בעקבות מחאת היוצרים: סלקום טי־וי התחייבה להפיק שתי סדרות דרמה מקוריות

נציגי ארגוני היוצרים דרשו, בפגישה שהתקיימה אתמול עם מנהלי סלקום, שחברת הטלוויזיה תתחייב להפקת תוכן מקורי בסוגה עילית. פרטנר טי־וי הודיעה כי תוציא בקרוב "קול קורא" ליוצרים דוקומנטרים

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום
איתי שטרן
איתי שטרן

הנהלת חברת "סלקום" התחייבה כי סלקום טי־וי תפיק שתי סדרות דרמה מקוריות. צעד זה מגיע לאחר מחאה של ארגוני היוצרים שהתעוררה בשבועות האחרונים והובילה להפגנות מול משרדי החברה. בהפגנה טענו ארגוני היוצרים כי "בעקבות השתמטותה של 'סלקום טיוי' מהפקת תוכן מקורי הפסיד שוק היצירה המקומי השנה כ–20 מיליון שקלים".

בפגישה שהתקיימה אתמול במשרדי "סלקום" בנתניה נכחו מנכ"ל סלקום ניר שטרן, סמנכ"ל הטלוויזיה בחברה, יניב גרינוולד ומנהל התוכן בסלקום טי־וי בן ברנר. נציגי ארגוני היוצרים היו יו"ר איגוד התסריטאים, עמית ליאור, יו"ר פורום היוצרים הדוקומנטרים, אסנת טרבלסי, ליאור תמם, מנכ"ל איגוד התסריטאים, אורי רשטיק, מנכ"ל שח"ם (ארגון שחקני ישראל) ואבי סתת, מנכ"ל אק"ט, איגוד העובדים בקולנוע ובטלוויזיה.

בפגישה דרשו נציגי הארגונים כי "סלקום" תתחייב להפקת תוכן מקורי בסוגה עילית — סדרות מתוסרטות או הפקות דוקו בעלות הפקה גבוהה. שטרן אמר להם כי החברה משקיעה כבר בימים אלה בשתי סדרות דרמה — האחת סדרה לנוער (ככל הנראה, כחלק מעסקת רכישת התוכן של ערוץ הילדים) והשנייה ככל הנראה סדרת דרמה למבוגרים.

במשך השנה הראשונה להקמתה הזמינה סלקום טי־וי כמה יוצרים לכתוב לה פיילוטים לסדרות דרמה וקומדיה ואלה אכן הוגשו. אלא שההפקה של הסדרות הוקפאה זמן קצר לאחר מכן. לסלקום טי־יש יש 150 אלף מנויים. לדברי שטרן, הם מנסים לרכוש סדרות איכות של "הוט" ו"יס" בעברית אך נתקלים בסירוב.

פרטנר טי־וי, שהשקיעה כספים בהקמת ערוץ בידור ישראלי, הודיעה לנציגי ארגוני היוצרים כי תוציא בקרוב "קול קורא" ליוצרים דוקומנטרים כדי שיוכלו להגיש את הצעותיהם לחברה. זהו צעד משמעותי מצד פרטנר טי־וי שיש לה עד כה כ–30 אלף מנויים, המחייב אותה להמשך יצירה של תוכן ישראלי מקורי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ