מגיש הטלוויזיה צ'ארלי רוז פוטר מעבודתו ב-CBS בעקבות עדויות כי הטריד מינית

שמונה נשים העידו ב"וושינגטון פוסט" כי הטריד אותן מינית ותוכנית הראיונות היוקרתית בהנחייתו ב-PBS הורדה מהמסך. הוא הביע התנצלות אבל טען שהעדויות אינן מדויקות

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צ'ארלי רוז
צ'ארלי רוזצילום: Lucas Jackson/רויטרס

שמונה נשים העידו כי העיתונאי ומנחה הטלוויזיה האמריקאי צ'ארלי רוז הטריד אותן מינית. בעקבות העדויות, רוז בן ה–75, המנחה תוכנית ראיונות ברשת פי־בי־אס ומגיש בתוכנית הבוקר של סי־בי־אס ובתוכנית התחקירים "60 דקות", פוטר היום (שלישי) מרשת סי-בי-אס והושעה מרשת פי-בי-אס. תוכנית הראיונות היוקרתית בהנחייתו, שבה מתארחים שחקנים, אנשי ציבור ורבים ממנהיגי העולם, הורדה מהמסך.

"לפני זמן קצר סיימנו את העסקתו של צ'ארלי רוז בסי-בי-אס ניוז, מה שייכנס לתוקף באופן מיידי", מסר היום נשיא סי-בי-אס ניוז, דיוויד רודס, בהודעה לעובדים. "זאת בעקבות החשיפה אתמול של התנהגות מטרידה מאוד ובלתי נסבלת המיוחסת לעבודתו בתוכנית של רשת פי-בי-אס. למרות תרומתו החשובה של צ'ארלי למחלקת החדשות שלנו, אין שום דבר יותר חשוב, בארגון זה או בכל ארגון אחר, מאשר לשמור על סביבת עבודה בטוחה ומקצועית – סביבה תומכת בה אנשים מרגישים שהם יכולים לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר. אנחנו צריכים להיות מקום כזה". 

טענותיהן של הנשים פורסמו אמש ב"וושינגטון פוסט". חלקן עבדו כמפיקות בתוכניתו ברשת פי־בי־אס, ואחרות ביקשו לעבוד בצוותו בין שנות ה–90 לשנת 2011. לדבריהן, רוז נהג להזמינן לביתו או למשרדו וניסה לפתותן לצפות בו מתקלח. שאל אותן על פרטי חיי המין שלהן ונגע בגופן ללא הסכמתן.

רוז הביע התנצלות ב"וושינגטון פוסט" אבל טען שהעדויות אינן מדויקות. בתגובתו אמר: "ב–45 שנותי בעיתונות, התגאתי בעצמי על התמיכה שלי בקריירה של הנשים שעמן עבדתי. עם זאת, בימים האחרונים, עולות טענות על ההתנהגות שלי כלפי כמה עמיתות לשעבר. חיוני שהנשים הללו ידעו שאני שומע אותן, וכי אני מתנצל עמוקות על התנהגותי הבלתי הולמת. אני נבוך מאוד. התנהתי בחוסר רגישות לעתים, ואני מקבל על עצמי את האחריות לכך, אם כי איני מאמין שכל הטענות הללו מדוייקות. תמיד הרגשתי שאני פועל בתחושה שקיימים רגשות הדדים, למרות שכעת אני מבין שטעיתי".

"למדתי הרבה מתוצאות המעשים הללו", הוסיף. "ואני מקווה שגם אחרים, ובהם אני, יגיעו להבנה חדשה ועמוקה יותר של הכאב שנגרם בעקבות התנהגות מהעבר, ולתחושה מחודשת ועמוקה יותר של כבוד לנשים ולחייהן".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ