רייטינג נאה למהדורת החדשות הראשונה של ערוץ 20: אז למה הם מאוכזבים?

הצפייה במהדורה השתוותה בערך לצפייה בחדשות כאן 11, והשיגה רייטינג גבוה יותר מכל תוכניותיו הקודמות של ערוץ 20

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מהדורת החדשות של ערוץ 20, אמש
מהדורת החדשות של ערוץ 20, אמש

מהדורת החדשות הראשונה של ערוץ 20 הניבה אמש רייטינג של 2.7 אחוז בכלל האוכלוסיה ונותרה רק מעט מאחור בהשוואה למהדורה המרכזית של תאגיד השידור הציבורי, שרשם 3 אחוז צפייה. ראוי לציין כי בקרב האוכלוסיה היהודית בישראל, המהווה את הפקטור המשמעותי עבור המפרסמים, המהדורה של ערוץ 20 השיגה 3.2 אחוז צפייה לעומת התאגיד שהסתפק ב–2.8 אחוז.

בערוץ 20 לא מיהרו לחגוג את ההישג, אף שהצפייה במהדורה גבוהה משמעותית מנתוני הצפייה שהשיג הערוץ בשעות אלו עד כה. "שיטת מדידת הרייטינג המיושנת אינה משקפת את נתוני האמת, הן בשל ייצוג חסר של בתי־אב מקהלים שונים והן בשל היעדר יכולת למדידת מסכים נוספים. ניתן לראות זאת מניתוח השיח ברשתות החברתיות ומאחוזי הצפייה הגבוהים באתר, באפליקציה ובעמוד הפייסבוק של הערוץ — נתונים שכאמור אינם נמדדים כאחוזי צפייה בפועל", מסרו בערוץ.

בערוץ 20 ציפו ככל הנראה לנתון צפייה גבוה משמעותית מזה שהתקבל אמש, כזה שיתחרה גם למהדורות המרכזיות של חברת "החדשות" ושל "חדשות 10". אמש רשמה מהדורת "החדשות" של "קשת" ו"רשת" נתון משותף של 17.2 אחוז בכלל האוכלוסיה (פי 6.3 מהמהדורה של ערוץ 20) בעוד שחדשות 10 רשמה 8.1 אחוזי צפייה.

עם זאת, עד אמש עמדו נתוני הצפייה של ערוץ 20 בשעות הפריים־טיים על שברי אחוזים בודדים. גם תוכנית הדגל של הערוץ, "הפטריוטים", לא הצליחה למשוך צופים רבים. כעת מקווים בערוץ כי מהדורת החדשות, שעלתה אמש לאחר עיכובים רבים, תסייע להרים גם את המשדרים שיבואו אחריה.

האישור שקיבלו אנשי ערוץ 20 לשדר חדשות הגיע לאחר שמנכ"ל הערוץ, שכי פרנץ, הודיע כי אם הדבר יימנע — יפעל לסגירתו של הערוץ. בדצמבר 2017 אישרה מועצת הכבלים והלווין את שידורן של מהדורות חדשות בערוץ, וקבעה כי הוא ישמור על איזון שבו 75 אחוז מהתכנים יעסקו במורשת ו-25 אחוז הנותרים יעסקו בנושאים אחרים, דוגמת אקטואליה.

זאת ועוד, נציגי הערוץ מתחו ביקורת על שיטת מדידת הרייטינג של הוועידה הישראלית למדרוג. לדידם, בקרב המשפחות המחזיקות במכשיר המדידה (פיפל מיטר) אין ייצוג מספק לכלל משקי הבית הדתיים והמסורתיים בישראל — דבר שפוגע לדבריהם בדיוק רמת החשיפה לקהל היעד. כמו כן, בערוץ טוענים כי העובדה שבוועדת המדרוג טרם החלו למדוד צפייה במסכים נלווים כאייפדים, מחשב או טלפונים חכמים, פועלת לרעת הערוץ שכן בקרב משפחות דתיות רבות - אין מכשיר טלוויזיה כלל.

מוועדת המדרוג נמסר בתגובה כי אין שחר לטענות הערוץ והציעו לנציגיו להעלות את טענותיהם במהלך הישיבה הבאה בה ישתתפו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ