רשמית: עונת הסיום של "משחקי הכס" — רק ב–2019

כל אחד מששת פרקי הסיום, המצולמים כעת, יימשך בין שעה וחצי לשעתיים, והדחייה ל–2019 קשורה להפקה המורכבת שלהם

חן חדד
חן חדד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"משחקי הכס", עונה 7. 30 מיליון צופים בכל פרק
"משחקי הכס", עונה 7. 30 מיליון צופים בכל פרקצילום: Macall B. Polay/אי־פי

חרף השמועות על שובה המתוכנן של "משחקי הכס" בסוף השנה הנוכחית, רשת HBO אישרה רשמית שדרמת הפנטזיה המצליחה תשוב לעונת הסיום רק ב–2019.

צילומי העונה השמינית החלו כבר באוקטובר, ולעומת העונות הקודמות היא צפויה לכלול שישה פרקים בלבד. למרות זאת, הגעתה לקו הסיום תתעכב בשל אורכו של כל פרק, שיימשך בין שעה וחצי לשעתיים, וכן בשל האפקטים המיוחדים שמאריכים את משך הפקה.

העונה האחרונה צפויה לכלול את הקרב הגדול של גיבורי הסדרה מול המהלכים הלבנים, ובדרך כנראה גם ייהרגו כמה דמויות מרכזיות ששרדו עד כה את "משחקי הכס". יוצרי העיבוד הטלוויזיוני של סדרת הספרים, דיוויד בניוף ודי־בי ווייס, יהיו חתומים על פרק הסיום.

את יתר הפרקים יביימו במאים בולטים מהעונות הקודמות, בהם דיוויד נאטר, שזכה בפרס האמי על הפרק "Mother's Marcy" שבו סרסיי לאניסטר צועדת את צעדת הבושה, וביים בין השאר את הפרק "גשמי קסטמיר" ובו טרגדיית החתונה האדומה. במאי נוסף שישוב לסדרה הוא מיגל ספוצ'ניק, שזכה באמי על הפרק "קרב הממזרים" וביים גם את "הארדהום".

"משחקי הכס", עונה 7. מבוכי הדרקוניםצילום: /אי־פי

העונה תחתום את אחת הסדרות המצליחות והמדוברות בטלוויזיה האמריקאית, שלפי HBO, בעונתה השביעית גרפה רייטינג של 30 מיליון צופים לפרק בכל הפלטפורמות שבהן היא זמינה. קברניטי הרשת, שחרדים זה זמן רב מסיומה של סדרת הדגל, הזמינו פיתוח של חמש סדרות פריקוול אפשריות, שאחת מהן או כולן, ימשיכו לחקור את העולם שבו מתרחשת "משחקי הכס" בתקופות שקדמו לעלילת הסדרה. על אחד הפיתוחים אחראי הסופר ג'.ר.ר מרטין, יוצר סדרת ספרי "שיר של אש ושל קרח" עליה מבוססת הסדרה.

וייס ובניוף הודיעו שהם אינם מתכוונים להיות מעורבים בסדרות ההמשך שיופקו. על עונת הסיום אמרו: "מתחילת הדרך רצינו ש'משחקי הכס' תהיה מעין סרט בן 70 שעות. בסופו של דבר זה יהיה סרט בן 73 שעות. אבל הקשת הסיפורית נשארה כמעט ללא שינוי, וכעת אנחנו מתקרבים לסוף. זה היה יכול להיות מאוד קשה אם היינו מאבדים כל אחד ואחד מהגיבורים לאורך העלילה, ואנחנו מאוד שמחים שהדמויות שמהוות את לב הסיפור נשארו איתנו, ואנחנו יכולים לסיים את הסדרה כמו שתמיד רצינו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ