נאור ציון בתגובה לסרטון: "נפלתי קורבן לאזרח המנסה להצטייר כתמים"

הקומיקאי, שצולם מכה אזרח בקניון רמת אביב, מדגיש כי הוא שהותקף תחילה – אך תיעוד התרחיש טרם נחשף. "מקווה שמה שחסר יושלם - ללא ניווט מצד אלה שאמורים לשרת את זכות הציבור לדעת", אמר ל"הארץ"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נאור ציון. נראה תוקף את המתלונןצילום: אורן זיו

"נפלתי קורבן לאלימות מילולית קשה מאזרח המנסה להצטייר כתמים", כך אמר היום (חמישי) נאור ציון ל"הארץ" בתגובה לחשיפת סרטון האבטחה אמש, המתעד את חלקו בתקרית האלימה שארעה בשני, בגינה נחקר בחשד שתקף אדם שביקש ממנו צילום סלפי בקניון רמת אביב.

בסרטון, שפרסם ערוץ 10, נראה הקומיקאי רץ לעבר האדם שהגיש נגדו את התלונה, דוחף אותו ומכה אותו באגרופים, בעוד שהוא אינו תוקף בחזרה. פעולותיו של ציון, הנראה כמי שהחל את התגרה, מנוגדות לתגובתו ל"הארץ" מראשית השבוע, לפיה האדם שהגיש נגדו תלונה החל לקלל אותו באמצע הקניון ולאחר מכן "המשיך לקלל ודחף אותי וכשהרגשתי שהוא עומד לעבור איתי את הגבול הדפתי אותו לאחור במכה מתוך צורך להגן על עצמי. אז הוא התחיל להתבכיין לכל מיני אנשים שתקפתי אותו ולנסות לאסוף עדים".

עוד בסרטון נראה המותקף ניגש לדוכן סמוך ומבצע שיחה ממכשיר הטלפון הנייד שלו. ציון נראה ברקע כשעוברי אורח מנסים להרגיעו, ואז מתקרב למותקף ושולח אגרוף נוסף לכיוון פניו. בסרטון נוסף של התקרית, שפורסם באתר ynet, נשמע ציון אומר למתלונן "הייתי יכול להרוג אותך".

קרדיט: תיעוד התקרית. באדיבות ערוץ 10

"האירוע כולו החל בשני אזורים שונים בקניון", הוסיף ציון היום בתגובתו ל"הארץ". האחד במקום בו עוד לא השיגו את חומר המצלמות, שם אותו בחור עבר מולי וסינן שורה של איומים וקללות והמשיך ללכת — אזור שכרגע לא נמצאה עדיין המצלמה שמתעדת אותו והמשטרה מנסה לאתרו. לרגע לא טענתי שלא התפתחו בינינו דין ודברים. הדפתי אותו במכה רק אחרי שחזרתי בריצה לברר איתו אם אכן אמר מה ששמעתי, וגם טענתי בצורה ברורה בתגובתי שהרגשתי מהבעות פניו ומהצורה בה דיבר שקיים סיכוי שגם הוא יתקוף.

"האירוע כולו נמצא בחקירה ואיני יכול להוסיף עוד לגביי מה שארע מעבר למה שאמרתי, רק אציין שרואים כבר בסרטון שאני הולך תחילה רגוע בקניון וחוזר נסער מהאזור שלא לאחר המפגש. זה די ברור לפי שינוי הטמפו שארע שם משהו חריג.

ציון. "מקווה שכל הסיפור יתבהר במהרה"צילום: סיון פרג'

"למי שטוען שהוידאו לא תואם את גרסתי אני ממליץ לצפות בראיון המלא אצל עודד בן עמי ב'שש עם', שם נתתי את העדות הראשונית. הדברים שאמרתי שם תואמים מאוד את הוידאו שהודלף בגרסתו המלאה והלא ערוכה, בטח כשמוספים לו גם את המפגש הראשוני שאני מספר עליו.

"העיוות התקשורתי הקשה ביותר הוא הטענה לסלפי. בדיקה מעמיקה בנושא אצל כל הגורמים שהיו מעורבים כולל המשטרה, היתה מגלה שזה לא היה ולא נברא. הייתי, כמו שכבר סיפרתי, קורבן לאלימות מלולית קשה מאזרח שמנסה להצטייר כתמים ואני מקווה מאוד שכשכל מה שחסר יושלם יהיה אפשר לספר הכל ללא ניווט חסר אחריות מכיוון אלה שאמורים לשרת את זכות הציבור לדעת".

אין זו הפעם הראשונה בה עולות טענות על אלימות מצד ציון. בשנה שעברה סיפרה כוכבת הילדים מיכל ויצמן, המוכרת כ"מיכל הקטנה", כי בן זוגה לשעבר התעלל בה. לאחר מכן הודיע ציון כי הוא בן הזוג המדובר, אך הכחיש את הדברים ואמר כי מעולם לא תקף אותה. בתחקיר של אתר "וואלה" פורסם על שורת התקפי זעם של ציון במהלך צילומי הסדרה שלו "החברים של נאור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ