הוסרו שלטי חוצות בערבית לקידום "פאודה"

הקמפיין להשקת העונה השנייה של הדרמה כלל שלטים ללא תרגום לעברית, אשר עוררו סערה ציבורית בקרית גת. בנשר הוחלף השלט באחד עם כיתוב בעברית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלטי החוצות עם הפרסומת לסדרה "פאודה"

ראש עיריית קרית גת, אבירם דהרי, הורה להסיר שלטי חוצות בערבית שנתלו בעירו וקידמו את עונתה השנייה של "פאודה". "לאור בקשת תושבים רבים הוריתי להסיר את השלט כבר ביום ראשון בעזרת השם ובישועתו", נכתב בהודעה מטעמו של דהרי, שפורסמה לראשונה בחדשות 10.

הקמפיין הפרסומי הארצי כלל סיסמאות בערבית דוגמת "תתכוננו", "האקשן עומד להתחיל" ו"בדרך אליך", שהודפסו באותיות לבנות על רקע שחור וללא תרגום לעברית. שלטים דומים נתלו בערים נוספות ברחבי הארץ; חבר מועצת העיר נשר שלומי זינו, הצהיר ביום חמישי בטוויטר כי "לא אתן לאף גורם לעשות רווח פוליטי או עסקי על חשבון ציבור תושבי העיר" והוסיף כי "שלט הפרסום עם הכיתוב בערבית יוסר היום". היום (שבת) הוסר השלט והוחלף באחד חדש ובו נכתב "פאודה" בעברית לצד מועד עליית העונה החדשה.

בעקבות תליית השלטים התלוננו עשרות תושבים, שלא הבינו את פשר הקמפיין, למשטרת ישראל. ההיסטריה הציבורית, שיצרה סביב השקת העונה החדשה את ההמולה שיוצרי הסדרה כה ייחלו לה, מדכדכת. הערבית עודנה שפה רשמית במדינת ישראל, אך מתברר כי די בשלטי חוצות בה כדי לערער את תחושת הביטחון של מרבית הישראלים היהודים. בניגוד לקמפיין, "פאודה" כסדרה הצליחה להחדיר את הערבית לכמעט כל סלון בישראל ועשתה זאת בתבונה תסריטאית. כעת יש לקוות שגם עונתה השנייה תעסוק בערבית ובדובריה לא רק דרך פריזמה מאיימת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ