איתי שטרן
איתי שטרן

רועי סטריקובסקי, עורך "הישרדות" הטריד מינית נשים במהלך אודישנים לתוכנית הריאליטי, כך על פי עדויות שהגיעו ל"הארץ". אדם שעבד בהפקת התוכנית אמר כי "הוא היה מדבר עם נשים באופן הכי בוטה ומיני, מדבר אתן על החזה שלהן ועל הפעם האחרונה שקיימו יחסי מין. גם נשים שעבד אתן סבלו ממנו לא מעט. הוא היה שולח להן סמסים בשעות לילה הזויות עם תכנים מלאי זימה".

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי כמה נשים העידו כי סטריקובסקי, מהעורכים הבולטים בתעשיית הטלוויזיה שערך גם את "מהפכה במטבח", הטריד אותן מינית, על פי הכתבה של רז שכניק ונבו זיו, סטריקובסקי נהג לפנות לנשים שעבדו בסביבתו ותחת מרותו באופן מיני ובוטה. כך, למשל, העידה אחת העובדות: "הוא היה אומר לי: הגעת עם מבט של 'הזדיינת הבוקר עם בעלך', 'את נראית מחפשת', זה דברים שכבר הופכים לנורמה כשאת עובדת איתו".

אשה אחרת העידה כי נשים רבות שעבדו עם סטריקובסקי קיבלו ממנו הודעות זימה בשעות לילה מאוחרות. "הוא כתב לי מה את עושה ערה? עם מי את? לפעמים בארבע בבוקר תקבלי סמס 'עם מי את מזדיינת?'. הוא נותן לך התקלות עבודה מוזרות — משהו שצריך לעשות מחר ואז פולש ל'טוב, מחר תבואי מגולחת' או 'תבואי עם חוטיני אדום' או 'חכי לי בריש'".

על פי עדויות נוספות, הוא התנהג באופן אלים. "אם יש משהו שרועי אוהב זה לחנוק", העידה אחת המרואיינות בכתבה בעילום שם, "הוא חנק אותי כמה וכמה פעמים. רועי הוא בן אדם שאוהב להכאיב. יש בנות שמסתובבות עם סימנים כחולים בכל הגוף".

בכיר בתעשיית הטלוויזיה אמר היום ל"הארץ" כי "הרבה מאוד אנשים בתעשייה ידעו את זה. הוא התרגל להתנהג כמו אלוהים כל יכול". לדברי הבכיר, "סטריקובסקי ביקש באופן תמידי לדחוף לשידור של 'הישרדות' כמה שיותר נשים בביקיני ולא פעם צונזר על ידי אנשי הערוצים שבהם שודרה התוכנית".

סטריקובסקי החל את דרכו בטלוויזיה כעוזר הפקה בתוכנית "ראשון בבידור" של דודו טופז. בשנת 2008 ערך את תוכנית הטריוויה "נקמת המחוננים" בערוץ 10. באותה שנה הפיק בערוץ זה את "הדוגמניות" שהגישה גלית גוטמן והיה אחראי גם לפיתוח פורמט הריאליטי "הכפר". בשנים האחרונות שימש כעורך הראשי של "הישרדות". בימים אלו הוא מפתח ל"רשת" סדרת דרמה במקביל לעריכה של "מהפכה במטבח".

בתגובה לדברים מסר סטריקובסקי: "צר לי אבל איני יכול לזהות את המקרים המתוארים בכתבה כפי שהועברו להתייחסותי ומה גם שלא הוזכרו בהם שמות ועל כן אני לא יכול להתייחס אליהם באופן רציני. ככל שמדובר על סגנון ההומור שלי ודרך דיבורי אשר כפי שהוזכר על ידכם נתפש אף על ידי האחרים כלגיטימי בנסיבות מסוימות, וכפי שאף צוין על ידי הנשים שנטען שדיברתם אתן, מגיע ממקום חברי הרי שאני מצטער על כך שמישהי נפגעה ממנו והיום במחשבה שנייה אני סבור שלא היה במקום... על דבר אחד לא ניתן להתווכח, מה שהיה בתחום ההפקות — לא יהיה שוב. חשוב לי לומר בכנות גמורה, שאם מישהי מצאה עצמה נפגעת מהדרך שבה דיברתי או התנהגתי — אני מתנצל על כך מעומק לבי".

מ"אנדמול" המפיקה את "מהפכה במטבח" המשודרת בימים אלו ב"רשת", נמסר: "צילומי 'מהפכה במטבח' הסתיימו בשבוע שעבר ובכל מקרה מעולם לא קיבלנו תלונה מכל סוג שהיא על רועי סטריקובסקי. בכל אופן, אנדמול שיין מגנה ורואה בחומרה כל התנהגות בוטה ולא ראויה באשר היא". 

מ"רשת" נמסר כי "ניסיונות של חברות תקשורת אחרות להסיט את האש מעצמן, מעובדיהן וממה שקורה בביתן ובמשרדן למקומות אחרים הן התנהלות נלוזה ובזויה ו'רשת' רואה זאת בחומרה. אולם 'רשת' רואה בחומרה גדולה אף יותר את נושא ההטרדות המיניות. מעולם לא הגיע מידע או תלונה, באופן רשמי או אחר למשרדי 'רשת' או למי מאנשיה באשר להטרדה מינית בעניינו של רועי סטריקובסקי, בכל צורה ואופן, שכן במידה והיה מגיעה אחת שכזו, הרי שהיתה ונחקרת ומטופלת במלוא החומרה".

עוד נמסר מהזכיינית כי "רק בשנה החולפת החליטה 'רשת' לבטל את שידורה של הסדרה "האזרח איבגי" בהובלתו של משה איבגי, לאחר שהושקעו בה מיליוני שקלים, וזאת בעקבות טענות על עבירות לכאורה של הטרדות מיניות מצד השחקן". 

מערוץ 10, ששידר את "הישרדות" שערך סטריקובסקי, נמסר: "רועי סטריקובסקי לא היה עובד בערוץ עשר. הוא עבד בחברת ההפקה וכמפתח תוכניות לערוץ עשר. במשך תקופת ההתקשרות שלנו עם חברת ההפקה לא שמענו תלונה על התנהלותו של סטריקובסקי. זה שנים לסטריקובסקי אין קשר לתוכניות המופקות בעבור ערוץ עשר. אילו היינו שומעים תלונה כזאת היינו מטפלים בה מיד ובצורה המשפטית הקשה ביותר".

מחברת ההפקה ״אבוט המאירי״, עבורה עבד סטריקובסקי ב״הישרדות״ והפקות נוספות, נמסר בתגובה כי: ״חברת אבוט המאירי תקשורת היא חברה שחרטה על דגלה הוקעה של התנהגות פסולה ואסורה, לרבות התנהלות ו/או התנהגות באופן כמפורט בכתבה. ככל שסטריקובסקי פעל ו/או התנהג באופן מטריד מינית ו/או בוטה והנוגד את החוק הרי שחברת אבוט המאירי תקשורת ומנהליה ו/או בעלי תפקיד ו/או עמיתים בה מעולם לא ידעו על כך ולא היו מודעים לכך. יצוין, כי לפי חוק בחברה קיימת מזה שנים רבות אחראית למניעת הטרדה מינית אשר אמונה על קבלה ובירור תלונות מסוג זה ובמשך הזמן בה סטריקובסקי סיפק שירותים כפרילנס לחברה מעולם לא הגיעה כל תלונה כאמור כנגדו, לא בכתב ולא בעל פה וברור כי לו היתה מתקבלת כזו תלונה ו/או באם מי מטעם החברה היה יודע על התנהלות ו/או התנהגות מסוג פסול זה, הרי כי היתה פועלת ללא דיחוי אל מול סטריקובסקי ובהתאם לכל דין״. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ