ג'ון מהוני, שגילם את האבא ב"פרייז'ר", מת בגיל 77

השחקן הבריטי־אמריקאי, שהיה מועמד לאמי ולגלובוס הזהב על תפקידו בסדרה הקומית, מת לאחר מחלה קצרה

איתמר זהר
איתמר זהר
ג'ון מהוני בסדרה "פרייז'ר"
איתמר זהר
איתמר זהר

השחקן הבריטי־אמריקאי ג'ון מהוני, שהתפרסם כשגילם את דמותו של האב בסדרה הקומית "פרייז'ר", מת שלשום (ראשון) והוא בן 77 לאחר שאושפז בימים האחרונים בבית חולים בשיקגו. מהוני, שנולד באנגליה ב–1940, עבר בצעירותו לארצות הברית. הוא התגייס לצבא האמריקאי ולאחר שחרורו עבד במשך כמה שנים כעורך בכתב עת רפואי. אחר כך החל ללמוד משחק והופיע בכמה תפקידים בתיאטרון.

הוא גם שיחק בסרטים, בהם "אנשי הפח" של בארי לוינסון מ–1987 ו"ברטון פינק" של האחים כהן מ–1991, אבל רק בזכות השתתפותו בסדרה "פרייז'ר" נהפך לשחקן מוערך. ב"פרייז'ר", סדרה בת של "חופשי על הבר", הוא גילם את מרטי, אביו השוטר בדימוס של הפסיכיאטר ד"ר פרייז'ר קריין.

הסדרה שודרה ברשת אן־בי־סי בין השנים 1993 ל–2004 והיתה אחת המצליחות בטלוויזיה האמריקאית בזמנה. היא זכתה ב–37 פרסי אמי מתוך 108 מועמדויות ובשני פרסי גלובוס הזהב מתוך 24 מועמדויות. מהוני עצמו היה מועמד פעמיים לאמי על תפקיד משנה ופעמיים לגלובוס הזהב.

במשך השנים הוא דיבב דמויות בסרטים, בהם הסרט המצויר "עבודת נמלים" מ–1998. הוא שיחק גם בגרסה האמריקאית של הסדרה "בטיפול" תפקידו האחרון בטלוויזיה היה בתפקיד אורח ב–2015 בסדרה הבריטית "Foyle's War". לפני כן הופיע בכמה פרקים בסדרה האמריקאית "חם בקליבלנד". בשנים האחרונות חזר לבמת התיאטרון שבה החלה קריירת המשחק שלו. הוא הופיע בסתיו האחרון בהצגה "The Rembrandt" בשיקגו.

תגובות