איתי שטרן
איתי שטרן

מיס פיגי, קרמיט הצפרדע וחבריהם צפויים לחזור לחיים בסדרה חדשה של "החבובות" שתפיק דיסני. כך דיווח ה"הוליווד ריפורטר". הפעם האחרונה שבה נראו חברי "החבובות" על המסך הקטן היתה בשנת 2015, אז עלתה גרסה חדשה של "החבובות" ברשת אי־בי־סי שירדה אחרי עונה.

בדיסני הודיעו בקיץ האחרון על הקמת שירות סטרימינג שיתחרה בנטפליקס. בין השאר מתוכננת בו סדרה חדשה של סרטי "מלחמת הכוכבים", שיכתבו ויפיקו יוצרי "משחקי הכס", סדרת המשך ל"היי סקול מיוזיקל" וסדרת אנימציה שתהיה מעין המשך לסרט "מפלצות בע"מ" של פיקסאר. מעבר לגרסאות מחודשות של סדרות מתכננים בדיסני גם רימיייקים של סרטים, בהם "אבי הכלה" ו"מותק, הילדים התכווצו".

לא ברור מתי יעלה שירות הסטרימינג של דיסני, אבל בכלי תקשורת אמריקאיים מעריכים כי זה יהיה בסתיו 2019. המהלך עתיד לטלטל משמעותית את שוק הטלוויזיה ורשתות הכבלים, שכן בדיסני מחזיקים במותגי־על שקורצים לרבים בארצות הברית ומחוץ לה. עם זאת, הצלחת השירות תהיה תלויה גם במחיר שיידרש תמורתו ועד כה לא נחשף.

דיסני ונטפליקס שיתפו פעולה עד כה, בין השאר בסדרות כמו "ג'סיקה ג'ונס". מאחר שהפיצול יתרחש רק בעוד כשנה תספיק נטפליקס ליהנות משוברי קופות של דיסני כמו "הפנתר השחור" והגרסה החדשה ל"האן סולו", אבל תכנים כמו סרטי ההמשך של "מלך האריות" או "לשבור את הקרח" כבר לא יופיעו בשירותיה.

שיתוף הפעולה בין נטפליקס לדיסני החל ב–2012 והיטיב עם שני הצדדים: בשביל דיסני זו היתה דרך לקדם את תכניה בחברה שהלכה וצברה תאוצה, בעוד שנטפליקס היתה יכולה להתגאות בתפריט שקורץ לכל המשפחה. עם זאת, בדיסני, כחברות תקשורת אחרות, הבינו באחרונה כי נטפליקס מתחזקת הרבה מעבר לצפוי, דבר שעלול לפגוע אנושות בחברות ההפקה המתחרות. מאותה סיבה ניכרת העלייה בסדרות ובסרטים שנטפליקס מפיקה בעצמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ