכס גלעדי
איתי שטרן
איתי שטרן

דרורית ורטהיים, יו"ר דירקטוריון ״קשת״, הגיבה הבוקר (שני) לראשונה לעדויותיהן של העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי ליבנה, שסיפרו כי אלכס גלעדי הטריד אותן מינית. "עדויותיהן של עיתונאיות לגבי התנהגות בלתי ראויה לכאורה המיוחסת לאלכס גלעדי מצערות וכואבות עד מאוד״, מסרה ורטהיים, והדגישה כי תדון עם גלעדי בנושא. ״מבלי להידרש לפרטי המקרים עצמם, לנסיבות ולחלוף הזמן, אני מבקשת לחזק כל מי שחשה נפגעת או מבוזה כתוצאה מהתנהגות בלתי ראויה ופסולה״, הוסיפה.

בהמשך דבריה אמרה ורטהיים: ״עבור אלה מבינינו שנפגעו מהטרדה מינית, במלל או במעשה, הזמן לא נותן מנוח. אני מבקשת לחזק את אחיותיי האמיצות באשר הן. אמשיך לעשות ככל שרק אוכל על מנת שיחד עם הנהלת קשת נאפשר לכל מי שעובדים עמנו סביבת עבודה בטוחה ומוגנת. בכוונתי לבוא בדברים עם אלכס גלעדי בהקדם האפשרי".

יו"ר הדירקטוריון, דרורית ורטהייםצילום: רמי זרנגר

אמש פרסמה עיתונאית ״הארץ״ נרי ליבנה כי במהלך פגישה עם גלעדי לפני 18 שנים הוא חשף בפניה את איבר מינו ואמר לה ״דברי איתו״. לדבריה, היא עזבה את חדרו של גלעדי במהירות. בטורה כתבה ליבנה כי רבים ידעו על הטרדות מסוג זה מצדו של גלעדי, אך העדיפו שלא לחשוף אותו ברבים. עדותה של ליבנה הצטרפה לזו של העיתונאית אושרת קוטלר שסיפרה בשבוע שעבר בשידור חי בערוץ 10 כיצד קיבלה מגלעדי ״הצעה מגונה״ בהיותה עיתונאית צעירה, כשהציע לה לבלות איתו יחד את הלילה ורמז כי כי תתקדם בתעשיית הטלוויזיה.

אמש מסר גלעדי תגובה ראשונה לדברים ואמר: ״דבריה של נרי נכונים בעיקרם. לא הייתי אז בתפקיד בקשת ולא מזכירתי התקשרה אליה אלא אני. מה שאנשים מבוגרים עושים בחייהם, בבתיהם הפרטיים במסגרת מערכת יחסים אישית, זה עניינם הפרטי. באשר לטענותיה של אשרת קוטלר, בשנת 94' לא היתה לקשת תוכנית בוקר וגם לא ב-95' כשעזבתי את תפקידי, כמנכ"ל קשת. לא ערכתי לה אודישן ואיני זוכר ששוחחנו, כפי שציינה. בכל המקרים, לא היתה כוונה לפגוע ואם התנהגותי גרמה לעגמת נפש, אני מצטער מעומק ליבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ