חן חדד
חן חדד

השחקנית רובי רוז תגלם את "באטוומן", גיבורת העל הלסבית הראשונה בתפקיד ראשי בטלוויזיה. רוז, דוגמנית, שחקנית ודי־ג'יי אוסטרלית, שהופיעה בסדרה "כתום זה השחור החדש", מגדירה את עצמה כג'נדרפלואידית (חופשייה מגדרית). היא לוהקה לסדרה לאחר שהמפיק, גרג ברלנטי, סיפר שהם מחפשים שחקנית לסבית לדמות, המתוארת כ"חמושה בתשוקה לצדק חברתי ולא מהססת להביע את דעתה".

רוז סיפרה באינסטגרם שהיא נרגשת עד מאוד מהתפקיד פורץ הדרך. "העטלף יצא מהשק", כתבה. "ואני נלהבת ולכבוד לי לגלם את הדמות. אני גם חווה רכבת הרים רגשית, כי זה היה חלום ילדות שלי. זה משהו שהייתי מתה לראות בטלוויזיה בימי כצעירה להט"בית שמעולם לא הרגישה שיש לה ייצוג בטלוויזיה, וחשה בודדה ושונה. תודה לכולכם. תודה לאל".

באטוומן המודרנית היא האלטר־אגו של קייט קיין, לסבית ויורשת מיליארדרית שהונה משתווה לזה של ברוס ויין (באטמן). היא פעלה בגותהאם סיטי בעקבות היעדרותו של באטמן לאחר אירועי "המשבר האינסופי". דמותה תוצג לראשונה לצופים בפרקי הקרוס־אובר של סדרות אחרות של די־סי קומיקס, בהן "החץ", "הפלאש" ו"סופרגירל". הסדרה בכיכובה צפויה להגיע בעונת הטלוויזיה של 2019-20.

המהפכה של רשת CW בהרחבת קשת הייצוגים של גיבורי על, כוללת גם את ליהוקה של גיבורת־העל הטרנסג'נדרית הראשונה בטלוויזיה בסדרה "סופרגירל". בחודש שעבר נודע שהשחקנית ניקול מיינס לוהקה לדמותה של ניה נאל, עיתונאית חדשה שתצטרף לעונה הרביעית ותהיה בת חסותה של קארה דנברס, סופרגירל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ