קריאות לפטר את ג'פרי טמבור מ"טרנספרנט" לאחר עדות נוספת על הטרדה מינית מצדו

טרייסי ליזט, שחקנית טרנסג'נדרית בסדרה, כתבה בטוויטר שטמבור העיר לה הערות מיניות והטריד אותה פיזית. שבוע לפני כן התלוננה נגדו ואן ברנס, טרנסג'נדרית שעבדה לצדו

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'פרי טמבור
חן חדד
חן חדד

שחקנית טרסנג'דרית ב"טרנספרנט" העידה כי כוכב הסדרה, ג'פרי טמבור, הטריד אותה מינית. זוהי העדות השנייה נגד השחקן וכעת חברי הליגה ההומו־לסבית נגד השמצה קוראים לאמזון לפטר את השחקן זוכה האמי וגלובוס הזהב ולהמשיך את הסדרה בלעדיו.

בשבוע שעבר טענה ואן ברנס, אשה טרנסג'נדרית שעבדה כעוזרת של טמבור, כי הטריד אותה מינית. היא רמזה בפוסט בפייסבוק שטמבור התנהג באופן מיני בלתי הולם בזמן שעבד עמה על הסט. טמבור הכחיש את הדברים, אמר שהוא "מזועזע ומוטרד מהטענה חסרת הבסיס" וכינה את העובדת "ממורמרת".

ביום חמישי האחרון, לאחר שאמזון פתחה בבדיקה, הגיעה עדות נוספת של שחקנית טרנסנג'דרית בסדרה, טרייסי ליזט. השחקנית העלתה פוסט לטוויטר בצירוף התגית "MeToo#" ובו כתבה שטמבור העיר לה לא פעם הערות מיניות, ושאף הטריד אותה פיזית. ליזט תיארה מקרה שבו טמבור אחז בה מאחור, דרך בכף רגלו על כף רגלה כך שלא הייתה יכולה לזוז, והחל להתחכך בגופה כך שיכלה לחוש את איבר מינו על ירכה דרך מכנסי הפיג'מה הדקים שלבש. השחקנית סיפרה שהגיבה בצחוק, אבל הודתה שזו הייתה הדרך היחידה בשבילה להתמודד עם העובדה ש"יש לה עבודה לעשות, ועליה לעשות אותה עם ג'פרי טמבור, כוכב הסדרה".

טמבור הכחיש את הסיפור. בתגובה ל"וריאטי" הודה שכמו כולם גם לו יש פגמים, אך דחה חד משמעית את הטענות על הטרדה מינית. במכתבו כתב טמבור "במשך ארבע השנים האחרונות היה לי את הזכות והאחריות הגדולה לגלם את דמותה של מוירה פפרמן, אשה טרנסנג'דרית, בסדרה שאני יודע עד כמה רבה השפעתה החיובית על קהילה שבמשך זמן רב הייתה לא מובנת ונדחקה לשוליים. כעת אני מוצא את עצמי מואשם בהתנהגות שכל אדם מתורבת יגנה ללא סייג".

"אני יודע שאני לא אדם שקל לעבוד אתו", הודה השחקן. "אני יכול להיות בעל מזג רע, ולעתים קרובות מדי אני מביע את דעי בחומרה וללא טקט. אבל מעולם לא הייתי גבר מהסוג הטורף — מעולם. צר לי אם כל פעולה שלי הובנה כתוקפנות מינית ואם אי פעם פגעתי במישהו. אבל העובדה היא שלכולנו יש פגמים. אני לא גבר תוקף, והרעיון שמישהו יראה אותי כאדם כזה מצערת אותי יותר ממה שאני יכול להביע במילים".

ליזט הפצירה באמזון שלא לבטל את "טרנספרנט", אלא לגבש את העלילה בעונה הבאה סביב בני משפחת פפרמן האחרים ויתר הדמויות הטרנסג'נדריות. דבריה זכו לתמיכת "Our Lady J", תסריטאית ומפיקה טרנסג'נדרית בסדרה, שהודתה לה על האומץ. "את צודקת", כתבה. "אנחנו לא יכולים לתת לתוכן סביב זהות טרנסגנ'דרית להיעלם מהמסך רק בגלל גבר סיסג'נדר אחד".

לתמיכה בפיטוריו של טמבור הצטרפו גם חברי הליגה ההומו־לסבית נגד השמצה. "במשך זמן רב מדי נשים טרנסג'נדריות נאלצו להסתיר סיפורים על הטרדה והתעללות במקום העבודה. טרייסי נקטה עמדה כשאמרה שלנשים צריכה להיות סביבת עבודה בטוחה", כתבו. "הסדרה 'טרנספרנט' גדולה מבן אדם אחד והיא משמשת כבית לטרנסג'דרים מהמוכשרים בהוליוד, לפני ומאחורי המצלמה... אנחנו קוראים לכך שהמצב יתוקן ושהעונות הבאות יתמקדו בעוד דמויות מבריקות שהצופים יביעו כלפיהן אהבה ואכפתיות".

ב"הוליווד רפוטר" דווח שיוצרת "טרנספרנט" ג'יל סולווי וצוות תסריטאי הסדרה נאבקים להציל את הסדרה מביטול. לפי מקור בצוות הסדרה, שסירב להזדהות, סולווי ביקשה מאמזון זמן כדי לכתוב תסריט שיוציא מהעלילה באופן אמין את דמותה של גיבורת הסדרה, מוירה פפרמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ