שלוש סדרות ישראליות יתחרו בפסטיבל טלוויזיה בצרפת

"על הספקטרום" העוסקת בחייהם של צעירים אוטוסטים ו"אוטונומיות" המציגה ישראל מפולגת בין חילונים לחרדים תתמודדנה בקטגוריית הדרמה בפסטיבל "סירייס מניה" שבעיר ליל הצרפתית. "ככה זה" של דנה מודן ואסי כהן יתחרו על פרס הקומדיה הטובה

איתי שטרן
צילום: צילום מסך מתוך הטריילר, ערוץ היוטיוב של "הוט"
איתי שטרן

הסדרות הישראליות "אוטונומיות" ו"על הספקטרום" יתחרו השנה בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר בפסטיבל הטלוויזיה "סירייס מניה", שיתקיים בפעם התשיעית בראשית מאי בעיר ליל שבצפון צרפת. לצדן, תתמודד בקטגוריית הקומדיה הטובה גם "ככה זה", הסדרה שיצרו אסי כהן, דנה מודן ורם נהרי בכיכובם של שני האחרונים ומשודרת ב"יס".

את "אוטונומיות", בכיכובם של אסי כהן, רותם סלע ודאנה איבגי, יצרו אורי אלון ויהונתן אינדורסקי עבור "הוט" ("שטיסל"). היא מציגה מציאות חלופית שבה ישראל קרועה ומפולגת בין מדינת ישראל החילונית שבירתה תל-אביב לבין האוטונומיה החרדית בירושלים שמתנהלת לפי חוקי ההלכה. כהן, המגלם בסדרה את התפקיד הראשי, נכנס לנעליו של מעכאר המנסה לתמרן בין שתי העולמות כדי לחטוף ילדה קטנה — עליה מתבסס בהמשך מעין "משפט שלמה" מודרני.

הטריילר של "אוטונומיות"

את "על הספקטרום" יצרו הבמאי יובל שפרמן והתסריטאית דנה אידיסיס, בהשראת אחיה הצעיר — אוטיסט בעצמו. במרכזה שלושה גיבורים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, שחולקים דירת דיור מוגן. השלושה הם עמית (בן יוספוביץ'), אוטיסט בתפקוד גבוה שעדיין מנסה להבין איך נוסעים באוטובוס, זוהר (נעמי לבוב), בחורה עם לקות שכלית שמחפשת אהבה ורון רון (ניב מג'ר), בחור עם אספרגר, אובססיבי לערוץ הקניות ולניקיון, המסתגר בבית.

סדרות נוספות שיתחרו בתחרות השנה הן "אישה אמריקאית" בכיכובה של אלישיה סילברסטון, "The Split" שכתבה אבי מורגן ו"גשם", מותחן אפוקליפטי של "נטפליקס" המגיע מדנמרק.

במסגרת הפנורמה של הפסטיבל, בה מוצגות סדרות מרחבי העולם, תוצג השנה גם "הרמון", אותה יצרו הדר גלרון, ענת ברזילי וגדי טאוב ל"רשת". לצדה תוצג גם הסדרה הבריטית "מקמאפיה", בה מככבים בין השאר יובל שרף ואושרי כהן. סדרות נוספות במסגרת יגיעו מיפן, אנגליה, רוסיה, בלגיה, קנדה, נורבגיה ועוד.

הטריילר של "על הספקטרום"

בשנה שעברה זכתה בפסטיבל הסדרה הישראלית "כבודו", בעוד ש"ג'ודה", דרמת הערפדים הישראלית בכיכובו של ציון ברוך, זכתה בפרס הפנורמה, אחרי שנבחרה פה אחד על ידי בלוגרים לקולנוע מרחבי העולם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ