היום בטלוויזיה |

"חטיפה ברכבת התחתית": הסיוט האירופי במותחן דני חדש

הסדרה החדשה, שבה נחטפים 15 נוסעים, מגלמת את תמצית החשש מפני זרים ביבשת האירופית

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"חטיפה ברכבת התחתית". שבוי לשעבר בידי ארגון איסלמי הוא החוקר
"חטיפה ברכבת התחתית". שבוי לשעבר בידי ארגון איסלמי הוא החוקרצילום: YES

קרון רכבת תחתית שנע במהירות מתחת לקופנהאגן נעצר בחריקת בלמים. כמה שניות קודם לכן שלושה מנוסעיו, רעולי פנים, חשפו נשקים שהסתירו. הם מרכזים את 15 הנוסעים שהיו על הקרון ומצעידים אותם על המסילות מתחת לאדמה ודורשים כופר עבור שחרורם. כך מתחיל "חטיפה ברכבת התחתית", מותחן דני חדש שעלה במלואו לווי־או־די של יס (יאיי! צפיית בינג').

מי שמופקד על חקירת החטיפה ושחרור החטופים הוא פיליפ נורגארד, גיבור מלחמה מקומי, חייל לשעבר שבעצמו נחלץ משבי בידי ארגון אסלאמי כלשהו, אחרי שכמעט מת מהאלימות שהפעיל עליו חוטפו. גם התקשורת מיוצגת בסדרה, בעיקר בדמותה של נאיה טופט, עיתונאית ותיקה ומגישת טלוויזיה, עמה יוצרים החוטפים קשר ומאפשרים לה לראיין את אחת החטופות.

החטופה, סטודנטית בשם מרי, הופכת לקשר היחיד בין החבורה שמתחת לאדמה והעולם שבחוץ. בעזרתה, ובעזרת רמזים שמפזר החוטף, שמכנה את עצמו "אלפא", מתברר שהקשר בין נורגארד ובני הערובה חזק משסברו בהתחלה.

אם נרצה, "חטיפה ברכבת התחתית" הוא תמצית הסיוט של אירופה והחשש מפני זרים כהי-עור. ייתכן שכל זה עוד ישתנה ויתפתח בהמשך, אבל סוף סביר הוא כזה בו נורגארד פוגש את עברו ומתגבר עליו. זה עוד לא אומר ש"חטיפה ברכבת התחתית" אינה סדרה מותחת, עשויה היטב או מהנה.

"חטיפה ברכבת התחתית". יס וי־או־די

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ